999 rezultate për

avancimi

Bisedimet LSDM-BDI, Haxhiu: Hap pozitiv drejt avancimit të shqiptarëve Bisedimet LSDM – BDI janë pozitive, drejt fundit për formimin e qeverisë stabile, vlerëson analisti politik nga Kosova B
Spanja kalon në avantazh përballë Maltë-s (VIDEO) Spanja ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Maltës. Ka qenë sulmuesi i Atletico Madridit ai i cili ka arritur
Merkel fton Presidentin e Kosovës në Berlin Kancelarja Gjermane Angela Merkel ka ftuar në Gjermani presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. KA qenë vetë Thaci që më
Zaev-Rama: Diskutojnë për avancimin e bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar mes vendeve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë në Shkup u takua me kolegun e tij shqiptar Edi Rama, ku dhe shprehën angazh
Qeveria po avancon vetëm përdorimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e djeshme ka miratuar masat për avancimin e gjendjes së gjuhës maqedonase dhe ka obligua
Zaev: Ligji për avancimin e gjuhëve, prioritet i qeverisë “Ligji për avancimin e gjuhëve është pjesë e prioriteteve, të cilat janë pjesë përbërëse të kësaj agjende, të cilën edhe
Zekiri: Me realizimin e programit qeveritar vjen avancimi i gjuhës shqipe Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muahmed Zekiri ka deklaruar se programi qeveritar do të realizohet dhe me realizimin
Osmani: Platforma e BDI-së kërkon avancimin e mëtejshëm të çështjes shqiptare I ftuar gjatë mbrëmjes së sotme në emisionin “Clic Plus” në Tv21 , zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim Bujar O
"Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, kusht për avancimin e Shqipërisë drejt BE" Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjese në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndim
Meta: Avancimi i integrimit, garanci për sigurinë evropiane Në konferencën e kryeparlamentarëve të Iniciativës Adriatiko-Joniane, që mbahet në Split të Kroacisë, kreu i Kuvendit Il
Kosova pa viza? Nuk janë plotësuar 16 detyrime Kosova vazhdon të jetë larg liberalizimit të vizave me vendet e zonës Schengen. Deputeti Ilir Deda fajëson Qeverinë, të
Ja risia e "WhatsApp" Aplikacioni "WhatsApp", i cili përdoret rëndom tashmë për të komunikuar nëpërmjet telefonave, ka futur një risi. Tashmë
Ahmeti: PDSH-ja të kthehet në Kuvend Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti u takua sot në selinë e partisë së tij me përfaqësuesin e qeverisë gjermane për Ballkanin
Ali Ahmeti nga Dibra: Votoni BDI-në për të ardhmen e shqiptarëve Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në takimin me qytetarët e Dibrës nënvizoi se BDI është e ardhmja
Pesë shenja jo fort të mira për avancimin në integrimin europian Nga media njoftohemi se në Bruksel përfaqësuesit e Bashkimit Europian dhe delegacioni shqiptar, i pë
Venizelos-Meta: Avancimi i integrimit evropian të Shqipërisë, kyç për rajonin Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerëson angazhimin e Greqisë në funksion të perspektivës evropiane të Shqipërisë dhe thek
Ford bashkëpunon me MIT dhe Stanford për avancimin e makinave që ngasin veten Ford do të bashkëpunojë me dy universitete të rëndësishme në fushën e kërkimeve teknologjike si MIT dhe Stanford për rea
Franca përkrah Kosovën në rrugën drejt BE-së Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, është takuar me homologun e saj, ministrin francez për Çështje Evropiane,
Austria mbështet Kosovën në proceset integruese Me ftesë të Presidentit të Austrisë, Heinz Fischer Presidentja e Kosovës po qëndron për një vizitë shtetërore në Republ
Konferenca e tretë vjetore e QSA-së Më datat 18 dhe 19 maj 2013, në hotel Rozafa në Bujanoc, u mbajt Konferenca e tretë e rrjetit të Qendrës së Solidariteti