999 rezultate për

autoriteti

VENDIMI/ AMA mbyll transmetimet analoge në qarkun e Tiranës e Durrësit, shtyhet afati për Vlorën Sonte në orën 00:00 pritet të mbyllet sinjali analog për qarkun e Tiranës dhe Durrësit. Ky vendim është marrë sot gj
AMF zhvillon një takim pune pranë Autoritetit të Tregjeve Financiare të Francës Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, me synim përfitimin nga praktikat më të mira mbikëqyrëse e rregullatore, si dhe int
Hapen ofertat për tenderin e Unazës së Re, 8 kompani në garë Autoriteti Rrugor Shqiptar hapi ofertat e tenderit për ndërtimin e unazës së re, në segmentit që përfshin rrethrrotullim
Komiteti i Helsinkit kritikon ligjet kundër medias: AMA nuk është e pavarur Komiteti u shpreh në një blog mbi projektligjet e shumëdebatuara, të prezantuara nga qeveria si “paketa anti-shpifje”, d
Projekti i ri për tregun e kapitaleve dhe sigurimet, AMF asistencë nga Banka Botërore Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi priti në një takim përfaqësues të
Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i AMF-së raporton në Kuvendin e Shqipërisë Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi prezantoi sot, më 30.05.2019, në s
Rriten ndjeshëm dëmshpërblimet për aksidentet! Kuvendi vlerëson pozitivisht raportin vjetor të AMF Shlyerja e dëmshpërblimeve për të aksidentuarit ka qenë një problem mjaft i madh në vend, megjithatë kohët e fundit duke
KONFERENCA/ AMF rrit përpjekjet për edukimin financiar të studentëve përmes praktikave profesionale Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kryesor stud
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
AMF rrit komunikimin me publikun në funksion të mbrojtjes së konsumatorit Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka rritur në mënyrë të ndjeshme komunikimin me publikun duke u përqendruar në shqyrt
Grabitësit bënin kërdinë në Rinas, Aviacioni Civil paska qenë i zënë duke bërë para Pas grabitjes në Rinas, një tjetër hije skandali po qëndron rreth Autoritetit të Aviacionit Civil. Përveç sigurisë ky au
Mos fluturoni për në Itali pa e ditur çdo të ndodhë sot Në Itali, sindikata e punonjësve ka paralajmëruar për ditën e sotme një grevë 4 orëshe, që nis në orën 10:00 paradite dh
Çfarë duhet të dini nëse keni planifikuar të udhëtoni drejt Italisë në këtë datë Nëse keni planifikuar që ditën e nesërme të udhëtoni drejt Italisë, duhet të lexoni këtë njoftim. Sindikata e punonjë
AMF i mundëson praktikat mësimore 300 studentëve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka vendosur të përfshihet për herë të parë në procesin e organizimit dhe koordinimit
Bie zjarr në godinën e Autoritetit të Hapjes së Dosjeve Një zjarr ka rënë gjatë mesditës së sotme në ambientet e godinës së Autoritetit të Hapjes së Dosjeve. Mësohet se zjar
41 ton banane të prishura tentoi të hyntë në tregun shqiptar Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar në portin e Durrësit 41.7 ton banane të prishura. Sipas njoftimit, bananet vi
Dentistët dyshifuan çmimet, reagon Autoriteti i Konkurrencës Autoriteti i Konkurrencës ka reaguar përmes një njoftimi për shtyp të shkurtër dhe neutral në lidhje me vendimin e Urdhr
Acari dhe ngricat, ARRSH: Në këto akse duhen zinxhirë (FOTO LAJM) Pavarësisht reshjeve të borës dhe temperaturave shumë të ulëta, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka pasur probl
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare takim përmbyllës me përfaqësues të medias Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Z. Ervin Koçi, zhvilloi sot një takim me gaze
Shtrenjtimi i karburanteve, mbledhje urgjente e Autoritetit të Konkurrencës Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka bërë të ditur se ka nisur mbledhja e AKK-së për të