999 rezultate për

autoriteteve

Interpoli shpall në kërkim Faruk Begollin Drejtori i "Think Creative", Faruk Begolli producent i klipeve të këngëtarëve të ndryshëm është shpallur person në kërki
Vulin: Urdhërarresti, përpjekje për të frikësuar serbët Ministri pa portofol në qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin, i angazhuar për Kosovën, ka vlerësuar se shpallja e urdhër
Anija luksoze në brigjet shqiptare (FOTO-LAJM) Javën e kaluar në Portin e Durrësit u ankorua anija unike “The World”, e konceptuar si një vendbanim lundrues për të gji
CR7 letër autoriteteve amerikane: Lironi shqiptarin (VIDEO) Ylli portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, reagoi si rallëherë ndonjë futbollist. Ai ka treguar personalitet të j
Totozani, thirrje autoriteteve për strehimin e romëve Avokati i Popullit ka reaguar sot në lidhje me plagosjen e një fëmijë 2-vjeçar të komunitet rom nga familjet e dëbuara n
AI reagon sërish për romët Organizata për të drejtat e njeriut, ‘Amnesy International’ ka reaguar sërish ditën e sotme lidhur me situatën e krijuar
Grabiti bankat amerikane, 9 vite burg për shqiptarin Një 31-vjeçar shqiptar është dënuar me nëntë vjet burg nga drejtësia amerikane me akuzën e grabitjes së armatosur të dy
Qeveria miraton projektligjet që dalin nga udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave Qeveria e Kosovës ka miratuar sot pakon e projektligjeve që dalin nga udhërrëfyesi për liberalizimin e vizave janë përfs
Deklarata për manipulimet në Lezhë, kërcënohet Kosovrasti Përfaqësuesi i Partise Demokratike në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Njazi Kosovrasti, ka deklaruar se është kërcënua
Konfiskohen 30 mijë franga zviceriane Një mërgimtari i janë konfiskuar plot 30 mijë franga zviceriane në ambjentet e autoriteteve doganore në aeroportin “Alek
PDIU: Qëndrimi i autoriteteve greke antiligjor Partia për Drejtësi dhe Unitet ka përshëndetur vendimin e palës greke për të lejuar emigrantëtë shqiptare të cilët kanë
Mbi 2 mijë të dënuar janë jashtë burgjeve Mbi 2 mijë qytetarë në Maqedoni të dënuar për vepra të ndryshme penale me burgim, i shmangen vuajtjes së dënimit, përmes
Zhvillimet në Preshevë, MPJ: Beogradi, politika agresive ndaj pakicave shqiptare Heqja e monumentit te deshmoreve nga xhandarmeria serbe, ne menyre te njeanshme është cilësuar nga Ministria e Puneve te
Albanofobia e rajonit po kërcënon paqen dhe stabilitetin Qeveria Shqiptare dënon aktin e largimin e përmendores së heronjve të kombit shqiptar në Luginën e Preshevës, që ranë pë
Aksidentohen 100 automjete, tre viktima në Suedi (VIDEO) Tre persona kanë humbur jetën ndërsa 15 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti zinxhir në Suedi. Më shumë s
Lapidari i UÇPMB-së, Panariti: Serbia të heqë dorë nga ultimatumet Ministri i jashtëm Edmond Pariti i ka bërë sot apel autoriteteve serbe që të heqin dorë nga ultimatumet për heqjen e lap
Berisha-Beogradit: Bëj kujdes me Preshevën Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha ka shprehur sot shqetësimin e tij për deklaratat kërcënuese të Beo
Banka më e vjetër në Zvicër drejtë mbylljes Banka më e vjetër në Zvicër rrezikon të mbyllet përgjithmonë, pas një gjobe të rëndë të vendosur nga një gjykatë në Nju
Varësia ndaj lojrave, 24 vjeçari gjendet i vdekur para kompjuterit Një 24-vjeçar i dhënë pas lojrave komputerike ka ndërruar jetë pas orësh të tëra para kompjuterit. I riu u gjet i pajetë
Lufta kundër korrupsionit, EULEX nuk ia del dot i vetëm Misioni i BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë, EULEX, ka pranuar se lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar