999 rezultate për

autoriteteve

Mbi 180 të vdekur nga tërmeti në Afganistan, ja si shkundet live prezantuesi në studio (VIDEO) UPDATE - Qindra të vdekur e mijëra të plagosur është bilanci i rëndë si pasojë e një tërmeti të fuqishëm 7.5 shkallësh r
Reagon MPJ: Të zhgënjyer nga veprimet e autoriteteve serbe Pas vendimit të Kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç, për të bojkotuar për një periudhë 6-mujore ambasadorin e Shqipëris
Jepet vendimi për 23 vjeçarin që tentoi të futej në Shtëpinë e Bardhë Për një vit, një 23 vjeçar do të jetë nën mbikëqyrjen e autoriteteve të sigurisë në SHBA, pasi në tetor të vitit të kalu
Ja 10 trimat e Kumanovës (FOTO LAJM) Dje autoritetet maqedonase publikuan emrat e 10 luftëtarëve shqiptarë të vrarë gjatë përplasjes së armatosur me forcat p
Arrestohen 6 mbështetës të ISIS Autoritetet amerikane kanë vënë në pranga 6 persona, pasi akuzohen se mbështesnin ISIS. Gjashtë personat e arrestuar
Laboratori i kokainës, ja si nisën hetimet Operacioni për shkatërimin e laboratorit të drogës në Xibrakë të Elbasanit ka nisur pasi janë marrë nën hetim dy persona
Policia mbron shtëpinë e Isa Mustafës Isa Mustafa tashmë është kryeministër i Kosovës. Zyrtarët e lartë të Republikës e gëzojnë të drejtën për të patur mbr
Vulini në Mitrovicë me leje të autoriteteve kosovare Ministri i Serbisë për Punë dhe Mirëqënies Sociale, Aleksandër Vulin do ta vizitojë Mitrovicën e Veriut, me urdhër të au
MPJ: Sulmet ndaj shqiptarëve në Serbi, fushatë antishqiptare Ministria e Jashtme ka reaguar lidhur me sulmet që po kryejnë disa qarqe serbe ndaj lokaleve të shqiptarëve në Serbi.
Bushati: Serbët të vënë para përgjegjësisë huliganët Me anë të një deklarate për mediat, Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, është prononcuar në lidhje me dhunën gjatë ndjesh
Studentëve nga Lugina po iu vështirësohet të studiojnë në Kosovë dhe në Maqedoni Me qindra studentë nga Lugina e Preshevës nuk kanë zgjedhur këtë vit të studiojnë në Universitetin Shtetëror të Tetovës
Berisha thirrje autoriteteve maqedonase: Hiqni dorë nga dhuna Ish-kryeministri Sali Berisha i ka bërë sot thirrje autoriteteve të Maqedonisë të heqin dorë nga dhuna policore dhe sa m
Shkatërrohet banda që trafikonte emigrantë në Itali Policia italiane shkatërron një rrjet kriminal që merrej me organizimin e emigracionit të paligjshëm të shtetasve shqipt
Thirrja e Gaianit: Ndëshkoni zyrtarët e korruptuar Në një kohë kur Komisioni Europian ka rekomanduar dhënien e statusit për Shqipërinë, ambasadori Italian në Tiranë Massim
Berisha: Vdekja e Kumes, krim i shteteror i autoriteteve greke Nje krim i shemtuar shteteror i autoriteteve policore greke e ka cilësuar ish-kryeministri Sali Berisha vdekjen e të bur
Draft strategjia nuk përcakton marrjen e plotë të përgjegjësive të EULEX BE ka kërkuar një platformë konkrete nga institucionet e Kosovës nëse mund të jenë të gatshme të marrin nga EULEX-i përg
PE sot do të diskutojë për Kosovën dhe Serbinë Parlamenti Evropian pritet të diskutojë sot propozim-rezolutat për Kosovën dhe Serbinë, të cilat janë hartuar në bazë të
PE kërkon më tepër përgjegjësi nga EULEX-i në Kosovë Rezoluata për kalimin e kompetencave të EULEX pritet të bëhet në mënyrë graduale. Ndërsa disa deputetë të Parlamenti
SHBA e shqetësuar për veprimet e autoriteteve në Ukrainë Demostratat në Ukrainë janë në vëmendjen e ndërkombëtarëve. Veprimet e autoriteteve në Kiev, të ndërmarra kundër demonst
Engel: Zgjedhjet, hap para për Kosovën Numri dy i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë, ligjvënësi demokrat Eliot Engel, ka uruar q