999 rezultate për

autoriteteve

Rrëshqitje masive dherash, bllokohet aksi rrugor Kukës-Peshkopi Gjatë mbrëmjes së djeshme, një mmasiv dherash ka rëshqitur në aksin rrugor që lidh Kukësin me Peshkopinë. Masivi i d
Tragjike:10 vjeçarja mbyt veten me rrip për të realizuar sfidën e Tik Tok Një vajzë 10 vjeçare humbi jetën për shkak të një sfide ekstreme në rrjetin social Tik Tok. Ajo kishte kryer aktin ek
Shtimi i ndjeshëm i rasteve, Rama tregon a do të mbyllen shkollat Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediat në krah të ministres së Arsimit Kushi, foli mbi situatën e Covid-19 dhe ro
Rritja alarmante e rasteve, Italia rikthen karantinën në disa rajone Me rritjen alarmante të rasteve të COVID-19, Italia do të vejë në praktikë masat e reja kufizuese, në tentativë për të u
Kur do njehsohen patentat me Gjermaninë? Përgjigjet Rama Kryeministri Edi Rama në komunikimin e tij në online me qytetarët i është përgjigjur edhe një mjeku imazherist lidhur me
Ambasada ruse në Tiranë jep detaje, qëndrimi i Moskës për rolin e OSBE në Bjellorusi Ambasada ruse në Tiranë konfirmoi bisedën telefonike midis kryeministrit Edi Rama si kreu i OSBE-së dhe ministrit të Jas
Festë e çmendur në Gjilan, intelektualët nuk pyesin për rregullat e autoriteteve (VIDEO) Drita u shpall kampione e Kosovës dhe nje ditë më parë gjysma e qytetit ishte në festë. Intelektualët iu gëzuan vendit t
Ancelotti në shënjestër të autoriteteve tatimore në Spanjë, akuzohet për evazion fiskal Carlo Ancelotti në shënjestër të autoriteteve tatimore në Spanjë. Sipas medieve iberike, në fakt, tatimet e Madridit kan
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe
I vdekuri mbetet në Maqedoni, vëllai apel autoriteteve shqiptare: Na lejoni ta sjellim trupin Mondi Lamo, i cili prej janarit punonte në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën të dielën në shtetin fqinj. Prej disa dit
Meta thirrje urgjente autoriteteve: Lejojini shqiptarët të hynë në vendin e tyre Dhjetëra shqiptarë janë aktualisht të bllokuar në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë pasi policia shqiptare nuk i
Turku letër autoriteteve shqiptare: Më rrezikohet jeta, mos më dërgoni në atdhe! Selami Simsek, shtetasi turk i arrestuar dhe dënuar në Shqipëri me 18 muaj për akuzën “Falsifikim i letërnjoftimeve, i p
Ende mister procedurat e autoriteteve shqiptare ndaj turkut "gylenist" Procedurat e ndjekura nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, i larguar nga vendi i tij si mbështetës
Dëbimi i gylenistit, PD akuzon drejtpërdrejt Ramen: Pse u zgjodh 1 janari?! (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimit për dëbimin e një mësuesi turk, sepse policia e shtetit dyshon se ai
Vrasje dhe grabitje në tre shtete, arrestohet shqiptari i rrezikshëm në Greqi Një 43-vjeçar shqiptar me rrezikshmëri të lartë është arrestuar në Selanik. Nuk bëhet i ditur emri i të arrestuarit,
Autobusi përfshihet nga flakët, 13 viktima Një autobus është përfshirë nga flakët duke lënë pas 13 viktima. Autobusi plot me pasagjerë u përplas me një kamion d
Greqia akuza autoriteteve shqiptare se po pengojnë hetimet për Katsifas Vrasja e Konstandinos Katsifas në fshatin Bularat të Gjirokastrës gjatë vitit të shkuar duket se ka tensionuar marrëdhën
Libia ndalon 284 migrantë Roja bregdetare e Libisë thotë se ka ndaluar 284 migrantë në Detin Mesdhe. Në deklaratën e sotme thuhet se migrantët
"Le Iene" nxjerr pamjet: Si e shpëtuam Alvinin nga ferri i Sirisë Drama e 11-vjeçarit shqiptar, Alvin Berisha në kampin e ISIS në Siri pushtoi mediat e huaja. 11-vjeçari shqiptar, u r
Shqiptarët nuk i frikëson ngjarja e 39 emigrantëve të ngrirë, 5 persona kapen në kamion Tragjedia e 39 emigrantëve kinez të gjetur të vdekur brenda një kamioni frigoriferik, dy ditë më parë, nuk i ka stepur