999 rezultate për

autoritetet

Mali i Zi prish bujtinat e shqiptarëve në Bjeshkë Autoritetet malazeze në mëngjesin e së hënës kanë nisur rrënimin e staneve të shqiptarëve në bjeshkën e Ishtedimit në Ma
Me shpejtësi skëterrë dhe skafandër: Pamjet e ndjekjes spektakolare të skafistit shqiptar në Greqi (VIDEO) Autoritetet greke kanë përmbyllur sot operacionin për kapjen e dy gomoneve të mbushura me drogë që kishin dërguar kanabi
DETAJE/ Kokainë në dy kontenierë në portin e Durrësit Dy kontenierë që ndodhen prej rreth një jave në Durrës dyshohet se kanë në brendësi lëndë narkotike. Operacioni në fj
Mashtruan dynjanë, Gjermania dhe Italia nisin hetim për 200 call centera në Shqipëri Gjermania dhe Italia kanë nisur një fushatë të gjerë kundër kompanive call-center pirate, një pjesë e rëndësishme e të c
Fansi i çmendur kërcënon këngëtaren në skenë, autoritetet i vënë prangat (FOTO LAJM) Ditën e sotme ka ndodhur një ngjarje e frikshme në Hollywood. Një fans i obsesionuar pas këngëtares Miley Cyrus, ka gjet
Kamza përmbytet gjatë natës, Lleshaj e Balluku dalin në terren (VIDEO) Ministria e Energjetikës informon sot në mëngjes si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të rëna gjatë orëve të mbrëmje
Godet tajfuni shkatërrimtar, uji merr para njerëz dhe makina Tajfuni Tapah goditi brigjet e Koresë së jugut, duke sjellë shkatërrime të mëdha. Autoritetet thanë se 21 persona u
Tërmeti i fuqishëm, Xhaçka optimiste: Dëmet janë shumë modeste Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por insti
Detajet e super operacionit: U kapën anëtarët dhe kokat e 4 grupeve, 300 policë të angazhuar Policia sëbashku me Prokurorinë e Krimeve të Rënda njoftoi sot se kanë përmbyllur njëoperacion të madh në të gjithë vend
Shokohet kalimtari në Milano, gjen shqiptarin e varur në pemë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një 35-vjeçar vjeçar shqiptar është gjetur i varur në një pemë në një park n
Macja ngec në motorrin e makinës, detyron shoferin hero të thëras autoritetet (VIDEO) Një shoferi i është futur një mace në motor, duke e detyruar atë të ndalojë në mes të autostradës Ngjarja ka ndodhur
1 vit burg për të "çmendurin" që lëpiu akulloren dhe e futi sërish në frigoriferin e marketit (FOTO & VIDEO) Trendi i çuditshëm me ‘ngacmimin’ e produkteve ushqimore në markete vazhdon ende në SHBA. Së fundmi, një 24-vjeçar ë
Fill pas shembjes, momentet e tmerrit në koncertin me 5 të vdekur ku këndoi Dhurata Dora (VIDEO) Soolking, artisti algjerian që për publikun shqiptar është bërë i njohur me hitin ‘Zemër’ bashkëpunim me Dhurata Dorën,
Shuhen zjarret, autoritetet kanë një thirrje Zjarret që kapluan rrethinën e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shuar plotësisht dhe për momentin nuk ka zjarre të re
Zhduken dy turistet, dyshohet se kanë humbur në Alpet shqiptare Dy shtetase të huaja, një gjermane dhe një polake janë zhdukur mes Alpeve shqiptare. Lajmin e ka bërë të ditur drejto
Nëna hedh pelenën në det, autoritetet marrin vendim drastik (VIDEO) Një video virale ka bërë që autoritetet të marrin masa ekstreme e të mbyllin një plazh të tërë në Ishujt Filipines. D
Rifillojnë zjarret në Greqi, autoritetet evakuojnë turistët për të shmangur tragjedinë Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fo
"Tayota Yaris", Belgjika: Dy persona të rrezikshëm në kërkim Pasi kanë vizituar Tiranën në kuadër të një hetimi për çështjen e 3.4 milionë eurove të gjetura në një makinë Toyota në
Belgët do ta marrin në pyetje për dosjen "Tayota Yaris", Basha: Jam i gatshëm të dëshmoj Burime nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se Lulzim Basha, ka shprehur gatishmërinë e plotë të kontribuojë në hetimin
Hidhet nga ujëvara e Nivarës, mbijeton mrekullisht Një burrë ka arritur ti mbijetojë mrekullisht rënies nga lartësia 57 metra në ujëvarën e Nigarës. Autoritetet iu përg