999 rezultate për

autorit

Italia regjistron 119 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit Italia konfirmon 119 jetë të humbura nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga autoritetet e Mbro
"Teatri ishte fëmija bastard", Rama lëshon gojën në Kuvend Kryeministri Edi Rama e ka lëshuar gojën teksa fliste për shembjen e Teatrit sot në Kuvend. “Faktikisht godina e Teat
Kaluan afatin dhe u gjobitën, Rama jep lajmin e mirë për emigrantët Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me gjobitjen e disa emigrantëve shqiptarë të cilët janë gjobitur nga pala greke p
Analisti amerikan sulmon Ramën: Në Shqipëri ka një regjim gjysmëautoritar Një analist amerikan thotë se mënyra se si u shemb Teatri Kombëtar në Shqipëri, ishte e turpshme. Profesori David Philli
Shembja e Teatrit, ambasada gjermane u drejtohet autoriteteve Ambasadori gjerman Peter Zingraf ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai e sheh si një veprim të nxituar dhe
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
Ekzekutimi i rapsodit dhe mikut të tij, çfarë dëshmoi bashkëpunëtori i autorit Vrasja e rapsodit Kol Murrani dhe mikut të tij Preng Simoni, ngjarje e ndodhur më 27 prill në Lalm Lukaj, të Lezhës akom
"Na lejoni të ushtrojmë profesionin tonë", klubet e vendit europian kundër ndalimit të futbollit Klubet elitare në futbollin suedez kanë akuzuar autoritetet shëndetësore të vendit se po i pengojnë të zhvillojnë profes
FBI arreston kërkuesin e NASA-s për lidhje të fshehtë me Kinën Agjentët federalë kanë arrestuar një profesor të Arkansas, i cili dyshohet se nuk i tregoi lidhjet e tij me subjektet ki
Qeveria Kurti shkarkon drejtorin e Autoritetit të Aviacionit Civil Qeveria Kurti ka shkarkuar këtë të mërkurë drejtorin e Aviacionit Civil, Eset Berisha, në mbledhjen që është duke u mbaj
Maskat grabisin dyqanin në Përmet Një sasi e konsiderueshme parash është grabitur gjatë natës në dyqanin e një pronari, të identifikuar si Z.J., në Përmet
Drejt shërimit, vetëm kaq viktima nga COVID-19 janë shënuar sot në Itali Kanë dalë të dhënat e fundit nga Italia, në lidhje me viktimat që ka shkaktuar në 24 orët e fundit COVID-19. Sot, vet
Autoritetet në Maqedoni: Nuk mendojmë për hapjen e aeroporteve “Është akoma herët të mendohet për hapjen e aeroporteve”, tha sot ministri i Shëndetësisë. Ai kujtoi se akoma është në f
Lajme të mira nga Italia: Kaq të vdekur u shënuan në 24 orët e fundit Italia është një ndër vendet më të prekura nga COVID-19 në Europë. Deri më sot, regjistrohen 215,858 shtetas të preku
Rritet numri i të shëruarve në Maqedoninë e Veriut, autoritetet bëjnë thirrje për respektim të masave Ne e fituam betejën e parë me koronavirusin. Vetëm nëse të gjithë jemi të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm do të jemi n
Tërmetët shkundën Greqinë, jepet alarmi për cunami Greqia po kalon një ditë të vështirë pasi dy tërmete të forta kanë goditur vendin. Dy paslëkundje të tjera janë regji
Korça ia del të mposhtet plotësisht COVID-19: Shërohen të gjithë të prekurit Qyteti i Korçës duket se ka arritur të ndërpresë zinxhirin e transmetimit të virusit të ri Covid-19. Një muaj e gjysmë p
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra
Jep dorëheqjen drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri, ka dhënë dorëheqjen ditën e sotme. Ende nuk është mësuar se
828 viktima 24 orët e fundit, "piku" mund të jetë kaluar para dy javësh Britania e Madhe edhe sot ka regjistruar një bilanc dramatik të viktimave të pandemisë. Autoritetet kanë bërë të ditur s