999 rezultate për

autori

Zbulohet Habilaj i dënuar në Angli, ish-agjent britanik Historia e nje shqiptari, me emrin Elidon Habilaj, nga Vlora, eshte bere lajm ne Daily Mail, gazeteret e te ciles kane p
Kush është Elidon Habilaj, ish-oficeri që mashtroi keq britanikët (FOTO LAJM) Pasi shkoi në Dover të Anglisë ilegalisht, i fshehur në një kamion, Elidon Habilaj u ka thënë autoriteteve atje se po la
Ndeshje e çmendur, shënohet goli i katërt në Portugali-Spanjë (VIDEO) Në stadiumin “Fisht Olympic” të Sochi-t po luhet ndeshja e vlefshme për Grupin B të Botërorit “Rusi 2018” mes Portugalis
Shpërthen gallata në rrjetet sociale (VIDEO) Gafa e De Geas në goditjen e Ronaldos, ku i shpëtoi topi nga duart, bëri që rrjetet sociale ta “masakrojnë” pa mëshirë
Prodhoi doza helmuese, parandalohet sulmi terrorist në Gjermani Autoritetet gjermane thanë se arrestimi i një tuniziani, i dyshuar për bërjen e armëve biologjike, me gjasë ka parandalu
Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë
Vrasja në Durrës, çifti ishin të varfër dhe prindër të 6 fëmijëve Një ngjarje shumë rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në Durrës ku një burrë ka vrarë bashkëshorten e tij. Ngjarja ka ndodh
Plagosi me armë zjarri 34 vjeçarin, arrestohet autori Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur tre javë më parë në qytetin e Vlorës. Ndërkohë pas tre javësh Policia e Vlorë
Vetëvritet autori i njohur i CNN Anthony Bourdain, shkrimtar i talentuar i cili i ka sjellë shikues CNN nga e gjithë bota, ka ndërruar jetë në moshën 61
Detajet e reja: 31-vjeçari la fëmijën e tij tek fqinjët dhe kreu krimin e rëndë Janë zbardhur detaje të reja dhe befasuese në lidhje me krimin e dyfishtë që ndodhi ditën e sotme në Tiranë. Autori
DETAJET/ Vrau 19-vjeçaren e pastaj qëlloi vetën, del emri i autorit 31-vjeç Janë zbardhur detaje të reja nga krimi i rëndë në Tiranë ku një 31 vjeçar ka qëlluar për vdekje një vajzë të re e më pas
Vrau me automatik babë e nënë, zbulohet sherri në familjen dibrane Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Peshkopi, Dibër ku një i ri ekzekutoi me armë zjarri nënën e babain e tij. Ngja
Sherr për pronën, identifikohet autori i plagosjes në Gjirokastër Një natë më parë në Gjirokastër mbeten të plagosur dy persona pas një sherri në afërsi të zyrave të policisë. Burime
Thirrje për shmangie të incidenteve ndëretnike në Kosovë Në Kosovë, autoritetet vendase dhe ato ndërkombëtare kanë shprehur shqetësimet lidhur me disa incidente të raportuara nd
Turqia kërcënon Greqinë me avionë pas lirimit të 8 ushtarakëve, armiq të Erdoganit Turqia ka ngritur në fluturim avionë luftarakë që kanë gjëmuar mbi hapësirën ajrore greke, teksa tensionet mes dy vendev
Plas arma pas mesnate në Sarandë, plagoset rëndë një i ri Një i ri ka mbetur i plagosur në Sarandë. I riu është plagosur gjatë një përplasje me armë zjarri te ndodhur mbrëmë pas
Sulmi në Belgjikë, Shteti Islamik merr përgjegjësinë Shteti Islamik ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin e një dite më parë në qytetin belg të Liezhit, ku mbetën të vr
Procedohen penalisht 10 zyrtarë të Autoritetit Portual Durrës Drejtoria Hetimore Qendrore në Policinë e Shtetit dhe Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Ve
I rrezikphet jeta në Shqipëri, "babalja" kërkon azil në Kosovë Autoritetet e Kosovës kanë nisur procedurat për azil për Albert Veliun, nga Shqipëria, i njohur ndryshe dhe si “Dëshmita
Vullkani në Hauai, llava në rrugë, shkatërron shtëpitë (FOTO LAJM) Baticat e shkëmbit të shkrirë kanë shndërruar disa rrugë në Hauai në shkretëtira vullkanike pasi numri i shtëpive të shk