999 rezultate për

autonomi

Forumi për Liritë Akademike pedagogëve: Bashkohuni në protestë Forumi për liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka ftuar pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve. "Fo
"Greku i vrarë ishte agjent i policisë sekrete, punonte për ndarjen e Shqipërisë" Vrasja e ekstremistit grek Kostandinos Kacifas ka ngjallur polemika të shumta si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri brenda
BE reagon pas raportimeve se Veriu do të shpallë autonominë Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Prishtina dhe Beogradi që mos të ketë tensione në Kosovë, të cilat mund t’i dëmtojnë pë
Zbardhet letra e Vuçiçit për serbët në Kosovë, a mbështet autonominë? Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç u është drejtuar serbëve të Kosovës nëpërmjet një letre që të mos ndërmarrin asgjë
Vuçiçit i kërkohet që Asociacioni të jetë autonomi për serbët Kryetari i Këshillit Drejtues i Forumit për marrëdhënie etnike në Serbi, Dushan Janjiq, mendon se Beogradi, në bisedimet
Serbia njeh pavarësinë e Kosovës, zonat serbe shpallin autonominë Financial Times ka intervistur Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç me të cilën ka folur rreth Kosovës dhe mundësisë q
EQAR: Agjencia e Akreditimit përjashtohet, ka humbur autonominë Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) është përjashtuar të martën nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Ar
Thaçi: Nuk ka autonomi për serbët, nuk ka ndarje të Kosovës e as shkëmbim të territorit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se në 10 vjeçarin e fundit që kemi lënë pas, vendi ka shënuar progres d
Historia qindra vjeçare e konfliktit katalanas me spanjollët Marrëdhëniet mes Madridit dhe Barcelonës kanë kaluar shumë kriza gjatë shekujve, ku e fundit në datë është shpallja e pa
Dy rajone në Itali i thonë "PO" autonomisë Liderët e dy rajoneve italiane, Lombardia dhe Venecia kanë shpallur fitoren në referendumet e mbajtura të dielën duke th
Nuk ka heqje të autonomisë, Spanja do të shkarkojë vetëm zyrtarët rajonalë Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy, pas seancës së jashtëzakonshme të kabinetit të tij qeveritar deklaroi se Qeveria
Makina Audi A8 që ecën vetë Audi do të tregojë në Sallonin e Frankfurtit deri ku ka arritur në lidhje me lëvizjen autonome të makinave të tij. Au
Kryeministrja Serbe kërkon autonomi për pjesën veriore të Kosovës Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, ka deklaruar se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën varet krejtësisht nga ajo se çf
Ngjarjet në veri, a po e nxit Beogradi shpalljen e Asociacionit apo autonomisë serbe? Në ditën e shtetësisë së Serbisë, më 15 shkurt, Beogradi ka paralajmëruar se do t’i inkurajojë përfaqësuesit serb të Kos
Sali Berisha "shpall" autonominë e Luginës së Preshevës “...Të dashur miq, shqiptarët e Luginës së Preshevës, që janë njëkohësisht qytetarët apo minoriteti më i shtypur në Euro
Lugina e Preshevës shpall autonominë nëse themelohet Asociacioni i Komunave Serbe Përfaqësuesi politik i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka paralajmëruar se Lugina do të shpallë auton
Nishani rikthen për shqyrtim në Kuvend ligjin e Arsimit të Lartë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani rikthen në Kuvend për shqyrtim ligjin e shumëdebatuar për arsimin e lartë. Nishan
Historiani Llalla: Kur Gramoz Pashko kërkonte autonominë e Vorio-Epirit (FOTO) Historiani Arben Llalla ka postuar një fotografi në profilin e tij në Facebook, ku shihet ish themeluesi i Partisë Demok
Platforma e Nikoliq i jep Kosovës autonomi por jo pavarësi Sipas asaj që raportojnë mediat serbe, Platforma e re për Kosovën e presidentit Tomislav Nikoliq i është dërguar kryemin
Nikoliq: Kosovës autonomi si në RSFJ, veriu me Serbinë Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq , ka prezantuar platformën e re për Kosovën, e paralajmëruar me zhurmë si një "zgj