999 rezultate për

automjetet

Automjetet formojnë radhë të gjata në Kakavijë, pala greke punon me një sportel (VIDEO) Kërkesa për tampone ka bërë që në Kakavijë të formohen radhë të gjata me mijëra automjete, prej disa orësh. Ndërkohë
Qytetarët mezi paguajnë faturat e ujit, UKT shpenzon 38 mln Lekë me "GPS" për automjetet Qytetarët e Tiranës janë ankuar me të drejtë në muajt e fundit, sepse faturat e ujit të pijshëm që u vijnë nga UKT-ja dh
Makina hibride e sportive, zbulohen makinat që përdorin agjentët e SHISH në Shqipëri Nëse keni pyetur ndonjëherë veten se cfarë makine luksoze përdorin agjentët e SHISH, të jeni të sigurt se asnjë lloj pre
Automjetet shumë shpejt pa autorizim: Po me transportin publik ç'do të ndodhë? Deri më tani, qytetarët kanë mundur të levizin me automjetet e tyre private vetëm përmes autorizimit, por pas datës 11 m
DETAJE/ Autobusi përplas dy automjetet, humb jetën një person dhe plagosen 6 të tjerë Një aksident i ka marrë jetën një personi dhe ka lënë të plagosur 6 të tjerë në aksin Tiranë- Fushë Krujë. Mësohet se
Përmbyset furgoni i mallrave në autostradën Tiranë-Elbasan, rrezikohen automjetet e tjera Ky mëngjes nuk ka qenë aspak i qetë për rrugët shqiptare. Pak pasi u përplas një e moshuar me makinë, një aksident r
Ligji i ri në Maqedoni: Tatime më të larta për makinat nën 30 mijë euro Dogana mohon që me taksën e re për automjetet, makinat luksoze do të jenë më të lira, ndërsa më të lirat do të shtrenjto
Dy automjete përplasen në Korçë, plagosen dy persona Një aksident I rëndë ka ndodhur në Korçë ku janë përplasur dy makina dhe janë plagosur dy automjetet. Mësohet se aksi
Bora bllokon qarkullimin e automjeteve në Llogora (VIDEO) Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit i lanë vendit atyre të dëborës në Qafën e Llogorasë. Dëbora nisi
Gjoba shoferëve që nuk përfillin rregullat për pajisje dimërore Që nga 15 nëntori, kur fillon sezoni dimëror, ngasësit e automjeteve obligohen që në automjetet e tyre të kenë pajisjet
Mjergulla e dendur bllokon qarkullimin në Llogara Mbrëmjen e sotme Llogaraja është në panik pasi është përfshirë nga mjegulla e artë duke bllokuar kështu qarkullimin e mj
Arrestohen tre shqiptarë në Zvicër me 3 milionë euro 'të bardhë' Tre shqiptarë janë arrestuar në Zvicër me 12 kg kokainë me vlerë 3 milionë euro. Të arrestuarit janë 23, 29 e 39 vje
Nga sot rritet pagesa e Kontrollit Teknik për automjetet në Kosovë Nga 1 qershori, të gjitha veturat në vend, përveç kontrolleve teknike, duhet të bëjnë edhe matjen e gazrave që lirojnë.
Makinat me motor diesel largohen nga tregu brenda dy viteve Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kua
HARTA/ Kujdes! Si devijohet trafiku tek Sheshi "Shqiponja" (FOTO LAJM) Me nisjen e punimeve për ndërtimin e Unazës së Re, është krijuar një situatë kaotike me trafikun në këtë sheshin "Shqipo
Shqiptarët, gati të marrin makinat që gjermanët i hedhin në kosh Ku do të shkojnë makinat e vjetra me naftë që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë nga Ballkani,
Shkërmoqen automjetet, rripi i sigurimit shpëton paq katër persona Katër persona kanë shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti me tre automjete pranë një shkolle të mesme në Arizona. Në
Nga e hëna, në Shqipëri hyhet me pagesë Publikohet në Fletore Zyrtare skema zbritëse e tarifës për përdoruesit e shpeshtë të rrugës Durrës-Kukës pjesë e autostr
Fillon pas 3 ditësh, sa taksë do të paguani kur të kaloni tek Rruga e Kombit Edhe 3 ditë kanë mbetur që kalimi në Rrugën e Kombi të bëhet me pagesë, për t’u kthyer edhe njëherë që nga Marsi kur pro
Nga shkurti në Frankfurt ndalohen automjetet e vjetra diesel Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet qarku