999 rezultate për

autoktone

Ky është qeni shqiptar Detlar Ilir, është ndryshe nga ai që mori Putin (FOTO LAJM) Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka njoftuar se qeni shumë i përfolur në media këto ditë ‘detlar ilir’ ësh
Historiania serbe: Mjaft më me gënjeshtra shqiptarët janë autoktonë Historiania serbe Olivera Milosavleviç, ka realizuar një punim të gjatë mbi raportet serbo-shqiptare, më poshtë mund të
Mexhiti: BDI nuk proteston, bën politikë autoktone Nënkryetari i BDI-së dhe kryetari i komunës së Çairit, Izet Mexhiti duke folur për protestat e partive tjera, ka treguar
Hyseni: BDI bën politikë autoktone, nuk është peng i ndonjë partie maqedonase Vendimi i Bashkimit Demokratik për Integrim për të dalë nga qeveria shihet si një vendim i drejtë nga analisti Blerim Hy
Historianja serbe: Mjaft me gënjeshtra, shqiptarët janë autoktonë Olivera Milosavjlevic - "Me politikën pushtuese të qeverisë serbe ndaj arbanasve, në kufirin perëndimor të Serbisë janë
Veliu: Maqedonia është "Shqipëri Lindore", shqiptarët autoktonët e vetëm Iniciatori i Lëvizje për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu, ka reaguar ndaj historianit maqedonas Banisllav Svetozareviç
Teksti se shqiptarët janë autoktonë në Ballkan trazon Serbinë Në Serbi ka plasur debati i ashpër mes historianëve, kishës dhe ministrisë së Arsimit, lidhur me tekstin e librit të his
Historia e Serbisë: Shqiptarët autoktonë në Ballkan, serbët iu vodhën tokat Historia e klasës së gjashtë në Serbi tregon se shqiptarët janë autoktonë në rajonin e Ballkanit dhe se serbët i kanë vj
"Dita e Falenderimeve", ja propozimi i Bashës Lulzim Basha ka përkujtuar 102 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Tiranës. Kryebashkiaku i kryeqytetit ka deklaruar s
"Ne jemi autoktonë" (FOTO LAJM) Julian Deda nuk ndalet, e ndërsa postimet referuar ndeshjes Serbi-Shqipëri e kanë revoltuar ndjeshëm. Në rrjetet sociale
Rasiç: Serbët janë autoktonë në Kosovë Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nenad Rasiç është shprehur se serbët, si "autoktonë" në Kosovë, duhet të vendosin vetë p
Historiani serb: Ne jemi të ardhur ndërsa shqiptarët janë autoktonë Në tekstet shkollore të nxënësve shqiptarë në Luginën e Preshevës, ku flitet për historinë dhe origjinën e shqiptarëve n
Musliu: Pas deklaratave të mia qëndron Putin Lideri i LPD-së Jonuz Musliu deklaroi dy ditë më parë se presidenti rus Vladimir Putin inkurajon shkëputjen e Luginës ng
Historiani serb: Serbët ardhacakë, shqiptarët autoktonë Në tekstet shkollore të nxënësve shqiptarë në Luginën e Preshevës ku flitet mbi historinë dhe origjinën e shqiptarëve në
"Medvegja", emblemë e kulturës autoktone medvegjase(FOTO-LAJM) Shoqëria Kulturo Artistike Medvegja, që vepron në kuadër të Shoqatës Humanitare "Medvegja", me seli në Fully, këtë vit,
Jeta autoktone amerikane (FOTO-LAJM) Këto janë disa portrete mahnitëse të amerikanëve autoktonë, përpara ndikimit të shoqërisë perëndimore. Një shekull më pa
Studimi: Shqiptarët autoktonë në Ballkan Shqiptarët janë popull autokton në trojet e veta. Tashmë jo vetëm studimet gjuhësore, por edhe ato gjenetike përjashtojn