999 rezultate për

autobuse

Blindohet Ministria e Brendshme, qytetarët shkatërrojnë stacionet e autobusëve Teksa sot është dita e tretë e protestës në kryeqytet, Policia ka ‘blinduar’ Ministrinë e Brendshme, për t'i paraprirë ç
Lejohet kalimi i këmbësorëve nga Greqia në Shqipëri, çfarë u vendos për autobusët e taksitë Që prej ditës së sotme e në vazhdim nga ora 06:00 deri në 22:00 do të lejohen të dalin nga Greqia dhe të hyjnë në Shqipë
MAQEDONI/ Sot është nënshkruar kontrata për autobusët, pritet të arrijnë brenda 6 javëve (FOTO LAJM) Sot është nënshkruar kontrata për furnizim me pesë autobusë të cilët do të shfrytëzohen për transport publik të qytetarë
Ku i kishin fshehur, zbulohen dy shoferët e autobusëve që transportonin ilegalisht medikamente Policia e Vlorës ka proceduar penalisht dy shoferë autobusi, pasi kanë kaluar mallra kontrabandë, për të cilat paguhet a
Këtë verë autobusët do jenë pa kondicionerë, ajrosje vetëm përmes dritareve Pesëmbëdhjetë qershori është njoftuar si datë nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë për nisjen zyrtare të transp
Transporti publik në Kosovë rifillon më 18 maj Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se transporti publik pritet të nisë në fazën e dytë të l
Autobusët nga Maqedonia po lejohen të udhëtojnë nëpër zonat e koronavirusit në Itali dhe të kthehen prapë Përfaqësuesit e kompanive të autobusvëe, që bartin udhëtarë nga Maqedonia për në vendet perëndimore, ankohen se autorite
Mali i Zi ndalon të gjithë autobusët shqiptarë me destinacion Italinë Mali i Zi ka vendosur që të ndalojë futjen e të gjithë autobusëve shqiptarë që kanë destinacion Italinë. Prej orëve t
A mund të infektohesh me koronavirus nga shufrat dhe dorezat e autobusëve? Pasi u raportuan rastet e para me Covid-19 në Shqipëri, bashkitë morën masat për dezinfektimin e autobusëve të transport
Bllokohen autobuzat me shqiptarë në kufi me Malin e Zi Mali i Zi ka bllokuar futjen e të gjithë autobusëve shqiptarë që kanë destinacion Italinë. Që në orët e para të mëngjesi
Qepena të mbyllur dhe autobusë thuajse bosh, si ishte mëngjesi sot në Tiranë Koronavirusi aktualisht ka infektuar 6 persona në Shqipëri. Për këtë arsye, situata në vendin tonë ka filluar të ndjejë
Paniku nga koronavirusi, dezinfektohen trenat dhe autobuzat Republika e Maqedonisë së Veriut ka filluar dezinfektimin e trenave të udhëtarëve për parandalimin e përhapjes së korona
Ndeshja ndaj Partizanit merr rëndësi të veçantë, klubi i Kukësit vë autobusë për tifozerinë Kukësi do të presë të dielën në “Air Albania Stadium” skuadrën e Partizanit për takimin e vlefshëm për javën e 19 të Kat
Terminali i Autobusëve Ndërqytetas do të zhvendoset nga 3 janari Autobusët ndërqytetas që qëndrojnë te ish-Dogana, do të zhvendosen te kthesa e Kamzës. Lajmin e bëri të ditur vetë kr
Ligji që u kundërshtua, zezakët në autobusë duhej t’ua lëshonin vendet të bardhëve Më 1 dhjetor 1955, në Montgomery të shtetit Alabama ndodhi një ngjarje e rëndësishme në lëvizjen e të drejtave civile në
Pasagjerët harrohen në pistë, aeroporti i Rinasit nuk dërgon autobusët të marrin udhëtarët Që në aeroportin e Rinasit jemi mësuar të shohim edhe skena më të rënda si ajo e grabitjes me armë, kjo është e vërtetë,
Autobusë nga Serbia sjellin votues në veri Qytetarët serb duket se janë të mobilizuar shumë në këtë ditë të zgjedhjeve. Përveç që po dalin shumë për të votuar,
VV pritet të mbushë autobusët me votues nga Gjermania për në Kosovë (FOTO LAJM) Partia e Albin Kurtit po organizon udhëtime falas me autobus nga Gjermania për në Kosovë. Udhëtimi organizohet katër dit
Habit pretendenti për postin e kryeministrit britanik: Çlodhem kur kutitë e verës i kthej në autobusë! Boris Johnson, pretendenti për postin e kryeministrit britanik, zbuloi se një nga hobet e tij ishte ”prodhimi” i autobus
PËRGJIMI 8/ "Xhelali po sjell 450 njerëz në Dibër, bllokoni autobusët e Kamzës" (VIDEO) Vazhdojnë përgjimet e "Bild". Përgjimi i 8 i publikuat ka përfshirë shefin e policisë të njësisë nr. 5 në Kameëz. Ky