999 rezultate për

auto

Pandemitë: Kohë e artë për autokratët (FOTO LAJM) Pandemitë kërkojnë përgjigje në rrafshin mjekësor, por shumë më shpejt se to mjaft qeveri dhe politikanë u përgjigjen me
Krimi mjedisor në Porto Romano, autoritetet nuk reagojnë ndaj derdhjes së naftës në det Ndërsa shumica e qytetit të Durrësit është e mbyllur në shtëpi për shkak të masave të distancimit social që synojnë të p
Shkrumbohen nga flakët tre automjete në Korçë Në orët e para të mëngjesit të sotëm, janë djegur tre automjete në pronësi të një 51 vjeçari dhe dy shtetasve të tjerë n
Pa autorizim e pa leje, si u kap i riu "rebel" nga Hasi Policia e Krujës ka vënë në pranga një 32 vjeçar nga Hasi i cili kishte shkelur rregullat e karantinës dhe ka kundërshtu
33 vjeçari shqiptar niset me biçikletë nga Italia: Dua të kthehem në Shqipëri! Një i ri shqiptar i cili jeton në Itali, ka marrë biçikletën e tij dhe është nisur të pedalojë për të ardhur në atdhe.
Ia mbathi prej policisë me vrap, kush ishte i shumëkërkuari që u kap rastësisht Policia e Durrësit ka arrestuar një person të shumë kërkuar gjatë ditës së djeshme në qytet. Bëhet fjalë për një 41 v
Personi me aftësi të kufizuara dëmton makinën e policisë në Kosovë Një person me aftësi të kufizuara në qytetin e Istogut ka dëmtuar automjetin e policisë. I dyshuari pas vendimit me v
''Maskat'' u vënë flakën automjeteve të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit Dy automjete janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në unazën e qytetit të Elbasanit. Mësohet se një nga automje
COVID-19/ Zyrtarisht nis hapja e Shqipërisë: Rama zbulon kur dhe bizneset që nisin punë Më 20 prill do të hapen bizneset e kategorisë së parë, ato me rrrezik të ulët. Më 27 prill do të hapen bizneset e r
Greqia shtyn fluturimet për një afat të dytë Në Greqi, Autoriteti i Aviacionit Civil njoftoi të mërkurën se do të zgjasë një ndalim të fluturimeve tregtare me gjasht
Pas shtetrrethimit, rinisin shërbimet në sportele: Rifillon kolaudimi i automjeteve! SGS Automotive Albania ka njoftuar rifillimin e shërbimeve në sportele, nga data 14.04.2020, kryesisht për mjetet e tran
Hong Kongu feston Pashkët ndryshe nga të tjerët, njerëzit ''dynden'' në plazh (FOTO LAJM) Fundjavën e Pashkëve, shumë banorë të Hong Kongut iu drejtuan plazheve, për një argëtim gjatë të cilit kanë ruajtur sido
Ukraina nën kërcënimin e zjarrit, 400 zjarrfikës luftojnë me flakët përreth ish-centralit të Çernobilit Ukraina është në karantinë nga rreziku i koronavirusit, por tani duhet të mbrohet edhe nga një fatkeqësi tjetër, që vjen
Pasagjeri nuk kishte maskë, 7 policë në aksion për t'a nxjerr me dhunë nga autobuzi (VIDEO) COVID-19 ka pushtuar 210 vende të botës duke infektuar 1,727,506 njerëz, 105,722 të vdekur dhe shëruar plotësisht 390,59
Shpresë pas rekordit të zi, ulet sërish numri i viktimave në Spanjë Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar rënie për te treten dite radhazi, raporton BBC.spital spanje P
Autor i masakrës së Lushnjës, kush është i shumëkërkuari Orges Bilbili që tronditi sot Tiranën Personi i cili u bë shkak për plagosjen e një kalimtareje të rastësishme sot në zonën e Xhamllikut në Tiranë, është i sh
Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë dhuron maska, doreza e dezinfektantë për policinë Kisha Ortidokse Autoqefale e Shqipërisë i ka dhuruar Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, 1000 maska, 1000 doreza dhe
I vdekuri mbetet në Maqedoni, vëllai apel autoriteteve shqiptare: Na lejoni ta sjellim trupin Mondi Lamo, i cili prej janarit punonte në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën të dielën në shtetin fqinj. Prej disa dit
Gjykata e liroi, shikoni pritjen madhështore që i bënë fansat Ronaldinhos jashtë burgut (VIDEO) I vënë pas hekurave në fillim të marsit, legjenda e futbollit brazilian Ronaldinho u la I lira nga drejtësia paraguajane
Nuk mund të dilni pa autorizim, por ky është moti pranveror për nesër Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ndërsa moti do të jetë i kthjellët përgjatë gjithë di