999 rezultate për

austri

"Bisha" Haaland kërkohet nga gjysma Europës, Salzburg kërkon 100 milion euro Salzburgu e ka vendosur çmimin për super-talentin Erling Braut Haaland. Klubi austriak i kërkon hiç më pak se 100 milion
Çmimi Nobel për Letërsi i jepet austriakut Peter Handke Çmimi Nobel për Letërsi për vitin 2019 iu dha austriakut Peter Handke. Ndërsa për vitin 2018, ky çmim iu dha shkrimtares
Facebook gjurmon dhe përgjon këdo që hedh diçka të paligjshme në profil Gjykata supreme në Austri, e quajtur ‘Oberster Gerichtshof’, ka deklaruar se Facebook tashmë ka një platformë e cila mon
Austria voton sot zgjedhjet e parakohshme Austriakët votuan sot (të dielën) në zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, si rezultat i një video-skandali që rrëzoi n
Pas Cikalleshit edhe Balaj tund rrjetën në Austri (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares, Bekim Balaj, ka gjetur rrugën e rrjetës, në ndeshjen që Sturm Graci është duke luajtur me Admiran
3 gra shqiptare synojnë të ulen në Parlamentin austriak Në garën zgjedhore për 183 ulëset në Parlamentin e Austrisë janë edhe tri kandidate shqiptare. Drita Cacaj dhe Ina Rexhe
Me premtime të qarta, tri gra shqiptare kërkojnë vende në Parlamentin austriak Tri gra shqiptare nga Kosova synojnë të zgjidhen deputete në Parlamentin e Austrisë. Austriakët do t’u drejtohen qendrav
Shqiptari vret gruan me shkop në Austri Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vjenë. 32-vjeçari e vrau gruan e tij pasditen e
Kancelari austriak: Mbështesim çdo zgjidhje me të cilën pajtohen në dialog Serbia dhe Kosova Kancelari austriak, Sebastian Kurz ka folur për marrëveshjen e mundshme përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës. Austri
Skandali me trukimet, Takaj niset në Austri: Duan të na zhvasin (FOTO LAJM) Gerhardi jep dhe versionin e tij se pse mund të përmendet emri i babait të tij. "Ai (Kuljic) e di që ne jemi akoma du
Akuzat për trukime nga Austria, reagon presidenti Takaj Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, mohon të ketë kërcënuar njeri dhe aq më tepër të njohë Sanel Kuljiç. Në një b
Skandali i ndeshjeve në Austri, ish-lojtari i dënuar akuza ndaj presidentit të Skënderbeut, tregon të vërtetën e trukimeve “A keni kohë për një kafe? Doja të flisja pak me ju”. Kështu e nis artikullin media austriake “Krone”, e cila sjell për
Shpresat kuqezi "shkërrmoqen" nga Austria Vazhdojnë paraqitjet e dobëta të kombëtares U-21 të Shqipërisë në eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2021.
Shtatori sjell borën e parë në Austri dhe Itali Reshje të mëdha bore u regjistruan në fundjavë në alpet e Austrisë dhe ato pritet të vazhdojnë edhe këtë të hënë. Bor
Bekim Balaj shpërthen në Austri, shënon dy gola (VIDEO) Bekim Balaj rikthehet protagonist në kampionatin austriak. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka gjetur rrugën e rrjetës në
Ambasadori austriak i bindur: Kriza politike do zgjidhet shpejt Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler në ceremoninë e lamtumirës, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Rama
Rama i përgjigjet nga Austria opozitës: Jam gati të bisedoj me protestuesit, kërpudhën e thyen Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Salzburg, ku ka marrë pjesë në Forumin Convoco, në një komunikim me moderatorin
Bekim Balaj kryen vizitat mjekësore te klubi i ri Bekim Balaj duket se e ka gjetur ekipin e ri. Zërat e fundit thonë se shkodrani edicionin e ri do të mbajë veshur fanell
U tha se u ndalua në Vienë, flet Daut Haradinaj Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka hedhur poshtë lajmet se është ndaluar nga policia austr
Ferrari dorëzohet në fund, Verstappen fiton në Austri Max Verstappen me Red Bull ka fituar Çmimin e Madh të Austrisë. Piloti belg la pas vete Leclercun e Ferrarit, të cili