999 rezultate për

australian

Arrestohet për spiunazh në Kinë shkrimtari australian Shkrimtari kinezo-australian Yang Hengjun është arrestuar zyrtarisht me akuza për spiunazh në Kinë. Lajmin e kanë konfir
Vrau të bijën me thikë, arrestohet babai në spital (FOTO LAJM) Policia australiane ka vënë në pranga në ambientet e një spitali pasi mendohet se po merrte ndihmë mjekësore pas vrasjes
Jeni gati? Luana së shpejti sjell bashkëpunimin me këngëtarin e famshëm australian (FOTO LAJM) Luana duket se e ka marrë shumë seriozisht profesionin si këngëtare dhe tani po tenton të futet në tregun ndërkombëtar.
Dalin fotot e tradhtisë së Princit William me modelen australiane (FOTO LAJM) Zëra që krijojnë siklet brenda familjes mbretërore angleze, pasi thuhet se princi i kurorës William, ka tradhtuar të sho
Rritet numri i viktimave, terroristët transmetuan Live sulmin ndaj besimtarëve (VIDEO) Ka shkuar në 49 numri i viktimave në sulmet ndaj dy xhamive në Zelandën e Re, bilanc që pritet të rritet për shkak të nu
Tenisti grek eliminon Federerin nga “Australian Open” Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Tenisti grek Stefanos Tsitsipas ka eliminuar nga “Australian Open” Roxher Fede
Australianet e presin Vitin e Ri me bikini nëpër plazhe Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius më të larta nga ato normalet. Plazhet janë pl
E vranë dhe i morën drogën, si e njihnin fqinjët australianë shqiptarin Ditën e premte në verilindje të qytetit australian Adelaide është gjetur i vrarë një shqiptar rreth moshës 47 vjeç. S
Femra më e bukur në botë, në krahët e Chicharito Hernandez (FOTO LAJM) Sarah Kohan është e dashura më fantastike e futbollistit Javier Hernandez. Ajo është mjaft e famshme në Instagram dhe gë
Fruta me gjilpëra, australianët i gjejnë në luleshtrydhe (FOTO LAJM) Australianet u këshilluan javën e kaluar t’i prisnin një herë luleshtrydhet përpara se t’i kafshonin, nisur nga fakti që
Dëmtimi i frikshëm i lojtarit australian (VIDEO) Skuadra Australiane ka bërë një zëvendësim të detyrueshëm në minutën e 75'. Andreu Nabbout gjatë një tentative për të
Trajneri i Australisë paguan nga xhepi stafin e tij Sipas të përditshmes australiane, “Sydney Morning Herald” trajneri i kombëtares Australiane, Bert van Marvijk është i ga
Edhe Australia i bënë bojkot dipomatik "Rusia 2018" Ministri i Punëve të Jashtme të Australisë, Julie Bishop, ka deklaruar se do të bojkojtoj diplomatikisht Botërorin "Rusi
Dikur trafikonte drogë, ndërsa sot bukuroshja australiane pozon në krah të Usain Bolt (FOTO LAJM) Në vition 2015 ajo u akuzua pasi trafikoi lëndë narkotike në Viktoria, ndërsa sot bukuroshja australiane pozon në krah t
Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean Inxhinieri australian Peter McMahon, i cili ka përvojë për çështje të hulumtimit të fatkeqësive, para pak kohësh vërtetu
Maqedonasit në Australi do të paditen për djegie të flamurit grek Instituti Australian për Studime Maqedonase (IASM) do t’i paditë organizatorët e protestës anti-greke, të mbajtur javën
Bllokohet Shtëpia e Bardhë, goditet barrikada në hyrje Një makinë ka goditur një pengesë jashtë Shtëpisë së Bardhë Makinën po e ngiste një grua e cila u kap menjëherë nga S
Krijesa pa sy e shfaqur në bregdetin australian lë me gojë hapur shkencëtarët Një grua ka parë një krijesë misterioze pa sy në një plazh në Australi. Kjo kafshë ka habitur edhe shkencëtarët, pasi
Operohet Novak Djokovic Novak Djokovic ndalet përsëri. Ish-numri 1 i botës i është nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale që do të vazhdojë ta m
Njihuni me rekordin e ri të shikueshmërisë në Australian Open Përballjet e para të Australian Open kanë regjistruar numër të madh spektatorësh, në total numri është 500 mijë. Ndë