999 rezultate për

australian

Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në
"Kosova është zemra e Serbisë", tifozët serbë provokojnë në Australian Open (VIDEO) Nuk është hera e parë që tifozët serbë provokojnë me thirrje apo parulla kundër Kosovës. Këtë gjë e kanë bërë së fund
Surpriza në Australian Open, eliminohen Serena Williams dhe Caroline Wozniacki Dita e tretë e Grand Slam-it të Australian Open ka nisur me befasi. Është Serena Williams që është eliminuar nga kine
Zjarret vënë në dyshim Australian Open, tenistët shfaqin probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Sl
E dhimbshme, flakët shfarosin gjysmë miliardë kafshë Kryeministrja e shtetit australian të Uellsit të Ri Jugor ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme një javore për shkak të
Besart Berisha, "lojtari i dekadës" në Australi (FOTO LAJM) Besart Berisha ka zhvilluar paraqitje të shkëlqyera në kampionatin australian të futbollit. Për këtë tifozët e Ligës
ZYRTARE/ Ish-numri një në botë tërhiqet nga Australian Open Ish-numri një në botë, tenisti Andy Murray, nuk do të luajë në grand slam të Australian Open. Britaniku ka ende probl
"Australian Open" rrit shpërblimet Rriten shpërblimet për turneun e parë të madh të vitit, Australian Open. Drejtuesit e turneut hapës Slam të sezonit, që
Vëmë bast që ky është truku më i pazakontë për trashjen e vetullave (VIDEO) Në atë që ndoshta shkakton habinë apo çudinë më të madhe në truket e bukurisë që kemi parë deri tani, ky është një prej
Realizohet fluturimi më i gjatë në histori nga Nju Jorku në Sidnei Kompania ajrore australiane, "Qantas" ka realizuar me sukses një fluturim testues nga Nju Jorku në Sidnei pa ndërprerje.
Arrestohet për spiunazh në Kinë shkrimtari australian Shkrimtari kinezo-australian Yang Hengjun është arrestuar zyrtarisht me akuza për spiunazh në Kinë. Lajmin e kanë konfir
Vrau të bijën me thikë, arrestohet babai në spital (FOTO LAJM) Policia australiane ka vënë në pranga në ambientet e një spitali pasi mendohet se po merrte ndihmë mjekësore pas vrasjes
Jeni gati? Luana së shpejti sjell bashkëpunimin me këngëtarin e famshëm australian (FOTO LAJM) Luana duket se e ka marrë shumë seriozisht profesionin si këngëtare dhe tani po tenton të futet në tregun ndërkombëtar.
Dalin fotot e tradhtisë së Princit William me modelen australiane (FOTO LAJM) Zëra që krijojnë siklet brenda familjes mbretërore angleze, pasi thuhet se princi i kurorës William, ka tradhtuar të sho
Rritet numri i viktimave, terroristët transmetuan Live sulmin ndaj besimtarëve (VIDEO) Ka shkuar në 49 numri i viktimave në sulmet ndaj dy xhamive në Zelandën e Re, bilanc që pritet të rritet për shkak të nu
Tenisti grek eliminon Federerin nga “Australian Open” Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Tenisti grek Stefanos Tsitsipas ka eliminuar nga “Australian Open” Roxher Fede
Australianet e presin Vitin e Ri me bikini nëpër plazhe Australia po pret vitin e ri me temperatura 10 deri në 14 gradë Celsius më të larta nga ato normalet. Plazhet janë pl