999 rezultate për

australia

Sa një shtëpi në Tiranë! Australia vendos gjobën marramendëse për mosmbajtjen e maskës Australia Perëndimore ka ashpërsuar masat kundër Covid 19, duke vendosur gjobë me vlerë 50 mijë dollarë (32 mijë euro) p
Operacioni në këmbë, Federer tërhiqet nga turneu "Australian Open 2021" Roger Federer duket se nuk do mund të paraqitet në turneun e "Aurstralian Open" pas operacionit që ka pasur në këmbën e
Beqarja e famshme zbulon sekretet për takimet e saj: Darkë me dritë qirinjsh Prezantuesja bukuroshe radiofonike australiane Jana Hocking, në serinë e radhës të këshillave mbi njohjet e reja tregon
Metropoli botëror priti pasagjerët e parë pas 5 muajsh Qyteti i dytë më i madh në Australi, Melbourne, mirëprit pasagjerët e parë nga jashtë pas pesë muajsh. Australia kish
Ushtarët australianë pinë birrë nga këmba protezike e luftëtarit të vdekur “Ushtarët e lartë të forcave speciale australiane pinë birrë nga këmba protezike e një ushtari taliban të vdekur në një
Australia përfshihet nga i nxehti, sa shënoi termometri Sydney në Australi ka shënuar ditën me të nxehtë të nëtorit, pasi temperatuart arritën deri në 40 gradë Celsius. Tem
Vrau njërin e plagosi tjetrin, australiani: Mendova se shqiptarët ishin mafiozë Një burrë ka qëlluar mbi dy vëllezër shqiptarë në Australi, duke vrarë një prej tyre e duke plagosur tjetrin. Ai tha
Australia ndryshon taktikë, liron masat ndaj COVID-19 Zyrtarët në Australi kanë njoftuar se do të lehtësojnë masat kundër koronavirusit, pas rënies së rasteve të reja me COVI
Protestuesit sulmojnë kryeministrin australian, e mbyllin në ndërtesë dhe i lyejnë me gjak makinën (VIDEO) Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga pro
Djajtë e Tasmanisë u rikthyen në kontinentin australian pas 3 mijë vjetësh Djajtë e Tasmanisë janë lëshuar në territorin e Australisë 3 mijë vjet pasi u zhdukën, në atë që ruajtësit e përshkruan
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Rikthehet ashpër karantina, ky shtet do i mbaj kufijt mbyll deri në 2021 Australia është një ndër shtetet që e ka marrë shumë seriozisht luftën ndaj COVID-19. Territori i largët verior (NT)
Australia vendos sërish masa të rrepta ndaj koronavirusit, 300 mijë njerëz në izolim Australia ka urdhëruar izolimin e më shumë se 300 mijë njerëzve në disa zona të qytetit Melbourne, për të shmangur rrezi
Australia merr vendimin drastik, kufijtë do të qendrojnë mbyllur deri në 2021 Australia ka të ngjarë të mos rihapë kufirin e saj për udhëtarët ndërkombëtarë deri vitin e ardhshëm, por do të kërkojë
Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
Hetimi për koronavirusin, Kina pezullon importet e viçave nga Australia Kina ka mbështetur kërcënimin e saj për hakmarrje ekonomike kundër Australisë, duke pezulluar importet e viçit nga katër
Australia hap plazhin e famshëm, qindra qytetarë "sulen" drejt detit (FOTO LAJM) Në orën 7 të ditës së sotme Australia ka hapur plazhin e famshëm të Sindeit, "Bondi" i cili ishte i mbyllur prej 5 javës
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë
Eksperti australian: Gjumi rrit imunitetin ndaj koronavirusit Një ekspert australian i monitorimit të trurit dhe gjumit ka zbuluar se si një gjumë i mirë i natës mund të ndihmojë në