999 rezultate për

australi

Australia ndryshon taktikë, liron masat ndaj COVID-19 Zyrtarët në Australi kanë njoftuar se do të lehtësojnë masat kundër koronavirusit, pas rënies së rasteve të reja me COVI
Protestuesit sulmojnë kryeministrin australian, e mbyllin në ndërtesë dhe i lyejnë me gjak makinën (VIDEO) Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga pro
ZYRTARE/ Pas eksperiencës në Australi, ish-mesfushori i Kombëtares rikthehet në Evropë Migjen Basha rikthehet në Evropë dhe riniset nga Neuchatel Xamax. Ish-mesfushori i kombëtares zvicerane është zyrtari
Djajtë e Tasmanisë u rikthyen në kontinentin australian pas 3 mijë vjetësh Djajtë e Tasmanisë janë lëshuar në territorin e Australisë 3 mijë vjet pasi u zhdukën, në atë që ruajtësit e përshkruan
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Rikthehet ashpër karantina, ky shtet do i mbaj kufijt mbyll deri në 2021 Australia është një ndër shtetet që e ka marrë shumë seriozisht luftën ndaj COVID-19. Territori i largët verior (NT)
Mjeku tregon studimin, COVID-19 në shkolla është krejtësisht i kufizuar Epidimiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka dhënë një lajm të mirë për nxënësit, në prag të nisjes së vitit shkollor. Duke
Australia vendos sërish masa të rrepta ndaj koronavirusit, 300 mijë njerëz në izolim Australia ka urdhëruar izolimin e më shumë se 300 mijë njerëzve në disa zona të qytetit Melbourne, për të shmangur rrezi
Australia merr vendimin drastik, kufijtë do të qendrojnë mbyllur deri në 2021 Australia ka të ngjarë të mos rihapë kufirin e saj për udhëtarët ndërkombëtarë deri vitin e ardhshëm, por do të kërkojë
U sulmua nga një peshkaqen, ndërron jetë sërfisti në Australi (VIDEO) Një person humbi jetën pasi u sulmua nga një peshkaqen i bardhë ndërsa po bënte sërf në një plazh në Australinë juglindo
Befason tenisti i famshëm: Kryej marrëdhënie çdo javë me tifozet mia Nick Kyrgios nuk e humbet asnjëherë mundësinë që të flitet për të edhe gjatë karantinës. Tenisti australian, i intervist
I mori jetën vajzës dhe dhëndrit, gjykata në Australi fal shqiptarin (FOTO LAJM) Gjykata në Australi ka shpallur të pafajshëm shqiptarin që jetonte në Melburn, i cili vrau vajzën dhe dhëndrin për shkak
Hetimi për koronavirusin, Kina pezullon importet e viçave nga Australia Kina ka mbështetur kërcënimin e saj për hakmarrje ekonomike kundër Australisë, duke pezulluar importet e viçit nga katër
Australia hap plazhin e famshëm, qindra qytetarë "sulen" drejt detit (FOTO LAJM) Në orën 7 të ditës së sotme Australia ka hapur plazhin e famshëm të Sindeit, "Bondi" i cili ishte i mbyllur prej 5 javës
Ekspertët britanikë: Koronavirusi mund te ketë qarkulluar që në mes të shtatorit Koronavirusi mund të ketë filluar të përhapet qysh në mes të shtatorit dhe Wuhan mund të mos ketë qenë aty ku filloi pan
Karantina mbyll restorantet, çifti kreativ shijon vaktin në një tavolinë mbi makinë Një çift gjeti një mënyrë kreative për të ngrënë jashtë, duke respektuar në të njëjtën kohë edhe rregullat e distancimit
Virologu australian: Lani me sapun frutat e perimet siç lani dhe duart Një virolog nga Sidnej ka thënë se “çdo sipërfaqe përbën rrezik të madh” kur vjen puna te COVID-19 dhe çdo njeri duhet t
ZYRTARE/ Një tjetër kampionat pezullon futbollin për shkak të koronavirusit Federata e Futbollit të Australisë (FFA) njoftoi sot se ka shtyrë raundet e fundit të sezonit Hyundai A-League 2019/20.
Koronavirusi "paralizon" futbollin, por në këto 16 shtete zhvillohen ende ndeshje Situata me pandeminë COVID-19 i njohur ndryshe si koronavirus, nuk është aspak e mirë teksa kampionatetet pothuajse në t
Migjen Basha dhe skuadra e tij futen në karantinë Mesfushori shqiptar, Migjen Basha ka zbuluar se është në karantinë se bashku me skuadrën e tij pas urdhrit që kishte dhë