999 rezultate për

audiovizive

Koronavirusi në Shqipëri, ndalohet publiku në programet televizive AMA urdhëron mediat audiovizive për mbrojtjen e personelit brenda mjediseve të redaksive dhe studiove. AMA thotë se d
"Anonymous Albania" sulmon AMA-n dhe AKEP, mbyll faqet zyrtare Anonymous Albania, faqja e njohur në të gjithë Shqipërinë ka sûlmuar faqen e Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA) dh
Kërcënuan me jetë Ylli Rakipin, reagon AMA Gazetari Ylli Rakipi është kërcënuar me jetë. Ai ka marrë mesazhë kërcënuese, dhe kjo besohet se vjen pas skandalit n
AMA i del në krah Marin Memës pas sulmeve të ekstremistëve grekë Autoriteti i Mediave Audiovizive i ka dalë në krah gazetarit Marin Mema pas sulmeve ekstremiste të OMONIA-s në lidhje me
FSHF: Asnjë subjekt transmetues nuk mund të përdorë… FSHF ka sqaruar publikun për sa i përket sekuencave audovizive të Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Insituc
FSHF vjen me njoftim për transmetimin e ndeshjeve të Superligës FSHF ka sqaruar publikun për sa i përket sekuencave audovizive të Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Insituc
AMA: Videoja e tradhëtisë në prani të fëmijëve, ja ku u shkel ligji Pas publikimit të videos së tradhëtisë në një familje në Koplik ku nëna kryente marrëdhënie seksuale në prani të fëmijëv
Publikoi "videon e tradhtisë", AMA nis hetimin ndaj News 24 Transmetimi i emisionit “Me zemër të hapur” në televizionin News 24, datë 28.07.2017, po përcillet me reagime kundërthën
Qeveria jep 2 mln euro për TV Klan dhe Top-Channel, ja arsyeja Qeveria synon të paguajë faturën e dixhitalizimit të mediave në Shqipëri, duke vënë në dispozicion të operatorëve audiov
Greqia fiton 246 milionë euro në reformën e mediave audiovizive Greqia ka përfituar rreth 246 milionë euro pas reformës në sektorin e mediave audiovizive. Në kuadër të një reforme
Ligji për mediat audiovizive/ Komisioni rrëzon dekretin e presidentit Komisioni Parlamentar i Medias, ka rrëzuar paraditen e sotme dekretin e presidentit Nishani, i cili ktheu për rishqyrtim
4 milionë lekë gjobë Arian Çanit Pas deklaratës së bërë të premten nga Arian Çani ku tha se sarandiotët dhe çamët, ti vrasësh e kanë pak, një gjobë është
Këshilli drejtues i RTSH-së, mazhoranca lë pezull AMA-n, nis proces tjetër Ndërkohë që në seancën e fundit parlamentare, zgjedhja e kreut të Autoritetit të Mediave Audiovizive, mbeti pezull pasi
AMA kërkon ndihmën e policisë Autoriteti i Medias Audiovizive (AMA) kërkon nga autoritetet më të larta të Policisë së Shtetit mbështetje për zbatimin
AMA i kërkon AKU-së informacione për “Shot for slim” Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) ka vizionuar transmetimin e reklamës “Shot for slim” si një produkt dobësues, në
Diskriminimi, AMA konferencë kombëtar për sensibilizimin e opinionit Kryetarja e Autoritetit te Mediave Audiovizive Endira Bushati u shpreh sot se komercializimi shpesh ben qe media te harr
AMA miraton Kodin e Transmetimit Autoriteti i Mediave Audiovizive miratoi në mbledhjen e sotme “Kodin e transmetimit” i cili plotëson kuadrin ligjor dhe
Fushata zgjedhore, mediat audiovizive në monitorim Nga 24 maji Bordi i Monitorimit të Mediave ka nisur punën për monitorimin e mediave audiovizive për të parë sesi ato do
Sekuestrimi i pajisjeve të Shijak TV, inspektorët e AMA-s qëllohen me armë Zbatimi i vendimit gjyqësor për “Sekuestrimin e pajisjeve transmetuese të subjektit të palicencuar TV Shijak” nga ana e
Transmetimet audiovizive, Marku: Dixhitalizimi ndryshoi mentalitetin tek gazetaret Kalimi i transmetimeve audiovizive nga sistemi analog në sitemin numerik është një hap i rëndësishëm për mediat shqiptar