999 rezultate për

atyre

Kurti: Shqipëria nuk e fshihte sot trishtimin, por nuk ishte e gjunjëzuar Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh kandidati për kryeministër, Albin Kurti me një deklaratë të gjatë, ka shprehur g
Banorët flasin nga kampi: Për shpirt i heq rrobat dhe jua jap atyre në Thumanë Banorët e prekur nga tërmeti kërkojnë ndihmë nga shteti që t’iu sigurojë strehim, por nuk ju mungon as solidariteti për
28 NËNTORI/ Lleshaj: Le të jetë ky flamur lutja jonë për shpirtrat e atyre që e lanë pas Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se Festa e Flamurit ka gjetur çdo shqiptar të goditur fort nga tragjedia e tër
Bukuritë e nënës natyrë (FOTO LAJM) Në momentin kur mendoni se natyra nuk mund t’ju befasojë më, ajo kthehet dhe bëhet më magjike se kurrë. Edhe pse ësht
Xhensila u përgjigjet hapur atyre që e quajnë të shtirur Me gjithë transparencën e mundshme, përgjatë viteve, disa njerëz e kanë quajtur Xhensila Myrtezajin të shtirur. Nuk
Rama i bindur: Në 25 nëntor nis një luftë e panjohur në Shqipëri ndaj KÇK-së Duket se Kryeministri i vendit, Edi Rama e ka ndarë mendjen që krimi i organizuar dhe ata që kanë siguruar pasuri në më
"Luftë" mes tifozëve të Unitedit dhe atyre të Partizanit: Anglezët tentuan ta vendosin flamurin e Kosovës (VIDEO) Ndeshja ndërmjet Partizanit dhe Manchester Unitedit e zhvilluar në Beograd në kuadër të Ligës së Evropës ka sjellë pamje
PD publikon videon pas dështimit të negociatave: Refuzoni Ramën Partia Demokratike vijon me akuzat për kryeministrin Edi Rama, pas dështimit për hapjen e negociatave për në Bashkimin E
Alketa Vejsiu thumbon publikisht VIP-at që munguan në eventin e saj Në një postim, ku shfaqen disa momente nga Class Fashion Show të filmuara nga fotografi Olsi Beçi, Alketa Vejsiu falende
Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë 15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kës
Studentë, pedagogë e qytetarë para Gjykatës, shtyhet vendimi për Kopshtin Botanik Ditën e sotme pedagogë, student, qytetarë dhe përfaqësues të politikës kan zhvilluar një protestë para Gjykatës Administ
Zgjidhni kafshën tuaj të preferuar dhe zbuloni çfarë tregon për natyrën tuaj Marrëdhënia qe shfaqim me kafshët shpesh herë është një mënyrë shumë e mirë për të kuptuar veten. Secila kafshë ka ka
Kapen në flagrancë 4 shtetas me arsenal armësh e lëndë narkotike (VIDEO) Policia e shtetit ka kryer një operiacion në Kukës duke arrestuar në flagrancë 4 shtetas. Atyre iu sekuestruan një arsen
Forca e pamatshme e natyrës, stuhia bëhet virale në rrjet (VIDEO) Duket sikur njerëzit akoma nuk janë të vetëdijshëm për forcën e natyrës dhe shpeshherë ata habiten edhe me gjërat më të
Çfarë është sindromi premenstrual, gjendja që shton ankthin dhe tensionin tek gratë para ''atyre" Ndryshimi i shpeshtë i gjendjes së humorit, shtimi i stresit, ankthit dhe pakënaqësive janë ndër gjendjet më të shpeshta
Meta kërkon institucione të huaja për të vlerësuar dëmet e tërmetit, nuk i beson atyre shqiptare Presidenti Ilir Meta pas situatës tërmeteve që tronditën vendin thotë se duhet ruajtur qetësia nga të gjithë, ndërsa vë
Nga krijesa më e vogël deri tek më e madhja që kemi parë ndonjëherë (FOTO LAJM) Ekzistojnë kafshë të vogla dhe të mëdha në natyrë kjo është tashmë diçka e njohur për të gjithë ne megjithëse ende disa
Pishinat e ëndrrave, kur arkitektët rivalizojnë natyrën (FOTO LAJM) Keni hyrë ndonjëherë në një pishinë nga ku nuk ju bëhet të dilni më?! Pishinat e ëndrrave ekzistojnë vërtet. Dhe jo v
Kam vrarë atë që më vrau nënën: Mësuesi nga Vlora nxjerr emrat e atyre që e duan të vdekur Disa ditë më parë qyteti i Vlorës u trondit nga një shpërthim, pjesë e një tentative për të vrarë në mënyrë mafioze Elju
Mustafa: Disa po shfrytëzojnë paratë e vjedhurave për të përçarë LDK-në Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar lidhur me mospërfshirjen e Arben Gashit, Xhafer T