999 rezultate për

atmosferike

Shtyhen aktivitetet sportive në Shqipëri për shkak të kushteve të vështira atmosferike Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme shtyrjen e rifillimit të aktivitetit për
Ibra sfidon kushtet atmosferike, stërvitet në dëborë (VIDEO) Milani po bën mirë edhe pa të në fushë, por Zlatan Ibrahimoviç po nxiton të rikuperohet sa më shpejt për t’u vënë në dis
Kombëtarja niset drejt Lituanisë në kushte të vështira atmosferike Kombëtarja shqiptare ditën e sotme është nisur drejt Lituanisë. Pas barazimit pa gola ndaj Kazakistanit, kuqezinjtë e
Plane për fundjavë? Njihuni më parë me parashikimin e motit Kjo fundjavë nuk pritet të jetë edhe aq favorizuese për ju që keni bërë plane për të dalë. Në dy ditët e ardhshme ven
Moti ndryshon papritur, kështu pritet të jetë koha nesër Dita e nesërme do të sjellë rrebeshe shiu në të gjithë territorin si dhe ulje të temperaturave në të dyja ekstremet.
Çfarë po ndodh në autostradën Prishtinë-Pejë, raportohet për 10 aksidente dhe të lënduar (VIDEO) Rreth 10 aksidentet të ndryshme kanë ndodhur në Autostradën Prishtinë-Pejë saktësisht në vendin e quajtur Kroi i Mbretit
E diel përvëluese, mësoni sa do të shënojë termometri sot Vendi ynë ka mbetur në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin, pë
Mot i paqëndrueshëm, si do të luhaten temperaturat sot Vijon ndikimi i kushteve atmosferike të paqëndrueshme mbi territorin shqiptar duke kushtëzuar kthjellime të pakta dhe vr
Vranësira dhe reshje shiu, cila zona do të dominohen nga këto kushte atmosferike Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës, ku me karakter shtrëngat
Anulohet takimi i Haradinajt me zyrtarin e lartë britanik Është anuluar takimi i kryeministrit Ramush Haradinaj me drejtorin e përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e J
Erëra të forta do pushtojnë bregdetin, Drejtoria Detare thirrje të merren masa Pavarsisht ardhjes se stines se pranveres, me daten 12-13 Mars moti do te perkeqesohet. Bregdeti yne do te perfshihe
Mot i keq në të gjithë Shqipërinë, si do luhaten temperaturat Orët e para të ditës vijojnë me vranësira të dendura dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin. Kryesisht këto ku
Paralajmërohen vërshime në Kosovë Kosova mund të përballet me vërshime, pasi që pritet të ketë reshje më të dendura atmosferike. Kështu ka thënë njohës
Bora vështirëson kthimin e Haradinajt në Prishtinë Për shkak të kushteve të vështira atmosferike kryeministri Ramush Haradinaj dhe ekipi i tij nuk kanë mundur të kthehen s
Nisi me diell por pritet shi, ky është moti për ditën e sotme Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet atmosferike në të gjithë territorin. Edhe gjatë pa
Shtyhet ndeshja e Serie A, shkaku i kushteve atmosferike Është shtyrë për 24 orë ndeshja ndërmjet Genoas dhe Atalantas Tashmë është zyrtare, ndeshja ndërmjet Genoas dhe Atala
Moti në Kosovë për pesë ditët e ardhshme Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, gjatë pesë ditëve të ardhshme, nw Kosovw do të mbajë mot
Në Gostivar fillon procesi i dezinsektimit Vetëqeverisja lokale e Gostivarit paralajmëroi se në fund të javës do të bëhet dezinstektim i më shumë vendeve dhe apelo
Kandidatët për kryeministër të Kosovës dalin me premtime atmosferike Ramush Haradinaj i ka lënë pa fjalë edhe optimistët më të mëdhenj me premtimin që e bëri para nisjes së fushatës zgjedho
Parashikimi i motit, e martë 9 maj 2017 Masat ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë sërish mot me vranësira dhe shira në vendin tonë ku më të dukshme vranësira