999 rezultate për

atletja

Tronditet bota e sportit! Gjendet pa jetë në rrugë atletja (FOTO LAJM) Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavunova është gjendur e pa
I iku atletja në mes të garës, atleti triufon me këmbën e masakruar (VIDEO) Kieran Tuntivate javën e kaluar ka bërë një akt heroik, brenda mundësive të një atleti shumë të ri amerikan. Ai është 22
Klodiana Shala trajnon Rinën për fund-shpinën e saj (VIDEO) Klodiana Shala , njihet si atletja shqiptare që ka thyer më shumë rekorde kombëtare dhe ka fituar më shumë medalje. K
Çmenden grekët, atletja më e mirë e tyre shpallet një shqiptare (FOTO LAJM) Greqia është një vend ku ka një numër të madh emigrantësh shqiptarë. Kemi dëgjuar plotë emra që edhe pse nuk janë në
"Provokacia" nga Kroacia, ja çfarë bën atletja Sandra Perkovic Atletja kroate Sandra Perkovic ka fituar një garë ndërkombëtare të atletikes në Kroaci në sportin e hedhjes së diskut.
5 muajshe shtatzënë, atletja vrapon 800 metra (FOTO LAJM) Atletja amerikane Alysia Montano ka arritur që të vrapojë 800 metra në muajin e pestë të shtatëzanisë të enjten në garë
Atletja Luiza Gega rrezikon shkarkimin nga Forcat e Armatosura Luiza Gega rrezikon përjashtimin nga ushtria shqiptare. Atletja e kombëtares shqiptare, njëherësh efektive e Forcav
Luiza Gega thyen rekordin kombëtar në 3.000 m me pengesa Luiza Gega ka thyer sërish rekordin kombëtar në 3.000 metra me pengesa. Atletja shqiptare, në një veprimtari në Oslo ka
Luiza Gega pa fat në debutimin e saj në "Diamond League" Luiza Gega ka qenë pa fat në debutimin e saj në mitingun e Diamond League, Shanghai 2017. Atletja shqiptare nuk arriti t
Luiza Gega shkëlqen në Paris, thyen rekordin kombëtar Atletja shqiptare, Luiza Gega ka shkëlqyer sërish, këtë herë në garën ndërkombëtare të Parisit, ku arriti të zërë vendin
Alex Morgan përzgjidhet Atletja më seksi në botë (FOTO LAJM) Futbollistja amerikane, Alex Morgan, është zgjedhur nga Victoria's Secret, si atletja më seksi në botë. Në këtë garë
Ish atletja thyen televizorin pas humbjes së Arsenalit Ish atletja, Kelly Sotherton ka thyer televizorin pas humbjes së Arsenalit ndaj Barcelonës mbrëmë në Ligën e Kampionëve.
Atletja e famshme bëhet prostitutë (FOTO) Suzy Favor Hamilton është një ish-atlete e njohur amerikane, që ka garuar në Lojrat Olimpike 1992, 1996 dhe 2000, por që
Swapna Barman, atletja me 12 gishta (FOTO LAJM) Duhet të ndjekësh ëndrrën tënde pavarësisht vështirësive. Këtë gjë ka bërë edhe Swapna Barman, vajza 18-vjeçare indiane,
Sochi 2014, ujk në hotel, atletja poston videon (VIDEO) "Jam mjaft e sigurt që një ujk po lëvizte në koridorin e hotelit tim". Kështu është shprehur Kate Hansen, atletja amerik
Kameramani hutohet nga atletja (VIDEO) Të gjithë në këmbë për Shelly-Ann Fraser, e cila fitoi medaljen e artë në 100 dhe 200 metra në Kampionatin Botëror në at
Botërori i Moskës, Luiza Gega në gjysëmfinalen e 1500 m Luiza Gega mban lart flamurin shqiptar në Botërorin që po zhvillohet në Moskë. Në disiplinën e 1500 metrave, atletja shq
Hedh gabimisht diskun, i thyen hundën kundërshtares (FOTO LAJM) Një ngjarje qesharake por edhe e rrezikshme ka ndodhur në Kampionatin Botëror të Atletikës, që po mbahet në Moskë. Atlet
Luiza Gega, rekord dhe argjend në Poloni Tri përfaqësime ndërkombëtare në më pak se dy javë, tri medalje për atleten e Kombëtares shqiptare, Luiza Gega. Pas argj
Etiopia fituese e maratonës për femra Atletja nga Etiopia, Tiki Gelana është fituesja e maratonës për femra të gjatë 42 kilometra, që u mbajt sot në rrugët e