999 rezultate për

atlantik

Vendi ku Paqësori dhe Atlantiku takohen, por nuk përzihen (VIDEO) Vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, duket thuajse surelal. Turistë të shumtë
"Presim që Maqedonia të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës Veriatlantike" Maqedonia e intensifikon bashkëpunimin me vendet e rajonit dhe pret që të bëhet anëtarja e 30-ta e NATO-s, deklaroi krye
LD: Marrëveshja me Bullgarinë hap perspektivat euroatlantike Lidhja Demokratike (LD) vlerëson se arritja e marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë pasqyron kompromis të ndër
Sheqerinska-Kodheli: Bashkëpunim më të afërt në mbrojtje dhe mbështetje për integrimet euroatlantike Politika e fqinjësisë së mirë jep impuls pozitiv për siguri të rajonit dhe integrimit të saj në strukturat euroatlantike
Zaev- Johnoson: Britania mbështet fuqishëm qeverinë në rrugën euroatlantike Kryeministri Zoran Zaev u takua në Trieste me Boris Johnson, ministër i Punëve të Jashtme i Mbretërisë së Bashkuar, i ci
SHBA mbështet reformat dhe aspiratat euroatlanike të Maqedonisë Zoran Zaev mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me zëvendës presidentin e SHBA-së, Mike Pence. Në njoftimin që Pens
Sheqerinska merr pjesë në takimin e Këshillit Veriatlantik në Bruksel Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot do të marrë pjesë në takimin e Këshillit Veriatlantik të NATO-s së bashk
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reform
Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë
Mali i Zi sot zyrtarisht në NATO Mali i Zi nga sot edhe zyrtarisht do të bëhet shteti i 29-të anëtar i NATO-s. Ceremonia e pranimit zhvillohet në Uashing
Gjiganti prej akulli që po mrekullon botën (FOTO LAJM) Banorët e një zone në breg të Oqeanit Atlantik në Kanada nuk u kanë besuar syve për atë që panë kur u zgjuan në mëngjes.
"Maqedonia dhe Serbia do e kenë të vështirë rrugëtimin euroatlantik" Eksperti i çështjeve politike në Ballkan, John Lampe, duke folurpër politikën e brendshme të Maqedonisë, ka thënë se Maq
20 milionë dollar borxhe, “Albpetrol” i merr puset e naftës kompanisë “Trans Atlantik” “Albpetrol” ka vendosur të rimarrë në dorëzim vendburimet e naftës Gorisht-Kocul dhe Cakran-Mollaj, pasi kompania “Trans
Ja çfarë premtojnë partitë politike për integrimet Euro-Atlantike dhe çështjen e emrit Maqedonia prej një kohe të gjate gjendet në një “konflikt” me Greqinë për çështjen e emrin, proçes i cili ka ngelur i p
Wilson: Zaev kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, mori pjesë mbrëmë në mbledhjen e Këshillit Atlantik, e cila u mbajt në Mal të Zi. Zae
"Nxehet Atlantiku"/ Nëndetësja ruse në brigjet irlandeze, reagon NATO (FOTO LAJM) Tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit duket se po arrijnë në kulmin mes tyre. Mediat britanike shkruajnë se nëndetëset
Misteri i “Trekëndëshit të Bermudës”, zbulohet bomba vrasëse në Atlantik “Trekëndëshi i Bërmudës" tashmë është një mister i zgjidhur sipas shkencëtarëve. Sipas gazetës britanike “Daily Expr
LSDM: Samiti i NATO-­s tregoi se Maqedonia po largohet nga integrimet euroatlantike Në një konferencë për shtyp anëtari i Këshillit ekzekutiv dhe kryetar i Komisionti partiak për mbrojtje, Maksim Dimitrie
Blushi hedh shashkën e radhës: Si e vumë përdhunuesin kryebashkiak? Deputeti "rebel" Ben Blushi është ndalur sot në çështjen e Roshit teksa i është drejtuar kolegëve të tij të mazhorancës
Brukseli: Bashkësia ndërkombëtare nuk do t’i pranojë zgjedhjet me 5 qershor Brukseli shprehë keqardhje për krizën politike në Maqedoni e cila po e largon vendin nga aspiratat euroatlantike, deklar