999 rezultate për

atifete

Presidentja ndoshta ikën në 2014 Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka thënë se presidetja e vendit Atifete Jahjaga do të mbajë postin më të lartë të paktë
Jahjaga, presidentja e vetme në botë me thonj të gjatë (FOTO LAJM) Aktualisht në botë janë 10 kryeministre dhe 8 presidente femra. Të gjitha këto kujdesen mjaftueshëm për pamjen e tyre du
Kosova në pritje të zgjedhjeve lokale Kosova po pret që Presidentja e vendit Atifete Jahjaga të shpallë zyrtarisht datën e zgjedhjeve, kur qytetarët e saj me
Jahjaga, vegël e LDK Edhe dy ditë presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga mbush plot 2 vjet që është në këtë post. Në fillim të zgjedhjes së s
Analistët, Jahjaga "Presidente Kukull" Analistët kanë dhënë mendimin e tyre në lidhje me pozicionin e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga. Sipas tyre, Jahja
Jahjaga priti ambasadorin e Pakistanit Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e Republikës Islamike të Pakistanit
8 mars, Atifete Jahjaga takon Nadire Didën dhe Nexhmije Pagarushën Në ditën Ndërkombëtare të gruas Presidentaja e Kosovës, Atifete Jahjaga takoi veteranen e arsimit Nadire Dida. Jahjag
Atifete, çka po flet?! Pavarësisht se asnjëri prej udhëheqësve të shtetit të Kosovës nuk mund të shkojë dhe të vizitojë lirshëm pjesën veriore,
Dialogu, Jahjaga takohet sot me presidentin serb Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq pritet të takohen sot në Bruksel. Një
Takimi Jahjaga-Nikolic, më 6 shkurt? Presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Atifete Jahjaga dhe Tomisllav Nikolic mund të takohen më 6 shkurt në Bruksel. Sipa
Jahjaga, takim me Grupin themelues të Dhomës Ekonomike të Grave Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, priti sot në takim Grupin themelues (G7) të Dhomës Ekonomike të Gra
Jahjaga mund të ketë fatin e Pacollit Duket se presidentja Atifete Jahjaga do të ketë të njëjtin fat sikurse paraardhësi i saj, Behgjet Pacolli i cili u shkar
Nishani vizitë në Malin e Zi, merr pjesë në samitin e Budvas Presidenti Bujar Nishani ndodhet në Mal të Zi ku do të marrë pjesë në Samitin Rajonal të Katër Presidentëve. Në samitin
Po mendohet gjetja e një zgjidhjeje Krerët politikë të vendit po mendojnë për gjetjen e një konsensusi, pas bllokadës që Lidhja Demokratike e Kosovës i bëri
Dyshojnë për legjimitetin e Jahjagës Procesi i bisedimeve mund të rrezikohet pas refuzimit të Presidentit të Serbisë, Tomislav Nikolic që t’ia shtrijë dorën
Clinton më 4 tetor në Kosovë Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, më 4 tetor do të vizitojë Kosovën. Burime të mediav
Mustafa: Do ti qëndrojmë marrëveshjes Çështja e mandatit të presidentes Atifete Jahjaga dhe zërave për një koalicion të ri të PDK-së me AAK-në me zgjedhje të
Dialogu për Kosovën, Stefanoviq kritika ndaj Nikoliq Shefi i ekipit serb në bisedime me Kosovën, Borisllav Stefanoviq, ka k;rkuar një ngritje në një shkallë më të lartë të d
Jajaga edhe me Këshillin për Integrime Republika e Kosovës që nga sot do të ketë edhe Këshillin Kombëtarë për Integrime Evropiane që do të udhëhiqet nga Presid
Kryeprokuroja Rama viziton Kosovën Prokurorja e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë, Ina Rama nis sot viziten dy ditore në Republikën e Kosovës. Kryepr