999 rezultate për

atifete

Kërkohet shkarkimi i Atifete Jahjagës Kryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, që është deputet në Kuvend të Kosovës, ka kërkuar që blloku LDK-AAK-NISM
Ice Bucket Challenge, Shaqiri nominon Atifete Jahjagën (VIDEO) Ice Bucket Challenge edhe te Bayern Munchen. Kampionët e Gjermanisë nuk kanë qëndruar jashtë modës së momentit duke zhvi
Sfida e kovës me ujë, Blero fton Atifete Jahjagën Duket se sfida e kovës me ujë të ftohtë është kthyer në një trend për shumë njerëz të famshëm. Pas iniciativës së ndërma
Timoni i shtetit në duar të Kushtetueses! Pas rastit të ish-presidentit Fatmir Sejdiu dhe rastit të ish-presidentit Pacolli, që dha ndërhyrjen amerikane për kapër
President Nishani gives his condolences to his counterpart Atifete Jahjaga President of the Republic, Bujar Nishani today expressed his condolences to his counterpart Atifete Jahjaga for the pers
Jahjaga takoi ish-presidentin amerikan Carter Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, e cila po merr pjesë në Samitin Ndërkombëtar ‘Gratë në Botë’, ka takuar ish-presi
Atifete Jahjaga shpallet Qytetare Nderi e Panamasë Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga po zhvillon një vizitë në Panama, me ftesë të presidentit Ricardo Ma
Jahjaga priti futbollistët e kombëtares para takimit me Haitin Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot ka pritur futbollistët e kombëtares së Kosovës dhe drejtuesit e Federatës së
Shaqiri, letër presidentes: Bëni më shumë për sportin Superylli i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, ka falënderuar presidenten Atifete Jahjaga dhe institucionet e vendit, për
Jahjaga: Fati ynë përcaktohet nga ne Presidentia e Kosovës Atifete Jahjaga mban një fjalim në Prishtinë para qytetarëve me rastin e festimeve të gjashtë vjet
Kjo është "Mbretëresha" e Kosovës, Lartmadhëria e saj, Atifete Jahjaga! Presidenca e Kosovës është protagoniste e një skandali të ri gjuhësor. “Lartmadhëria e saj, presidentja e Kosovës Ati
Presidenti i SHBA-së Barak Obama uron Jahjagën për Pavarësinë Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama përmes një telegrami ka uruar Presidenten e Kosovës Atifete
Jahjaga: Duhet ta përmbyllim konfliktin me Serbinë (VIDEO) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se bisedimet me Serbinë hapën rrugën
Jahjaga: Kosova, ka përjetuar ndryshime tektonike Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ishte pjesëmarrëse në konferencën “Sfidat e Qeverisjes 2013”, të mbajtur në Shkoll
Fjalim mbresëlënës i Jahjagës në TEDx (VIDEO) Fjalim mbreslënës i presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë vizitës së saj në Holandë. Fjalimi i
Hikmeti i ngre nervat Atifetes (VIDEO) Shikoni pak këtë video që qarkullon prej disa orësh në internet. Presidentja Atifete Jahjaga, gjatë një interviste b
Zgjedhjet komunale nuk nënkuptojnë bashkëqeverisje (VIDEO) "Zgjedhjet komunale nuk nënkuptojnë bashkëqeverisje dhe as bashkë-organizim të tyre. Kosova i organizon dhe është përgje
Inaugurohet shtatorja e ish presidentit, Ibrahim Rugova Në Prishtinë u zhvillua në mesditë ceremonia e inaugurimit të shtatores së ish presidentit, Ibrahim Rugova. Të pranishëm
Presidentja Atifete Jahjaga uron Ramën Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram urimi kryeministrit të Republikës së Sh
Josipoviq nesër në Kosovë Presidenti i Republikës së Kroacisë Ivo Josipoviq nesër do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me Presidenten e vendit