999 rezultate për

atifete

Ambasadorët i SHBA-ve dhe BE-së, pjesë e takimeve te Jahjaga Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie do të marrë pjesë në takimin e së hënës të thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga.
Mustafa e Thaçi komentojnë nismën e Presidentes: Problemet zgjidhen vetëm me dialog Kryeministri i vendit Isa Mustafa, pas takimit me veteranët e UÇK-së, ka folur edhe për dialogun me opozitën të ftuar ng
Aktorët e “O Sa Mirë” në mbështetje të Jahjagës (FOTO) Publikimi i notave të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk u ka pëlqyer disa prej aktorëve të serialit komik, “O
Atifete Jahjaga, homazhe te varri i ish-presidentit Rugova (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga ka vizituar sot varrin e ish– presidentit Ibrahim Rugova. Në 10-vjetorin e vdekjes së tij
17 gratë lidere në botë, mes tyre edhe Atifete Jahjaga (FOTO LAJM) Tajvani ka zgjedhur femrën e parë në krye të shtetit në botën kinezisht-folëse të shtunën kur votuesit i dhanë lideres s
Katër gafat e paharrueshme të Atifete Jahjagës (VIDEO) Ky është viti i fundit i mandatit presidencial për Atifete Jahjagën, e cila do të mbahet mend gjatë, sidomos për paraqit
Edhe Limaj dënon grafitet: Akte të ulëta dhe perverse Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj i ka dënuar grafitet që ditëve të fundit janë parë nëpër rrugën e Prishtinës
Ky është grafiti i ri për Atifete Jahjagën (FOTO LAJM) Një grafit në murin e një ndërtese në rrugën “Rexhep Luci” në Prishtinë, me protagoniste presidenten e vendit Atifete Ja
Kur Atifete Jahjaga "ruante" ish-Kryeministrin Haradinaj (FOTO LAJM) Sot kanë poste të ndryshme, por dikur Atifete Jahjaga ishte nën urdhërat e Ramush Haradinajt, atëherë kryeministër i ven
Ndiqni LIVE fjalimin e presidentes: Gazi lotsjellës nuk e ndal argumentin (VIDEO) Ka nisur seanca solemne në Kuvendin e Kosovës në të cilën presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, do të mbajë adresimin v
Kuvendi gati për Presidenten, Opozita e bojkoton (FOTO LAJM) Është inspektuar cdo detaj ne sallen e seancave në Kuvendin e Kosovës, i cili sot do te prese fjalimin e presidentes Ati
Armatoset Atifete Jahjaga (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga vizitoi sot kazermën "Adem Jashari" në Prishtinë dhe mori pjesë në aktivitetet e organizuara
Nesër Ditë Zie në Kosovë në nder të viktimave të Parisit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në shenjë solidarizimi me me popullin francez ka vendosur që ditën e nesërme ta s
Ja sa është rroga mujore e Atifete Jahjagës Vitin e ardhshëm me shumë mundësi do të përfundojë edhe mandati i Atifete Jahjagës si presidente e Kosovës, por për kaq
Ziadin Sela dhe Atifete Jahjaga vizitë në SHBA Kryetari i komunës së Strugës dhe kryetar i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, nis sot një vizitë zyrtare në SHBA. Sela është i ft
Çfarë thotë horoskopi për karakterin e politikanëve të Kosovës? (FOTO LAJM) E keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë shenje kanë politikanët tanë? Ata të cilit i shohim çdo ditë në televizione, por
Gafa e Ramës, shkruan gabim emrin e Atifetes (FOTO) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka qenë sot në një vizitë në Tiranë, ku është pritur edhe nga kryeministri shqipt
Atifete Jahjaga u prit si "Zonjë" në Tiranë (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet sot në Tiranë me ftesë të homologut të saj Bujar Nishani. Ajo u prit n
Jahjaga sfidon Thaçin Presidentja Atifete Jahjaga me shumë mundësi mund të marrë dhe një mandat tjetër në krye të këtij posti. Kanë ngelur ve
Ja çfarë i shkruan kosovari 6-vjeçar presidentes Jahjaga (FOTO LAJM) Një 6-vjeçar me origjinë nga Kosova që jeton në Zvicër i shkruan një letër presidentes Atifete Jahjaga. Andrin Krasniqi,