999 rezultate për

athines

Kryepeshkopi i Greqisë shtrohet me urgjencë në spital pas kompikacioneve nga COVID-19 Kryepeshkopi i Athinës dhe gjithë Greqisë, Jeronimos ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Për shkak të gjendjes së r
Zbardhet emri e fotoja, ky është shqiptari që mbushi kamionin me drogë e u nis drejt Athinës Spiro Dukoli është një nga dy kamionistët shqiptarë të arrestuar nga Antidroga e Janinës, ku u sekuestruan 114 kilogramë
Plas mes Turqisë dhe Greqisë, vjen përgjigja e Athinës (FOTO LAJM) Janë rritur papritur tensionet me Greqisë dhe Turqisë. Turqia publikoi më herët një njoftim sipas të cilit anija e kërki
Bënin "kërdinë" me vjedhje në mes të Athinës, shpërbëhet banda me shqiptarë Një bandë me shumë anëtarë është shkatërruar në Athinë. Ata ishin kryesisht të mitur, të cilët kryenin sistematikisht
Njoftim i rëndësishëm për ata që do fluturojnë drejt Athinës Si pasojë e masave të marra me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit, të gjithë ata që do të fluturojnë drejt
Greqia ndryshon mendje, lejon fluturime me Shqipërinë nga aeroporti i Athinës Duket se Greqia ka ndryshuar mendim nw lidhje me fluturimet drejt vendit tonw. Ditwn e sotme, Autoriteti i Aviacionit
Policia greke në alarm, shqiptari zhduket në qendër të Athinës Zhdukja misterioze e 56-vjeçarit Andon Gogo ka ngritur në alarm policinë greke dhe familjarët. 56 vjeçari shqiptar An
Autobusi i linjës Tiranë-Athinë del nga rruga, plagosen shoferët (VIDEO) Një autobus i linjës Tiranë – Athinë ka dalë nga rruga gjatë natës në aksin rrugor Memaliaj–Tepelenë, në vendin e quajtu
Kolegët shpërthejnë në të qeshura, si sulmohet gazetari live nga derri (VIDEO) Lazos Mantikos po raportonte për dëmet e shkaktuara nga përmbytja në afërsi të Athinës, Greqi, kur filloi të bërtasë par
Tërmeti godet Greqinë, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm. Sipas të dhënave lëkundjet janë ndj
Në mes të Athinës, kush është biznesmeni i njohur që u eliminua me breshëri të gjata automatiku Një atentat i tipit mafioz ndodhi gjatë orëve të paradites së sotme në lagjen "Chaidari" në Athinë. Disa breshëri të gja
Marka 'Maqedoni', konflikte mes Athinës dhe Shkupit Nga Deutsche Welle Rreth tregut Kapani në qendër të Selanikut, është përqëndruar skena e gustatorëve të qytetit.
INTERVISTA/ "Mjaullimat greke për minoritetin dhe pabesia e Athinës" Politikani i njohur, Dr. Sabit Brokaj, ish-ministër i Mbrojtjes, reagon ashpër kundër deklaratës së kryeministrit grek,
Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishulli
Tërmeti godet sërish Athinën Një dridhje sizmike e 4.2 shkalla Rihter u regjistrua në 19.09 në pasditen e së dielës në Athinë. Epiqendra e tërmeti
Tërmet i fuqishëm godet Athinën Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Ob
Ky është Titi, shqiptari që kërkohet nga policia greke Një nga katër shqiptarët e arratisur nga paraburgimi i Athinës në fillim të muajit Qershor vijon të jetë në kërkim. Poli
Rrëfimi për një shqiptar pa emër të varrosur në Greqi U vetëvra pasi mësoi për sëmundjen, ‘dëshmia’ e një varri pa emër që i përket një shqiptari Personi ka ikur nga Shqip
Sera me kanabis në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë (FOTO LAJM) Policia greke ka shkatërruar një organizatë të kultivimit të narkotikeve në qendër të Athinës. Sipas departamentit te
Tërhiqet Rusia, pranon Maqedoninë e Veriut me emrin e ri Rusia do të përdorë emrin e ri zyrtar të Maqedonisë së Veriut në korrespondencat e ardhshme me shtetin ballkanik. Vendim