999 rezultate për

athinen

Harta pas shpinës së Erdoganit acaron keq Athinën Athina i ka dërguar një mesazh të ashpër Ankarasë, pas shfaqjes së një harte që tregon ujërat territoriale të Turqisë që
Tërmeti godet sërish Athinën Një dridhje sizmike e 4.2 shkalla Rihter u regjistrua në 19.09 në pasditen e së dielës në Athinë. Epiqendra e tërmeti
Pamje rrënqethëse nga tërmeti që goditi Athinën (FOTO LAJM) Një tërmet i fortë goditi 2 ditë më parë Athinën, ku bëhet e ditur se qendra e tij ishte periferia e kryeqytetit grek. S
Tërmet i fuqishëm godet Athinën Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Ob
Shpërthimi i fuqishëm trondit Athinën, dy të plagosur Athina është tronditur ditën e sotme nga një shpërthim i fuqishmëm me bombë. Ngjarja ka ndodhur jashtë një kishe në l
Protestuesit djegin Athinën (FOTO LAJM) Ceremonia në kujtim të 10-vjetorit të vrasjes së Alexis Grigoropoulos ka degjeneruar në akte dhune ekstreme. Qindra anar
Domatet shqiptare alarmojnë Athinën Mëngjesin e sotëm autoritet greke kanë sekuestrohen 4.600 kg domate pas dy kontrolleve në magazinat e disa kompanive të
Greqia bën zbulimin qesharak, gjetën personin që dogji Athinën Organet hetuese kanë marrë nëntë dëshmi të cilat tregojnë se kush është i dyshuari kryesor për shkaktimin e zjarrit në a
Vdes edhe një shqiptar nga zjarret që dogjën Athinën Zyrtarisht shkon në dy numri i shqiptarëve që humbën jetën nga zjarret masive në Athinë. Ambasada shqiptare në Athin
Qeveria greke: Dikush e dogji qëllimisht Athinën Duket se qeveria greke, e gjendur edhe nën zemëratën në shtim të popullsisë veçanërisht të zonës së Atikës ku ndodhi tra
Shkupi jep një milion denarë ndihmë për Athinën Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov sot ka pasur bisedë telefonike me kolegun e tij athinas Jorgos Kaminis dhe
Avionët turq shkatërrojnë anijen dhe radarët grek, simulimi alarmon Athinën (VIDEO) Katër avionë F-35 të Turqisë janë ngritur nga baza e tyre pasi konstuan një anije ushtarake armike që kishte hyrë në ujë
Sot, Shkupi afrohet më tepër me Athinën Kryetari i Komunës së Athinës, Jorgos Kaminis prej sot do të vijë për vizitë zyrtare në Shkup dhe me kryetarin e Qytetit
Emri i Maqedonisë, pikat që bashkojnë dhe ndajnë Athinën dhe Shkupin Pa një vendim konkret ka përfunduar takimi rreth çështjes së emrit ndërmjet dy ministrave të Jashtëm, Nikolla Dimitrov,
Avionët turq shkatërrojnë anijen dhe radarët grek, simulimi i ushtrisë alarmon Athinën (VIDEO) Katër avionë F-35 të Turqisë janë ngritur nga baza e tyre pasi konstuan një anije ushtarake armike që kishte hyrë në ujë
Zakharieva: T’i lëmë Athinën e Shkupin ta zgjidhin çështjen e emrit Ministrja për Punë të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva ka deklaruar se është e gëzuar me përparimin në bisedi
Nesër Bujar Osmani viziton Athinën Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane Bujar Osmani më 9 janar 2018 do të realizojë vizitë pune në
Tërmeti prej 4,5 ballësh godet Athinën Një tërmet prej 4.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit, mëngjesin e sotëm goditi Athinën dhe pjesët qendrore të Greqisë.
Pas miliardave të investuara në Serbi, Erdogan viziton Athinën Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, do të vizitojë Athinën para fundit të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga “Pro
Pas marrëveshjes me Bullgarinë, Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Athinën (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Amba