999 rezultate për

athine

Sulmi me armë në Athinë, një nga të plagosurit do mbajë plumbin gjithë jetën në trup Një nga personat që mbeti i plagosur pas të shtënave me armë në një lokal në Athinë ku mbeti i vrarë një 53 vjeçar shqip
Shkak borxhi 600 euro, Dëshmia e të riut në Athinë: Babai doli para plumbave (VIDEO) Një borxh prej 600 eurosh që djali i viktimës i kishte autorit të dyshuar të ngjarjes ishte shkak i vrasjes së babait të
Masakra mes shqiptarëve në Athinë, dalin pamjet brenda lokalit ku ndodhi krimi (VIDEO) Detaje të reja zbardhen nga sulmi në Athinë, u mbeti i vrarë 54-vjeçari Edmond Llangozi, ndërsa të plagosur mbetën dy dj
DETAJET/ Vrasja e shqiptarit në Athinë: Babai u doli para djemve për t'i mbrojtur nga plumbat Janë zbardhur detaje tronditëse nga vrasja tragjike në Greqi ku humbi jetën një shtetas shqiptar dhe iu plagosën rëndë d
Vrasja e shqiptarit në Athinë, kush janë dy bijtë e tij që u përfshinë në sherr (FOTO LAJM) Një shkëmbim me armë zjarri ndodhi mbrëmjen e djeshme në Athinë, ku mbeti i vrarë shqiptari Edmond Llangozi. Të plagosu
Babai i doli para plumbave për të mbrojtur djemtë, çfarë ndodhi mbrëmë me shqiptarët në Athinë Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmë në sheshin “Agios Sostis” të Athinës, ku mbeti një per
Pamje tragjike nga atentati ndaj shqiptarëve në Greqi: 2 të vdekur (FOTO LAJM) Një atentat i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Greqi, në Athinë ku një familje shqiptare i është bërë një atentat me
Rama mbërrin në Athinë, çfarë do diskutojë me kryeministrin grek Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka mbërritur në Athinë ku do të takojë homologun grek. Në një njoftim të shkurtë
COVID-19/ Anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Pas një viti do të jemi pa maska! Në Athinë shkencëtarët po shohin një stabilizim të situatës pas shpërthimit të COVID-19. Ndryshe nga Selaniku, ku ka
Greqia goditet nga tërmeti, ku ishte epiqendra Një tërmet me madhësi 4.1 të shkallës rihter tronditi rajonin e Nafpaktos mëngjesin e kësaj të mërkure. Mediat greke
Pse u arratis Gramoz Ruçi në Athinë? Avokati i së majtës tregon prapaskenat e 30-viteve demokraci Deputeti socialist Spartak Braho ka bërë për një kohë të gjatë edhe avokatin e një pjese të mirë të përfaqësuesve të lar
Mori peng një person për 4 mijë euro, arrestohet në Athinë 29-vjeçari shqiptar Një 29-vjeçar shqiptar është arrestuar në Athinë pasi ishte shpallur në kërkim nga ana e Policisë shqiptare. Ai akuzo
Janullatos mposht koronavirusin, pritet rikthimi në Shqipëri Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka arritur të mposhtë koronavirusin dhe pritet të rikthehet në Shqipëri. Spitali “Eva
Kryepeshkopi i Greqisë shtrohet me urgjencë në spital pas kompikacioneve nga COVID-19 Kryepeshkopi i Athinës dhe gjithë Greqisë, Jeronimos ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Për shkak të gjendjes së r
Janullatos mbërrin në Athinë me avion special pas infektimit me koronavirus (VIDEO) Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas Janullatos, u transportua me një pajisje të veçantë në spitalin “Evangelismos” të Athi
"Kam jetuar në Athinë, na bëri Shqipëria me euro", Renato Mekolli nostalgjik (VIDEO) Ndonëse ndjekësit janë mësuar ta shohin shumicën e kohës duke ngritur zërin, duke thyer pjata e duke hedhur ushqime, she
Zbardhet emri e fotoja, ky është shqiptari që mbushi kamionin me drogë e u nis drejt Athinës Spiro Dukoli është një nga dy kamionistët shqiptarë të arrestuar nga Antidroga e Janinës, ku u sekuestruan 114 kilogramë
Plas mes Turqisë dhe Greqisë, vjen përgjigja e Athinës (FOTO LAJM) Janë rritur papritur tensionet me Greqisë dhe Turqisë. Turqia publikoi më herët një njoftim sipas të cilit anija e kërki
Bënin "kërdinë" me vjedhje në mes të Athinës, shpërbëhet banda me shqiptarë Një bandë me shumë anëtarë është shkatërruar në Athinë. Ata ishin kryesisht të mitur, të cilët kryenin sistematikisht
Ambasada shqiptare në Athinë bën njoftimin e rëndësishëm për emigrantët Ndryshe se ka ndodhur deri më tani, ambasada shqiptare në Athinë thotë se do të shkurtojë periudhën e pajisjes me pasapo