999 rezultate për

athina

Plas mes Greqisë dhe Rusisë, Athina dëbon dy diplomatët rusë Qeveria greke vendosi të dëbojë dy diplomatë rusë dhe t'u ndalojë hyrjen në Greqi dy të tjerëve, për shkak të involvimit
Athina debaton për çështjen e emrit, Shkupi në heshtje Një ditë pas deklaratës së kryeministrit Zaev se nevojiten edhe të precizohen detaje teknike para se të realizojë bisedë
Athina dhe Shkupi larg marrëveshjes për emrin?! Përderisa pritet biseda telefonike mes kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev dhe homologut të tij grek, Aleksis Cipras, bu
Ish-lojtari i Kombëtares emërohet trajner i klubit grek Bledar Kola, ish-lojtar i Kombëtares Shqiptare, që ka luajtur tek Besëlidhja, Partizani apo Elbasani, por edhe me një të
Ergys Kace i jep fund aventurës tek Panathinaikos (FOTO LAJM) Ergys Kaçe e ka mbyllur ditën e djeshme huazimin tek skuadra e Panathinaikos, tek e cila kaloi në muajin janar. Mesf
Athina vendos nesër për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit në Maqedoni Ditën e nesërme do të vazhdojë seanca e katërt për ekstradimin e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit në Gjykatën e
Shkupi e Athina dalin nga takimi në Vjenë pa asnjë marrëveshje Takimi në Vjenë për kontestin e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë ka përfunduar pas katër orësh madje pa asnjë marrëveshj
Shkupi mirëpret një vizitor të rëndësishëm nga Athina Kryetari i Athinës, Giorgos Kaminis, do të vizitojë Shkupin për t’i vazhduar takimet me kryetarin e Bashkisë së Shkupit,
Analisti amerikan: Vetëm Athina e anëtarëson Maqedoninë në BE Njohësi i zhvillimeve në Ballkan, Daniel Server, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës duan që të gjitha vendet
I dënuar me 18 vite burg, shqiptari ekstradohet nga Athina Një shqiptar i dënuar me 18 vite burgim, nën akuzën e vrasjes me paramendim të mbetur në tentativë, është ekstraduar dit
Kaçen e ndjek fati i zi, lojtarët e Panathinaikosit bojkotojnë stërvitjen Pas transferimit tek Panathinaikosi karriera e Ergys Kaçes do të merrte të tjera ngyra, por jo! Mesfushorin e Kombëtares
Ministri grek e quan Erdoganin të çmendur Në vazhdën e retorikave midis Athinës dhe Ankarasë kanë hyrë edhe deklaratat e fundit të ministrit grek të Mbrojtjes.
Mediat greke: Athina tërhiqet nga emri i papërkthyeshëm Ndonëse pas raundit të negociatave në Vjenë, as ndërmjetësi i OKB-së, Nimic e as dy kryediplomatët, Dimitrov e Kocias nu
Mediat në Greqi: Athina është befasuar nga propozimi i Maqedonisë Mbërritja në Aeroportin e Shkupit, pas 12 vitesh të një zyrtari grek në Maqedoni, të Ministrit të jashtëm grek, Nikos Ko
Emri, Shkupi dhe Athina nuk japin detaje për propozimet Përveç faktit se ekzistojnë dallime mes draftit të palës maqedonase dhe të asaj greke, as Shkupi e as Athina zyrtare nuk
Emri, marrëveshje është arritur në tre kapituj Në tre kapituj, për emrin, shtrirja e përdorimit dhe akronimeve, sipas “Katimerinit” grek, është arritur marrëveshje mid
“Katimerini”: Është arritur marrëveshje për emrin Në tre kapituj, për emrin, shtrirja e përdorimit dhe akronimeve, sipas “Katimerinit” grek, është arritur marrëveshje mid
Panathinaikos barazon ndaj Olimpiacosit, Kaçe luan titullar Panathinaikosi mori një barazim nga java e 24-të në Superligën greke, teksa ndeshja me Olimpiakosin u mbyll me rezultati
Athina merr këstin e tretë prej 5,7 miliardë eurosh të ndihmës ekonomike Greqia njoftoi se i është hapur drita jeshila nga kreditorët europianë për marrjen e një kësti të ri prej 5,7 miliardë e
Marrëdhënia Shqipëri-Greqi, Athina sjell lajmin e mirë Ditën e sotme është marrë një vendim nga Greqia për heqjen e pullës apositle, e cila është e vlefshme për legalizimin e