999 rezultate për

atentatet

Vëllanë ia vranë në sy të fëmijëve, krimet e atentatet mafioze në familjen Gjini (FOTO LAJM) Pasditën e sotme në Tiranë u tentua vrasja e Preng Gjinit, i cili është plagosur rëndë nga një shpërthim tritoli, i vend
Vrasja e Artan Cukut në listën e 50 ekzekutimeve tronditëse, atentatet ndaj policisë në Shqipëri (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u bë i ditur fakti se atentati ndaj kryekomisarit Artan Cuku, është konsideruar një nga 50 ekzekutimet m
Atentatet dhe përdhunimet, ish-Ministri i Drejtësisë: Rama ka dështuar Ish-ministri i Drejtësisë Enkelejd deklaroi se vrasja e dyfishtë në Krujë dhe shpërthimi i fundit mafioz në Vlorë janë t
Nga njerëz të thjeshtë te kokat e mëdha: Atentatet që tronditën Shqipërinë në 2019 (FOTO LAJM) Jemi vetëm pak ditë nga fundi i vitit 2019 i cili nuk ka qenë aspak një vit i qetë, por i mbushur me ekzekutime të bujsh
Atentatet në mes të ditës në Lushnjë, Hoxha tregon arsyen I ftuar në studion e “ABC News” gazetari Artan Hoxha ka folur për atenatin në Lushnje. Hoxha bën një krahasim të ngjarje
Asnjë autor i arrestuar për katër atentatet mafioze Katër viktima janë shënuar nga atentatet mafioze në më pak se dy muaj në qytete të ndryshme të vendit. Në të gjitha rast
Meta i kujton Ramës dhe Sorosit atentatet: Kujdes se jemi si Avni Rustemi dhe Mujo Ulqinaku Presidenti Ilir Meta është duke mbajtur një fjalim të fortë në Presidencë duke iu drejtuar Sorosit dhe shtetit të nëndhe
RRËFIMI 2/ Të fala Qazos! Fadil Mema tregon si u ngatërrua me Çapjat, atentatet dhe arratisja Fadil Mema ka vijuar rëfimin e tij para prokurorit Xhevat Hana duke pohuar se për të mbyllur konfliktin me fisin Çapja ë
50 sekretet e Fatos Nanos, nga burgu, tek atentatet dhe dy martesat e bujshme Që nga fëmijëria, pjesëmarrja në politikë, arrestimi, qëndrimi në burg, pafajësia, divorci, martesa e dytë me Xhoanën e
Nga droga te atentatet e organizuara, Xhafaj pranon ekzistencën e 40 grupeve kriminale I ftuar në opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka rrëfyer se në Shqipëri aktualisht veprojnë 40 grupe kriminale,
Frika nga atentatet terroriste, 600 të plagosur në Torino (FOTO LAJM) Mbrëmja e djeshme ishte një makth i vërtetë për tifozët bardhezi, veçanërisht për ata në Torino. Rreth 30 mijë tifozë
VRASJET/ Atentatet mes grupeve rivale nisën pas një grabitjeje në Tepelenë (FOTO) Andi Mustafaraj i shpëtoi sot atentatit në një lokal pranë ish-Ekspozitës, por kjo ngjarje ka rikthyer vëmendjen në një
CNN: Atentatet e Parisit ishin maja e ajsbergut ISIS ka ndërhyrë në celulat mjaft të rëndësishme, duke përdorur të gjitha mjtetet e nevojshme që do t'u duheshin për sul
Atentatet në Bagdad, humbin jetën 100 persona Kryeqyteti irakian Bagdad, pak para fundit të Ramazanit është përballur me një sulm terrorist ku kanë humbur jetën më sh
Atentatet e pafata mbi Zogun Historiani Bernd Fischer në librin dhe studimet e tij numëron plot 600 hasmëri të ish­presidentit të shqiptarëve, Ahmet
Ja 10 atentatet që kanë tronditur Turqinë (FOTO LAJM) Sulmi i djeshëm terrorist në Stamboll, që shkaktoi 10 të vrarë dhe 15 të plagosur, nuk është i pari që trondit Turqinë.
Bilanci tragjik i 7 ditëve të para të 2016-s nga Alfons Çupaj - Një fjalë e urtë popullore thotë së "një fillim i mbarë është gjysma e punës". Kësaj radhe kam
1982-2015, ja 9 atentatet më të përgjakshme në Turqi (FOTO LAJM) Sulmi i djeshëm terrorist në Ankara, që shkaktoi rreth 90 të vrarë dhe mbi 120 të plagosur, nuk është i pari që trondit
Ja 5 atentatet ndaj Azem Hajdarit (FOTO LAJM) Azem Hajdari u perball me vdekjen qe ne momentin qe vendosi te dilte ne krye te protestave studentore per rrezimin e reg
Ahmeti dhe Thaçi, frikë nga atentatet Liderët e dy partive kryesore politike BDI dhe PDSH, Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi sipas gazetës maqedonase “Dnevnik” kanë