999 rezultate për

atdhetaret

Pritje të gjata në Merdarë, bashkatdhetarët po presin me orë të tëra për të hyrë në Kosovë “Kolonat në hyrje në pikën kufitare më Merdarë janë 150-180 minuta. Ndërsa, dalja 5-10 min. Kolona është e gjatë 1500 de
I vunë gjobë pse ngriti flamurin shqiptar, bashkatdhetarët nuk e lënë në "baltë" shkodranin Mali i Zi dënoi shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Bebe Rexha çmend bashkatdhetarët dhe këndon shqip (VIDEO) Bebe Rexha është një ndër ata emra që na ka bërë gjithmonë të ndihemi krenarë. Suksesi i saj po arrin majat, por ajo
Shfrytëzonte bashkëatdhetarët, bie në pranga shqiptari në Itali Agjentët e Skuadrës së Raguzës dhe të stacionit të policisë arrestuan shqiptarin me emrin Auglent Lalollarit, 33 vjeç, i
Një shqiptar fton me aplikacionin "1Kafe” gjithë bashkatdhetarët jashtë vendit Nëse jeni beqar dhe po kërkoni të njiheni me dikë që mund t’ju ndryshojë jetën, zgjidhja mund të jetë ”1Kafe”, një aplik
Haradinaj takon bashkatdhetarët në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot bashkatdhetarët që jetojnë në Belgjikë në kuadër të një vizite që
Këto dallavere i bënte kosovari për bashkatdhetarët e tij në Zvicër Policia në Kantonin e Solothurnit ka zbuluar një rast të mashtrimit të përmasave të mëdha me provimet e autoshkollës.
Bashkatdhetarët i vijnë në ndihmë familjes Haxhisefa pas zjarrit tragjik në Londër Ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Greiçevci, ka njoftuar më anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook se tas
Njihuni me vajzën që la Norvegjinë për Vetëvendosjen Ajo ështëVlora Haxhimehmedi, 33 vjeça dhe vjen nga komuna e Mitrovicës. Ajo është kthyer nga Norvegjia për t'u angazhuar
Ymeri e Kurti takojnë bashkatdhetarët në Berlin Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, dhe ish-kryetari i kësaj lëvizjeje Albin Kurti, kanë zhvilluar sot një taki
Sela në Oslo: Ta ruajmë shqiptarin nga shteti, pastaj të mendojmë për shtetin! (VIDEO) Aleanca për Shqiptarët prej disa ditësh po vazhdon turneun e takimeve me bashkatdhetarët tanë në vende të ndryshme perën
VV me bashkatdhetarët në Bruksel: Ti shkurtohet jeta kësaj qeverie anti-kushtetuese Në tubimin e mbrëmshëm me bashkatdhetarë në Bruksel Shpend Ahmeti e bëri një prezantim të situatës politike në Kosovë, k
VV: Bashkatdhetarët i thonë JO “Zajdenicës” dhe Demarkacionit Marrëveshjet e nënshkruara nga regjimi autoritar i Kosovës për copëtimin e Republikës së Kosovës përmes “Zajednicës” dhe
Tarifa kufitare për bashkatdhetarët 50% më e ulët Banka Qendrore e Republikës së Kosovës fut në fuqi uljen e tarifave kufitare me 50 për qind për bashkatdhetarët, që vijn
Historiku i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit Lidhja Shqiptare e Prizrenit ishte lëvizja e parë e shqiptare e madhe e organizuar në mënyrë administrative, politike dh
Mërgimtarët përballen me vështirësi gjatë kalimit nëpër Serbi e Mal të Zi Bashkatdhetarët që vijnë për pushime në Kosovë, vazhdojnë të përballen me probleme gjatë rrugës. Sikur edhe në vitet e k
7 Marsi, sot festa e mësuesve Edukatore, mësues dhe pedagoge festojne sot 7 marsin, që përkon me 124 vjetorin e çeljes së shkollës së parë shqipe në K