999 rezultate për

atdhe

Ndërroi jetë komandanti nga Dukagjini Ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga rajoni i Dukagjinit. Bëhet fjalë për H
Plagosi me thikë bashkatdhetarin në Itali, shqiptari arrestohet pas 7 vitesh në Zvicër Sipas mediave zviceriane një shqiptar është vënë në pranga pasi rezultonte të ishte i kërkuar në Itali. Mbi 31 vjeça
Arrestohen dy shqiptarët që qëlluan me armë bashkëatdhetarin në Itali Polica italiane ka raportuar se ka vënë në pranga dy shtetas shqiparë në një provincë të Venecias. Dy shqiptarët tent
Mesazhi i Haradinajt për veteranët e luftës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot në Ditën e Veteranit ka kujtuar të gjithë ata që u sakrifikuan për atdheun.
Edhe princi uron festën: Rroftë bashkimi kombëtar Nga Princ Leka Zogu. Të dashur Motra dhe Vëllezër, Qytetarë dhe qytetare të mbarë Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë,
Shqiptari që atdhe e ka Serbinë tenton të hyjë në Këshillin e Preshevës Në Luginën e Preshevës sot do të mbahen zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve. Por, garës në këto zgjedhje i k
Nënkryetari i Parlamentit Evropian "dënon" bashkëatdhetarin Kacifas: Ishte ekstremist Pas ish-ministrit te Jashtem Pangallos ka reaguar edhe deputeti Papadimoulis. Papadimolis ka kritikuar të dy palët n
Shqiptarët bëhen bashkë për Klivjan, kush dhuroi më shumë për riatdhesimin e trupit (FOTO LAJM) Shqiptarja 25 vjeçare Klivja Caci humbi jetën gjatë një aksidenti automobilistik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
“Nder të luaj për atdheun tim" Kombëtarja e shpresave do të luajë pas dy ditësh me Spanjën në një ndeshje ku kuqezinjtë do ta luajnë pa presion. Në kon
Shqiptari hidhet nga ura në Gjermani vetëm që të mos e kthejnë në atdhe Në vend që të merrte biletat e avionit për t’u kthyer në Shqipëri, një kryefamiljar shqiptar ka vendosur t’i japë fund j
Sherr me shkopa dhe pistoleta, shqiptari plagos bashkëatdhetarin në Itali Dy shqiptarë janë përleshur keq në Itali, duke përfunduar në plagosjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur në në F
Humbi jetën në tragjedinë e Genovas, sillet në atdhe Admir Bokrina Ditën e sotme përcillet për në banesën e fundit, në vendlindjen e tij, Oblikë, Admir Bokrina. 32-vjeçari shkodran që
Qeveria vendos kthimin e eshtrave të artistit të madh Mid’hat Frashërit Qeveria shqiptare ka vendosur që të kthejë në atdhe eshtrat e të madhit Mid’hat Frashërit, patriotit, personalitetit të
Qindra miliona, sa euro dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali! Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dërguar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro,
Shfrytëzonte bashkëatdhetarët, bie në pranga shqiptari në Itali Agjentët e Skuadrës së Raguzës dhe të stacionit të policisë arrestuan shqiptarin me emrin Auglent Lalollarit, 33 vjeç, i
Kush është shqiptari që konfiskuan 58 mijë $ në aeroport duke ardhur në atdhe Një shqiptar 64-vjeçar qe jeton ne Cleveland eshte vene ne qender te mediave amerikane, per nje padi qe ai i ka bere Dog
Zyrtare: Atdhe Nuhiu rinovon kontratën me Sheffield Wednesday (VIDEO) Atdhe Nuhiu ka rinovuar sot kontratë me klubin e tij, Sheffield Wednesday. Sulmuesi i njohur që shpërtheu këtë sezon
5 maj, Dita e Dëshmorëve të Atdheut Sot më 5 Maj përkujtohet dita e Dëshmorëve të Atdheut. Dita e Dëshmorëve u vendos të jetë 5 Maji 1942, dita kur u vr
Bashkia e Tiranës rehabiliton Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut Respektimi i historisë është një nevojë për çdo vend të qytetëruar. Në prag të 5 majit, ditës së Dëshmorëve, Bashkia
Greqia nis dëbimin me “lopatë”, 668 shqiptarë kthehen në atdhe Shifrat duken të frikshme por sipas një raporti të Policisë Greke, vetëm në muajin Mars janë dëbuar 1181 qytetarë të hua