999 rezultate për

atalanta

Frikë te Lazio, Starakosha dëmtohet në stërvitje Thomas Strakosha është një ndër pikat më të forta të Lazios. Portieri shqiptar ka zhvilluar një sezon mjaft të mirë me 3
Atalanta me stadium të ri, punimet nisin këtë sezon Atalanta është duke zhvilluar një kampionat fantastik deri në këto momente. Bergamaskët kanë tejkaluar çdo pritshmëri dh
Po shkëlqen te Atalanta, Gjimshiti tani vlen 10-fish më shumë Berat Gjimshti zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Fiorentinës mbrëmjen e kaluar. Mbrojtësi i Atalantës ishte perfek
Atalanta-Fiorentina përballen sot për të përcaktuar finalisten e dytë Pas Lazios, Kupa e Italisë do të mësojë mbrëmjen e sotme edhe finalisten tjetër, që do të përcaktohet në sfidën mes Atal
Ancelotti pas humbjes me Atalantan: Ai është thesari i klubit Carlo Ancelotti nuk mund të jetë absolutisht i kënaqur me Hysajn dhe futbollistët e tjerë të tij pas disfatës së Napolit
Napoli "lëshon" përballë Atalantës, Gjimshiti dhe Berisha ëndërrojnë Championsin (VIDEO) Atalanta ka mposhtur Napolin me rezultatin 2-1 duke bërë një hap të madh drejt ëndrrës Champions League. Ndeshja nis
Napoli – Atalanta, dy shqiptarë në fushë, formacionet zyrtare Kanë dalë formacionet zyrtare të dy skuadrave Napoli dhe Atalanta, që do të përballen sonte në mbrëmje në "San Paolo".
Empoli i bën nder Milanit, ndal Atalantan (VIDEO) Empoli, skuadra ku luan lojtari i përfaqësueses shqiptare Frederic Veseli, ka barazuar 0-0 ndaj Atalanta-s në transfertë
Interi ngec përballë Atalantës e cila barazon Milanin në vendin e 4 (VIDEO) Interi nuk arriti të shkonte më shumë se barazimi përballë një Atalante e cila javët e fundit ka ecur me ritme majft të
Dalin formacionet Inter-Atalanta: Gjimshiti titullar, Berisha në stol Interi dhe Atalanta do të përballën pas pak në orën 18:00 në stadiumin "San Siro". Të dyja skuadrat luftojnë për një
Atalanta e shqiptarve e frikshme, ka shënuar më shumë gola se Juventus Atalanta fitoi 4-1 ndaj Bolonjës në ndeshjen e radhës në Serinë A, duke iu afruar Milanit të vendit të katërt vetëm 1 pi
Super Atalanta, shënon 4 gola në 15 minutat e para (VIDEO) Atalanta duket se është çmendur! Skuadra e Etrit Berishës, që ndodhet në stol, ashtu si Berat Gjimshiti, ka shënuar tri
Inter-Atalanta, avullojnë biletat në San Siro Interi do të luajë të dielën në orën 18:00, kundër Atalantës. Një ndeshje që do të vendosë shumë për zikaltrit dhe rrugë
Atalanta e Berishës dhe Gjimshitit ëndërron zonën Champions Gabimet e shumta të dy skuadrave milaneze kanë komplikuar ndjeshëm gjithë llogaritë e kampionatit italian për zonën Cham
Lautaro Martinez nuk mjafton, Inter gati 50 milion euro për sulmuesin e Atalantas Mauro Icardi duket se është i destinuar për t’u larguar nga Interi në fundin e këtij sezoni, me ish-kapitenin që nuk lua
Atalanta fantastike, përmbys rezultatin në vetëm 10 minuta (VIDEO) Vetëm 10 minuta i janë dashur Atalantës për të shënuar 2 gola ndaj Fiorentinës, shkruan Albeu.com Pas një goli të pës
Jemi në dimër, por Atalanta ndez rrjetin (FOTO LAJM) Kush tha që duhet të vijë vera për të ngritur temperaturat? Për ta sjellë stinën e nxehtë para kohe është kujdesur m
Gafa e Berishës i kushton shtrenjtë Atalantës (VIDEO) Atalanta ka pësuar humbjen e dytë radhazi, pas asasj ndaj Milanit. Bergamaskët janë mundur në transfertë nga Torino
Milan mposht Atalantan, Berisha dhe Gjimshiti dorëzohen përpara Djallit (VIDEO) Milan ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sonte ndaj Atalantas me rezultaitn 1-3 në "Stadio Atleti Azzurri d'Italia
Milan nuk ndal, shënon edhe golin e tretë ndaj Atalantas (VIDEO) Milan ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Atalantas në "Stadio Atleti Azzurri d'Italia". Është përsëri sulmueis polak