999 rezultate për

atalanta

Atalanta rikthehet në shtëpi, të dielën luan në stadiumin e ri (VIDEO) Pas më tepër se 6 muajsh që i ka luajtur ndeshjet si pritëse në “Mapei Stadium” të Regio Emilias dhe “Tardini” të Parmës
Turpërohet Atalanta e Gjimshitit, Dinamo Zagreb dyfishon rezultatin (VIDEO) Atalanta e Berat Gjimshitit po turpërohet në transfertë nga Dinamo Zagreb teksa vendasit kanë realizuar dy gola të shpej
Trajneri i Atalantës: Do të jemi befasia e Ligës së Kampionëve Për herë të parë në historinë e saj skuadra e Atalanta do të luajë në Champions League. Trajneri Gian Piero Gasperini, n
Berisha largohet nga Atalanta, mbetet sërish në Serinë A Klubi italian, SPAL është duke u përgatitur për ardhjen e portierit nga Kosova, Etrit Berisha. Berisha i cili u largu
E konfirmon Berisha, po mendon largimin nga Atalanta Berisha po mendon të ndërrojë skuadër gjatë verës. Ishte i paprekshëm në portën e Atalantas për një kohë të gjatë, po
Atalanta nxjerr në shitje Berishën Ashtu si ndaj Turqisë dhe Andorrës edhe në dy sfidat e rradhës eliminatore ndaj Islandës dhe Moldavisë, këtë herë për sh
Atalanta blindon Gasperinin, do qëndrojë për Championsin Gian Piero Gasperini do të mbetet thjeshtë një ëndërr për Romën. Trajneri 61-vjeçar i cili shikohej si pasuesi i Claudio
Interi mes drithërimave kualifikohet në Champions, bashkë me Atalantën (VIDEO) Inter dhe Atalanta kanë poshtuar pozitat tre dhe katër për të siguruar biletat për Champions League. Serie A ka përfu
Atalanta shënon golin e 3 përballë Sassuolo dhe blindon vendin në Champions (VIDEO) Edhe pse ndeshja nuk nisi për Atalantan pasi pësoi gol në minutën e 19’ duke u vën në rrezik një vend në Champions.
Atalanta barazon rezultatin përballë Sassuolos (VIDEO) Atalanta është skuadra e cila ka bërë surprizën këtë sezon në Seria A dhe është shumë pranë një vendi në Champions. N
Milan-Atalanta, formacionet zyrtare: Milani kërkon medoemos fitoren Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes SPAL dhe Milan. SPAL dhe Milan do të përballen nga ora 20:30. Kjo n
Nuk po gjen hapësira te Atalanta, Berisha mendon largimin Etrit Berisha ishte një nga titullarët fiks te Atalanta, por pas 3 golave të pësuar në Kupën e Italisë përballë Fiorenti
Juventus-Atalanta, formacionet zyrtare: Atalanta kërkon të marrë pikë Zonja e Vjetër ka kohë që është shpallur kampion dhe nuk ka ndonjë motivim për këtë sfidë, ndërkohë që për kundërshtarin
Roma arrin akord me trajnerin e ri, mungon vetëm zyrtarizimi Por kjo nuk e ka ndalur Romën që t’i ofrojë një kontratë trevjeçare, me vlerë 2.5 milionë euro plus bonuse. Madje sipas
Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do
Atalanta hirushja e Seria A, Gasperini: Po jetojmë një ëndërr Trajneri i Atalantës, Gasperini, ka folur për SkySport pas ndeshjes së fituar 2-1 përballë Genoas. Strategu 61-vjeçar fo
Atalanta e sigurt drejt Championsit, Gjimshiti sërish vendimtar ( VIDEO) Atalanta duket se këtë sezon po shkon e sigurtë drejt Championsit. Bergamaskët kanë fituar 2-1 ndaj Genoas dhe tashmë e
Juventus-Atalanta do luhet në mbrëmje, bardhezinjtë përgatisin festën e titullit Ndeshja e javës së 37 mes Juventusit dhe Atalantës, e parashikuar për më 19 Maj, në orën 15:00 në stadiumin "Allianz Sta
Revoltohen tifozët e Milanit, shkak ndeshja Juventus-Atalanta Milani po kërkon me doemos që sezonin ta mbyllë në vendin e 4 të cilin aktualisht e mban Atalanta. Një ndryshim orari
Po shkëlqen te Atalanta, dy klube të mëdha pas Gjimshitit Berat Gjimshiti po kalon një super formë të Atalanta. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare shënoi së fundmi në ndeshjen ndaj