999 rezultate për

asteroidi

Asteroidi gjigant kalon sot pranë tokës Një asteroid me madhësinë e një ndërtese 10-katëshe do të kalojë nga Toka në gjysmën e distancës që kemi nga Hëna, ka pa
Ky objekt kushton 500 mijë dollarë, mësoni arsyen Një ankand ”kozmik”, që do të zgjasë prej datës 6-14 shkurt, në festën e Shën Valentinit, do të jetë i hapur për shitjen
E zbuloi NASA, asteroidi gjigant është duke "fjetur" poshtë akujve në Alaskë (FOTO LAJM) Një asteroid me diametrër gati 1 500 metra u përplas në Alaskë rreth 2.5 milionë vite më parë duke sjellë ndryshime të m
Një asteroid më i madh se Piramida e Gizës po i afrohet tokës Një asteroid i madh sa piramida e Gizës do të kalojë pranë tokës. Ky është lajmi i fundit nga NASA që po bën xhiron
Asteroidi hyn në atmosferën e tokës, nata kthehet në ditë (VIDEO) Një asteroid me diametër 3 metra ka shpërthyer në atmosferën e tokës. Ngjarja është regjistruar mbrëmjen e së dielës, në
Asteroidi gjigant kalon sonte pranë tokës: I madh sa një fushë futbolli Duket se shkëncëtarët janë pakëz të shqetësuar pasi një asteroid me përmasat e “Statujës së Lirisë” do të kalojë sot pra
Zbulohet një asteroid i ri pranë sistemit tonë diellor Një asteroid gjigant i quajtur 2004 EW95 dhe i pasur me karbon është shkëputur nga një tjetër sistem planetar dhe ka mbë
Ka rrezik, asteroidi gjigant shqetëson shkencëtarët: Kalon nesër (VIDEO) Një ateroid gjigant pritet të kalojë nesër pranë tokë duke shqetësuar jo pak shkencëtarët e NASA-s, të cilët e kanë kate
Një asteroid i madh fluturon nesër drej tokës, panik mes njerëzve Një asteroid me madhësinë e një autobuzi do të fluturojë nesër në Tokë. Asteroidi ka një diametër prej 20 deri në 40
"Djali i diellit", shkencëtarët tronditën nga ajo që zbulojnë për asteroidin që kërcënon tokën (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndësishme ndodhi në 17 dhjetor të këtij viti ku studiuesit e hapësirës munden të marrin më shumë informa
Asteroidi shpëton nga rrezet diellore falë mbrojtjes misterioze Një asteroid me formë të çuditshme që ka hyrë në sistemin tonë diellor ka shpëtuar nga nxehtësia e madhe e rrezeve të di
Asteroidi “Apophis” i afrohet Tokës Një asteroid me përmasat e një shtëpie do të kalojë shumë pranë Tokës këtë të premte dhe siç shpjeguan shkencëtarët e NA
Më i madhi në 100 vjet! Ky është asteroidi që mund të sjellë shkatërrimin në tokë (FOTO LAJM) Asteroidi 5 kilometër i gjerë i quajtur "Florence" do të kalojë sot shumë pranë tokës duke bërë që NASA ta ndjekë me shu
Nesër do kalojë pranë tokës asteroidi më i madh i njohur ndonjëherë Pas përfundimit të eklipsit, po përgatitemi për një ngjarje rekord astronomike: Florence, një asteroid i madh do të kalo
Me 1 shtator asteroidi gjigant do t'i afrohet Tokës Asteroidi i emërtuar si “Florence” do t’i kalojë pranë Tokës në datën 1 shtator. Ai do t’i kalojë 7 mln km larg dhe k
30 sekondat që zhdukën dinozaurët, ndryshe do kishin mbijetuar (VIDEO) Gjiganti britanik BBC ka krijuar një dokumentar të ri mbi zhdukjen e dinozaurëve ku shkaku kryesor ishte goditja e tokës
Shmanget katastrofa, asteroidi gjigant kalon shumë pranë Tokës (VIDEO) Nëse ju duhet një arsye për t'u ndier të gëzuar këtë mëngjes, një motiv mund të jetë se dje njerëzimi shmangu një përpla
Sytë nga qielli sonte, asteroidi gjigant kalon shumë pranë tokës Një asteroid i madh me diametër afërsisht 600 m i pagëzuar me emrin “Shkëmbi” do të ndriçojë qiellin e natës sonte, teks
Alarmi/ NASA zbulon asteroidin që po i afrohet Tokës Një asteroid ka kërcënuar planetin tonë duke i kaluar shumë afër. Alarmi është dhënën nga NASA e cila e ka zbuluar pr
Zhdukje e dinosaurëve nga asteroidi, fatkeqësi absolute Mendohet se ishte rënia e një asteroidi i cili mundësoi përfundimisht zhdukjen e dinosaurve dhe nga studiuesi Steve Bru