999 rezultate për

asociacionin

Kosova kushtëzon Serbinë për Asociacionin: Zbatimi, pas njohjes reciproke Asociacioni i komunave me shumicë serbe do të rikthehet në fokus të dialogut Kosovë-Serbi këtë të enjte, porse autoritet
Qeveria nuk e ka idenë ç'po ndodh me Asociacionin, a po bëhet ndonjë kurth? Qeveria e Kosovës nuk ka informata të konfirmuara nga ekipi menaxhues për hartimin e statutit të Asociacionit të komunav
Organizata politike nxjerr gënjeshtrën e Thaçit, këtë javë Kosova pranon Asociacionin Organizata gjeopolitike dhe e analizave strategjike “Stratfor” ka vlerësuar se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ja
Edita lëshon akuza të rënda ndaj Haradinajt për Asociacionin Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, akuzon Qeverinë e Kosovës se ka bërë neglizhime të mëdha për çështjen e As
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Tahiri sulmon Haradinajn për Asociacionin Dërgimi i draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Bruksel nga ana e ekipit menaxhues pa kaluar pa
Haradinaj sot merr Asociacionin, a do t'i mbyllë sytë? Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, se Statuti i Asociacionit të Komunave
Lojrat me Asociacionin Për formimin i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, qoftë sipas marrëveshjeve të Brukselit, të vitit 2013 dhe 2015
Fuqia e Serbisë, BE kërkon Asociacionin sipas dëshirës së tyre Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka nxjerrë deklaratat kundërthënëse të Bashkimit Evropian për
Lista Serbe e kërkon Asociacionin sipas dëshirës së saj, a do të bindet Haradinaj? Vendosja afatgjate e paqes është interes i serbëve të Kosovës, thotë funksionari i Listës Serbe e njëkohësisht zëvendësk
Hoxhaj ofertë Serbisë, për Asociacionin kërkon vend në OKB Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot bashkëbisedim me Komisionin për Punë të Jashtme të Kuvend
Serbët e Veriut kërkojnë ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës Pavarësisht paralajmërimit se do të hartohet një draft i ri për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, një gjë e till
Ç'po ndodh ndodh me Asociacionin? Ekipi menaxhues për përgatitjen e draftit për statutin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, tashm
Ministri i Kosovës: Asociacionin po e formojmë sipas marrëveshjes së Brukselit Qëndrim krejtësisht të kundërt kanë anëtarët e kabinetit qeverisës nga radhët e Listës Serbe me ato të kryeministrit Har
Zbutet pjesa veriore e Kosovës, ofrojnë mbështetje për asociacionin Në mbledhjen e Ekipit menaxhues me kryetarët e katër komunave të veriut të Kosovës dhe dekanin e Fakultetit Juridik të U
BE presion Kosovës: Pa vonesa formoni Asociacionin Serbia ka shumë marrëveshje që ka firmosur në dialog dhe që nuk po i zbaton për Bashkimi Evropian nuk po i bën presion n
Serbët harrojnë marrëveshjet që nuk i zbatojnë, ankohen për Asociacionin Serbët kanë shumë marrëveshje që nuk po i zbatojnë pavarësisht se i kanë nënshkruar në dialog por përsëri ankohen që Kos
Deklarata e Gjuriçit për asociacionin, nxit reagimin e Fadil Malokut Deklarata e ditës së sotme e Marko Gjuriç, i cili u shpreh se asociacioni do të ketë kompetenca shumë më të gjera se Rep
Haradinaj i gatshëm ta formojë Asociacionin vetëm të mos ketë ultimatum nga serbët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se ultimatumi i Listës Serbe për themelimin e Asociacionit të Komunave
Serbët nuk heqin dorë, kërkojnë Asociacionin sipas kushteve të tyre Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka siguruar se Serbia dhe serbët e veriut nuk do të pranojnë asgjë më pak se një a