999 rezultate për

asociacioni

Sot, dita Botërore e Televizionit 21 nëntori përkon me Ditën Botërore të Televizionit. Kjo ditë simbolizon komunikim dhe globalizimin në botën bashkëko
Thaçi: Duhet të formohet Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe Thirrja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së Kosova duhet të implementojë të gjitha marrëveshjet e nënshkruara në Bru
Qeveria nuk e ka idenë ç'po ndodh me Asociacionin, a po bëhet ndonjë kurth? Qeveria e Kosovës nuk ka informata të konfirmuara nga ekipi menaxhues për hartimin e statutit të Asociacionit të komunav
Organizata politike nxjerr gënjeshtrën e Thaçit, këtë javë Kosova pranon Asociacionin Organizata gjeopolitike dhe e analizave strategjike “Stratfor” ka vlerësuar se bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ja
Edita lëshon akuza të rënda ndaj Haradinajt për Asociacionin Ish-kryenegociatorja e Kosovës, Edita Tahiri, akuzon Qeverinë e Kosovës se ka bërë neglizhime të mëdha për çështjen e As
Asociacioni duhet të jetë si në modelin kroat? A mundet Këshilli i Përbashkët i Komunave serbe, i cili tash e dy decenie ekziston në Kroaci, të jetë model për formimin
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Dalin pjesë nga Asociaiconi, a do t'i nënshtrohet Haradinaj kushteve skandaloze të tyre? Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qe
Besnik Tahiri bën tri sqarime mbi Asosacionin Koordinatori Nacional për Qeverisje Lokale, Besnik Tahiri, ka folur edhe njëherë rreth Asociacionit. Thotë se Qeveria nu
Tahiri sulmon Haradinajn për Asociacionin Dërgimi i draft-statutit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në Bruksel nga ana e ekipit menaxhues pa kaluar pa
Serbët nuk ngopen, zbulojnë skenarin e errët të Merkel për Kosovën Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka bërë një propozim se si sipas saj do të duhej të zgjidhej çështja e Kosovës d
Haradinaj sot merr Asociacionin, a do t'i mbyllë sytë? Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, konfirmon për Radion Evropa e Lirë, se Statuti i Asociacionit të Komunave
Thaçi i trembet presioni serb, njofton ngritjen e Asociacionit Nuk ka asnjë shenjë për trazira por çuditërisht ende vazhdojnë të vinë reagime për përmbajtje e qetësi. Së fundmi ka
Simiq e thotë qartë: Asociacioni u hartua pa marrë parasysh Gjykatën Kushtetuese Përfaqësuesi i Listës Serbe Igor Simiq ka thënë sot se Ekipi Drejtues i Asociacionit të Komunave serbe (AKS) projektstat
Nesër dorëzohet Asociacioni anti-kushtetues, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Të shtunën kalon afati katërmujor i Bashkimit Evropian për hartimin e draftstatutit të Asociacionit të Komunave me Shumi
Qeveria s'ka ide si po shkruhet Asociacioni Ndonëse drafti i parë i statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të jetë gati më 4 gusht, Qeveria e
SHBA i jep mbështetje Asociacionit, a po themelohet sipas dëshirës serbe? Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë kreativitet dhe fleksibilitet kur është fjala për rolin dhe kompetencat që duhe
Ministri i Haradinajt e thotë qartë: Asociacioni nuk do të bëhet sipas Kushtetueses Hartimi i Statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe do të përfundojë brenda afatit të caktuar - më 4 gusht,
Haradinaj jep fjalën se Asociacioni po themelohet sipas kushtetutës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk ka dhënë ndonjë datë të sigurt se kur do të kryhet projekt-statuti i komun
Vuçiçit i kërkohet që Asociacioni të jetë autonomi për serbët Kryetari i Këshillit Drejtues i Forumit për marrëdhënie etnike në Serbi, Dushan Janjiq, mendon se Beogradi, në bisedimet