999 rezultate për

asistence

Kush është ish-agjenti i FBI-së, që ofron asistencë për SPAK Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, shprehet besimplotë te rezultatet e punës së SPAK-ut dhe të B
Mbi 100 mijë persona jetojnë me asistencë sociale në Kosovë Rreth 25 mijë familje me mbi 100 mijë anëtarë në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenie
Projekti i ri për tregun e kapitaleve dhe sigurimet, AMF asistencë nga Banka Botërore Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi priti në një takim përfaqësues të
Jepet asistencë psikologjike për fansat e Game of Thrones Fundi i serialit më të ndjekur, “Game of Thrones”, ka zhytur në dëshpërim miliona fansa në të gjithë botën. Disa për fin
10 000 familje u nxorrën nga skema e asistencës sociale në 6 vjet Bazuar në të dhëna zyrtare, numri i përfituesve të Skemës së Asistencës Sociale (SAS) në Kosovë gjatë vitit 2008, 2009,
Varfëri e kushte ç'njerëzore, qeveria i heq asistencën familjes në Maqellarë (VIDEO) Pak ditë më parë qeveria bëri me dije vendimin më të ri për heqjen e ndihmës ekonomike për mijëra familje në Shqipëri.
Ish shfrytëzuesit e asistencës sociale mund të aplikojnë sërish Të gjithë ish shfrytëzuesit e asistencës sociale të cilëve u është ndërprerë kjo e drejtë për shkak se prej diku kanë pr
Panariti: Asistencë amerikane për pajisjen e laboratorëve rajonalë në Shqipëri (FOTO LAJM) Në kuadër të vizitës së tij në SHBA, Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panarit
Hahn-Metës: Keni asistencën tonë për reformën në drejtësi Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Zëdhënësin e fraksionit parlamentar CSU në Bundestag, njëkohësisht anëtar i Ko
Marrëveshje me UNDP për asistencën ndaj njësive vendore "Qeverisje vendore të denjë, për një vend europian", ka qënë mesazhi i përcjellë sot nga kryeministri Rama teksa ka taku
LSDM i kërkon qeverisë shpjegime për asistencën sociale LSDM-ja opozitare i bëri thirrje Qeverisë të përgjigjet për vonesën e pagesave për asistenca sociale, paratë shtesë për
PD kërkon asistencë ndërkombëtare për reformën në drejtësi Partia Demokratike do të marrë pjesë në reformën në drejtësi dhe në komisionet që do të ngrihen për reformën në drejtësi
Franca e Gjermania asistencë Byrosë së hetimit Ministri i Brendshem, Saimir Tahiri kërkoi sot ndihmën e homologëve të tij të Francës dhe Gjermanisë në luftën kundër qe
Meta vlerëson asistencën suedeze për refomën territoriale Kryetari i Kuvendit Ilir Meta shprehu sot mirënjohjen për mbështetjen e hapur dhe të pakursyer të Suedisë në kuadër të p
Kredia 100 mln $, Tuck sot në Tiranë Zëvendëspresidentja e Bankës Botërore për Europën dhe Azinë Qëndrore, Laura Tuck viziton sot Tiranën. Gjatë vizitës së s
Britania asistencë për Byronë Kombëtare të Hetimit Ministrja për Trafikun e Qenieve Njerëzore dhe Krimin e Organizuar në Ministrinë e Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar,
Qeveria lë në harresë familjet me asistencë sociale Qeveria e Kosovës po i lë në mëshirë të fatit familjet e varfëra me asistencë sociale. Këto familje nuk kanë aspak pë
Ekspertja italiane ofron asistencë për MZHUT Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Znj. Eglantina Gjermeni vlerësoi sot kontributin e ambasadës italiane dhënë kë
Krrabë, kreu i këshillit dhe 193 veta abuzuan me asistencën Kryetari dhe anëtarët e këshillit të Komunës së Krrabës janë mes 193 përfituesve të paligjshëm të cilët kanë përfituar n
Shqiptarët e Luginës më të diskriminuarit Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Vlora Çitaku, ka thënë se shqiptarët në Luginën e Preshevës, janë komuniteti më i