asist

U kthye me 2 asiste, Shaqiri: Kam punuar shumë Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri luajti mbrëmë për skuadrën e Liverpoolit ndaj Aston Villës, në një ndeshje të zhvill
Tottenham mposht Leeds, kreu i tabelës mision i mundur (VIDEO) ose Mourinho është rikthyer prapë në garën për titull pas fitores ndaj Leeds United. Pas 4 ndeshjeve me rezultate neg
Pas ndeshjes ndaj Leeds, Kane thyen një rekord në Premierligë Pas fitores ndaj Leeds me rezultat 3-0, Tottenham është ngritur në vendin e 3-të në Premierligë. Harry Kane në këtë n
TRONDITËSE! Secili gol apo asist i Hazard i kushton Real Madridit 7.812.506 euro Sipas një studimi të kryer nga faqja e internetit “Salarios de Grandes Futbolistas”, Eden Hazard është futbollisti më pa
Dy gola dhe një asist, Rroca në formacionin më të mirë të javës në ligën e parë turke (FOTO LAJM) Eduart Rroca shkëlqeu në sfidën e fundit të ligës së parë turke që Istanbulspor luajti ndaj Bursaspor me dy gola dhe një
Super Chelsea, skuadra e Lampard fiton derbin e Londrës (VIDEO) Chelsea është ngjitur në vendin e pestë në renditje me 25 pikë. Blutë fituan 3-0 ndaj West Ham me golat e Thiago Silv
Guardiola mbështet ish-asistentin e tij: Arteta është trajneri më i mirë për Arsenalin Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbështetur ish asistentin, që tani është në kreun e Arsenalit, Mikel Artet
Barcelona rigjen fitoren falë Leo Messit (VIDEO) Barcelona ka triumfuar 1-0 ndaj Levantes. 45 minutat e parë nuk prodhuan gola, edhe pse rastet për të dyja anët nuk m
Ja kush do jetë trajneri i ri i Dortmundit Borussia Dortmund ka shkarkuar trajnerin Lucien Favre për shkak të rezultateve të dobëta në Bundesligë. Sipas ekspert
Befasohet Milani, Parma zhbllokon rezultatin (VIDEO) Milan-Parma ka nisur menjëherë me gol. Hernani ka realizuar për ekipin mik pas asistit të Gervinho nga krahu.
Ka sërish gol në sfidën, Kukësi Skënderbeu (VIDEO) Kukësi ka dyfishuar shifrat ndaj Skënderbeut. Është sërish Eze ai që realizon pas asistit spektakolar të Ibrahimit.
Krahasimi "kokë me kokë" Ronaldo-Messi, ja cili është më i miri (FOTO LAJM) Rivaliteti në mes të Messit dhe Ronaldos e kanë bërë më të bukur futbollin në 15 vitet e fundit. Sa luanin bashkë në
Çfarë po ndodh me Man United, anglezët me një këmbë jashtë Champions (VIDEO) Leipzig është duke fituar 2-0 në shtëpi ndaj Manchester United. Pas vetëm dy minutash lojë, skuadra gjermane kaloi në
Ku është Messi? Rekord negativ nga sulmuesi i Barcelonës Pas humbjes nga Cadiz CF në kuadër të xhiros së 12-të të La Ligas, Barcelona ka pasur ecurinë më të keqe 33 vitet e fund
Barcelona e rekordeve negative, nuk shpëton Messi Pas humbjes nga Cadiz CF në kuadër të javës së 12-të të La Ligas, Barcelona ka pasur ecurinë më të keqe 33 vitet e fundi
Goool...Manaj dhuron show, Shqipëria e mbyll pjesën e parë me spektakël (VIDEO) Në fund të pjesës së parë ndryshon sërish rezultati në Shqipëri-Bjellorusi, pasi kuqezinjtë realizojnë edhe golin e tret
Super asist nga CR7, Sanches trefishon për Portugalinë (VIDEO) Portugalia ka realizuar edhe golin e tretë në miqësoren kundër Andorrës. Goli është shënuar nga Renato Sanches në min
Një gol dhe dy asist, Myrto Uzuni rikthehet fuqishëm (VIDEO) Vetëm pak ditë më parë mbylli me fitore betejën me pandeminë dhe menjëherë zbriti në fushë për të përmbyshur ëndrrën e t
Zhbllokohet sfida në "Olimpico", Juventusi në avantazh (VIDEO) Juventusi ka kaluar në avantazh ndaj Lazios në shtëpinë e këtyre të fundit. Asisti i Cuadrados do të kthehej në gol n
Messi ndryshon lojën, Barcelona shënon dy gola të tjerë (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim. Futja e Messit në fushë menjëherë në 45 minutat e dyta i dha një "fytyrë" tjet