E FUNDIT/ Shënohet viktima e 10 nga koronavirusi në Shqipëri
999 rezultate për

ashtuquajtur

Analisti amerikan: E vërteta e memorialit të Erdoganit në Tiranë dhe i ashtuquajturi "Grusht Shteti" Profesori i Kolumbias David Phillips mendon se memoriali për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, nuk ki
Hidhet në erë pallati i Pablo Escobar (VIDEO) Duke se qyteti i Medelinës në Kolombi po i fshin një herë e mirë gjurmët e trafikantit famë keq, Pablo Escobar. Së f
Kur të godet rrufeja (FOTO LAJM) Një goditje rrufeje mund të shkaktojë dëmtime të mëdha dhe madje edhe vdekje në hapësirën e vetëm disa milisekonda. P
Shpërthim në metronë e Londrës Një shpërthim ka ndodhur në stacionin e metros në pjesën veriore të Londës. Policia metropolitane është detyruar që t
E mbajnë të gjithë në shtëpi, kjo lule është vrasëse Gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve. Shumica prej nesh pa
Nis takimi i Vuçiçit me serbët e Kosovës Në Beograd ka nisur takimi në mes të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, dhe përfaqësuesve të serbëve të Kosovës. Në
Papa Françesku dënon teknologjinë që mundëson ndryshimin e gjinisë Kreu i Vatikanit, Papa Françesku, ka dënuar sot teknologjitë e reja, të cilat mundësojnë ndryshimin e gjinisë, duke thën
FBI hedh poshtë pretendimet e ISIS për autorsinë e sulmit në Las Vegasit FBI ka njoftuar se sulmuesi që vrau mbi 58 persona mbrëmë në festivalin e muzikës në Las Vegas “nuk ka të bëjë me ISIS-
Kujdes nga kjo bimë që mbani në shtëpi, mund tju vras Gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve. Shumica prej nesh pa
Kjo bimë ju vret, hiqeni urgjentisht nga shtëpia! Gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve. Shumica prej nesh pa
Kujdes me këtë bimë vdekjeprurëse, shumë prej nesh e kanë në shtëpi Historia e mëposhtme do ju bëjë të rrënqetheni për faktin se këtë bimë mund ta keni edhe ju në shtëpitë tuaja. Djalos
Topi thumbon Ramën e Bashën: Fushata më e çuditshme në 27 vjet Kreu i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi sot është gjendur në Korçë, ku gjatë një takimi me banorët e zonës ai i cilë
"Prisni bre!" Serbia në alarm, kërkon bllokimin e Ushtrisë së Kosovës (FOTO LAJM) Gazetat serbe kanë shkruar sot për projekt-ligjin për Ushtrinë e Kosovës, si dhe i kanë dhënë një rëndësi të madhe takim
Sot zyrtarizohet prefiksi +383 për Kosovën, Serbia e quan kod rajonal Unioni Ndërkombëtar i telekomunikacionit, pritet që sot të botojë buletinin në të cilin duhet të publikojë se Kosovës i
Kantina e verës ku mund të pihet falas në çdo kohë Kantina Dora Sanchese, që ndodhet në regjionin Abruzzo, në afërsi të Romës dhe Ortonës, e ka krijuar një fontanë nga e c
Rrahja e biznesmenit libanez/ Ja çfarë thotë i ashtuquajturi "kositësi i barit" 71-vjeçari Pal Seçuni, njeriu të cilit iu vendos epiteti i “kositësit të barit”, e konsideron veten aksidentalisht të kt
Vritet zëdhënësi/ ISIS: Ne do t’ju shkatërrojmë plotësisht Strategu i grupit terrorist Abu Mohamed al-Adnani, për kokën e të cilit kishte një dëmshpërblim prej 5 milionë dollarësh
Ali i Ahmeti: I ashtuquajturi President Ivanov ta tërheq vendimin Kryetari BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se kërkuar nga presidenti Gjorgji Ivanov të tërh
Rrokulliset nga 300 metra lartësi, shpëton për mrekulli (VIDEO) Bashkë më një grup ngjitësish një femër është bërë pjesë e ekspeditës, për të pushtuar një maje në Alaskë. Angel Collins
Drecun: S'më intereson çfarë thotë Gjykata Kushtetuese, Marrëveshja duhet të zbatohet Reagimet e zyrtarëve të Serbisë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Marrëveshjen e Asociacionit të Komunave serbe,