999 rezultate për

asani

VV merr një goditje, i largohen 50 aktivistë (EMRAT) 50 aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, nga Mitrovica janë larguar nga ky subjekt politik. Hysni Hasani thotë se si kr
Do t'i zemë në çark si minjtë! Basha bën paralajmërimin e fortë nga Elbasani Kryedemokrati Lulzim Basha ka nxehur situatën duke bërë deklarata të forta ndaj qeverisë. "Do t'i zemë në çark si mi
Partizani i falet golit të Asanit për të triumfuar ndaj Kamzës (VIDEO) Partizani ja ka dalë me sukses të mbajë kreun e tabelës në +5 pikë distancën më Kukësin e vendit të dytë. Të kuqtë
Lëvizjet e çuditshme të Gani Dreshajt në kohën kur fliste Hasani (VIDEO) Fjalimi i deputetit të PDK-së, Nait Hasanit i bërë dje në seancën e kuvendit kur po votohej buxheti, po i dukej qesharak
Sërish arkivolë në rrugët e Elbasanit, kush po kërcënon kë? (FOTO LAJM) Disa kapakë arkivoli janë gjetur në rrugët e lagjes muzeale të kalasë së Elbasanit. Kapakët e arkivolëve janë hedhur
Me 62 vota për miratohet projektligji për Zyrtarët Publik Me 62 vota, Kuvendi i Kosovës ka votuar Projektligjin për zyrtarët publik, i cili kishte gjithsejtë 95 amendamente, rapo
Bora dhe ngricat pezullojnë mësimin në disa fshatra të Elbasanit Si rezultat i përkeqësimit të motit dhe rifillimit të reshjeve dëborës në zonat kodrinore dhe malore të Qarkut të Elbasa
Arkivoli në shtëpi, mesazhi për kryebashkiakun e Elbasanit Pushteti i kryetarit të Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdinit u venit kur në shtatorin e vitit 2016 u përhap lajmi se nj
Si nisi dhe u zhvillua përplasja e fiseve Rexhepi-Muça-Çapja në Elbasan Më 23 korrik 2009 ekzekutohet Roland Rexhepi. Ish-agjentit i antikrimit në policinë e Elbasanit, gjeti vdekjen pasi dy b
Aksident në tunelin e Elbasanit, autobusi përplaset me një makinë Një aksident mësohet se ka ndodhur në hyrje të tunelit të Elbasanit. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një ma
EMRI/ Mbytet në lumin Shkumbin një i moshuar Një 75-vjeçar i identifikuar si Nazmi Peqini është mbytur në lumin Shkumbin. Trupi i tij po dërgohet në morgun e spit
"Unë, serbi që kam idhull Xherdan Shaqirin" I lindur nga dy prindër serb në Kosovë, por pothuajse nuk flet fare shqip. Ky është lojtari më i ri i Skënderbeut, Elmir
Bora bllokon fshatrat e Elbasanit, 3 mijë familje pa energji elektrike I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të ve
Dalin detaje të reja për masakrën e Elbasanit, kush është Alibeja? Detaje të reja kanë dalë në vrasjen e trefishtë në Elbasan që ndodhi më datë 29 dhjetor. Viktima të atentatit mafioz mbe
Ish-ministri mbyll syrin me të qeshur ndaj lajmit se Kosova është e korruptuar (FOTO LAJM) Krimi i organizuar dhe korrupsioni janë dy problemet të cilat Kosova assesi nuk po arrin t’i çrrënjosë. Një raport i pub
Edhe Milaimi nxjerr një mendim se kush e vuri taksën ndaj Serbisë Deputeti Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratave të presidentit Hashim Thaçi, i cili tha se taksën 100% ndaj Serbisë e ve
Nga kush frikësohet Edi Rama? Ku kanë përfunduar rojet e gardës (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrat e kabinetit, të emëruarit dhe të shkarkuarit kanë zgjedhur të jenë sot në E
Vajza gënjen të fejuarin dhe hipen te avioni i pasanikut por e pëson bukur (VIDEO) Kjo video do t’ju lejë pa fjalë pasi tregon se si ndryshon njeriu kur përballet me pasuri. Ky djalosh e sheh në rrugë
"Qeveri e krimit", Rama pritet me protesta në Elbasan (VIDEO) Qeveria është mbledhur sot në qytetin e Elbasanit, në një takim informal të thirrur nga Kryeministri Edi Rama. Nga bu
Tentuan të rrëmbenin vëllain e drejtorit të ALUIZNI-t, merret vendimi për autorët Gjykata e Elbasanit, ka vendosur të lerë në qeli dy të arrestuarit Bexhet Musmuça dhe të dashurën e këtij të fundit,te