999 rezultate për

asamblese

Rama: Jo bashkëpunimit me Metën Gjatë takimit të zhvilluar nga kryetari i Partisë Socialiste me anëtarët e rinjë të Asamblesë Kombëtare, kreu i kësaj pa
PD: Lista e Asamblesë, "Klonim i Komitetit të ri Qëndror të PS-së" Pas publikimit të listës përfundimtarë të anëtarëve të Asamblesë së PS ka ardhur edhe reagimi i radhës i selisë së Parti
PS publikon listën e anëtarëve të Asamblesë Partia Socialiste pas disa ditësh numërimi ka shpallur ditën e sotme edhe listën përfundimtare që do të ketë Asambleja e
PD: Rama po manipulon procesin e numërimit në PS Partia Demokratike nëpërmjet një deklarate për shtyp ka akuzuar kreun e partisë Socialiste Edi Rama se po manipulonte re
PS : Sot emrat e rinj të Asamblesë Kongresi i Partisë Socialiste pritet të nxjerrë gjatë ditës së sotme emrat e rinj të kësaj asambleje. Pas zgjedhjes së a
Asambleja e PS, numërimi i votave të hënën Partia Socialiste shtyn për ditën e hënë proçesin e numërimit të votave për zgjedhjen e anëtarëve të Asamblesë Kombëtare
Asambleja e PS, pritet të votohet programi Delegatët e Partisë Socialiste janë futur para pak minutash në votimin për programin e ri politik, ndryshimet në statut
Kosova kërkon ndihmë nga Franca Delegacioni parlamentar i Kosovës, i kryesuar nga kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, në ditën e dytë të qëndrimit të t
OSBE: Shqipëria ka shënuar progres të jashtëzakonshëm Vitet e fundit Shqipëria ka shënuar progres të jashtëzakonshëm për sa i përket procedurave zgjedhore, sistemit zgjedhor,
PS, sot vendos për bojkotin Partia socialiste do të mbledhë mesditën e të shtunës Asamblenë e Përgjithshme. Burime nga PS-ja thanë se pritet të dil
“PS-ja do një platformë modernizimi” Deputeti i PS-së Arben Malaj, gjatë mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të PS-së është shprehur se Partia Socialiste ka për
Opozita thirrje për pjesëmarrje në protestën e 18 shkurtit Pak ditë përpara protestës së opozitës në 18 shkurt, Kreu i Partise Ligj dhe Drejtesi, Spartak Ngjela vijoi sërish sot m
Raporti i Martit, delegacioni shqiptar diskuton sot draftin Shqipëria do t'i rekomandojë Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës të ftojë EULEX-in, që në bashkëpunim me Tira
Mazhoranca, një barrikadë në mbrojtje të korrupsionit Kryetari i Asamblesë Parlamentare Gramoz Ruçi deklaroi sot se “kjo mazhorancë është vendosur si barrikadë e mbrojtjes së
Raporti i Dick Marty-it, Ahmeti letër KiE-s Kreu i BDI-së, i ka dërguar letër kryetarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, lidhur me raportin e një
Prokuroria shqiptare: Dick Marty gënjen! Prokuroria e Shqipërisë, pas njohjes me përmbajtjen e Projekt-Rezolutës së Komisionit të Çështjeve Ligjore dhe të Drejta
Krasniqi takon Bjorn Von Sydow Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi u takua të hënën me Bjorn Von Sydow, raportu
Haxhinasto lobon për Kosovën Në vijim të qëndrimit të tij në New York, në kuadrin e pjesëmarrjes në sesionin e 65-të të Asamblesë së Përgjithshme të
Sejdiu: As që na shkonte mendja të largoheshim nga salla Presidenti Fatmir Sejdiu ka theksuar pas kthimit nga New Yorku se as që i ka shkuar mendja të largohej nga salla e Asamb
OKB miratoi Rezolutën Asambleja e Përgjithshme e OKB-së e ka miratuar mbrëmë pa shumë zhurmë, por me vonesë të pazakonshme Rezolutën serbe për