999 rezultate për

asamblese

Xhaferri-Walter: "Branitellat" cënojnë bashkëjetesën ndëretnike Zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë, Musa Xhaferri, ka realizuar sot takim me Robert Walter, anëtar i Asamblesë Pa
Zgjedhjet 2013, PS miraton në parim platformën elektorale UPDATE- Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste miratoi sot në parim platformën elektorale për zgjedhjet e ardhshme. Se
Anëtarësimi në BE, OSBE do të vijojë të ofrojë mbështetje Sekretari i përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së Lamberto Zanier gjatë një takimi me kryetaren e Kuvendit, T
Asambleja, Berisha: OSBE, ndihmë e madhe për Shqipërinë Në Tiranë nisi sot punën sesioni i Asamblesë Parlamentare të OSBE-se. Mbledhja e Asamblesë së OSBE-së ka nisur me përshe
Një foto me Obamën Në kuadër të punimeve të Sesionit të 67-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani
Maqedonia pa Gruevskin në OKB Maqedonia do të përfaqësohet në fillimin e sesionit vjeshtor të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së nga presidenti i sht
Nishani në tetor në Asamblenë parlamentare të KE-së Presidenti Nishani do të marrë pjesë në punimet e vjeshtës së Asamblesë parlamentare të Këshillit të Europës, e cila do
Serbia merr presidencën e radhës së Asamblesë së OKB-së Serbia merr sot presidencën e radhës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Në selinë e OKB-së në Nju Jor
Thaçi dhe Nikolic takohen në New York Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Baronesha Catherine Ashton ka paralajmëruar bisedime me udhëheqësit e Prisht
Deklarata e Jeremicit i ngjan nacionalizmit hitlerian Deklaratën e Kryetarit të ardhshëm i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Vuk Jeremiq, se çështja e Kosovës mund “të kal
Topalli në Monako, merr pjesë në Asamblenë e OSBE-së Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, dhe një grup deputetësh po marrin pjesë në Sesionin e 21 vjetorit të Asamblesë pa
Berisha sot në Asamblenë Parlamentare të KiE-së Kryeministri Berisha i cili ndodhet në Strasburg do të marrë pjesë sot në punimet e Asamblesë Parlamentare të Këshillit
Kreu i Asamblesë turke viziton Shkupin Kryetari i Asamblesë Kombëtare të Republikës së Turqisë, Cemil Çiçek, do të vizitojë gjatë ditës së sotme Maqedoninë ku
Kreu i Asamblesë turke viziton Tiranën Me ftesë të Kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli, mbërrin sot për një vizitë dy ditore në Shqipëri, Kryetari i Asamble
Konferenca për bashkëpunim e koordinim rajonal Kuvendi i Shqipërisë në bashkëpunim me Asamblenë Parlamentare të NATO-s, organizon në Tiranë, Konferencën dy ditore me t
Topi takon raportuesit e KiE, vlerësohet dialogu PD-PS Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti sot në një takim të veçantë anëtarët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të
Debate në Asamblenë e PS-së Vlorë, mbyllen dyert për mediat Është zhvilluar me dyer të mbyllura mbledhja e Asamblesë së PS-së së Vlorës. Në dy mbledhjet e zhvilluara, e para e soci
Zgjidhet kryesia e re e PS, Islami dhe Harasani jashtë Ka përfunduar gjatë mbërmjës së kaluar përzgjedhja e re e kryesisë së re të Asamblesë së Partisë Socialistë. Në krye të
Rama: Asnjë të mos thyeje vendimet e grupit Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama u kërkoi dje deputetëve të grupit parlamentar që këtej e tutje të votojnë në kuve
Kryesia e re PS, jashtë kundërshtarët Partia Socialiste mund të ndryshojë emrat që drejtojnë kyesisinë e kësaj force politike nga e cila duket se do të lihen