999 rezultate për

asamblese

Bashkim komisionesh dhe politika jashtë, ç'ndodhi në Asamblenë e FSHF-së (VIDEO) Sot u mbajt Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së, aty ku u miratua statuti i ri. Presidenti Duka mori fj
E para shqiptare në NATO, Yuri Kim uron Mimi Kodhelin Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka uruar deputeten socialiste Mimi Kodheli për zgjedhjen si zëvendëspresidente e Asa
Incident gjatë Asamblesë së PS: Gruaja i ndërpret fjalën, Rama ia kthen gjithë ironi Kryeministri Edi Rama po mban një fjalim para socialistëve në Asamblenë Kombëtare të PS. Mirëpo teksa po fliste Ramës
Vajza e shkrimtarit Ismail Kadare zgjidhet zv/presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB Besiana Kadare, e bija e shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare ka njoftuar se është emëruar zëvendës presidente n
I akuzuar për lidhje me botën e krimit, Vangjush Dako rizgjidhet anëtar i Asamblesë Në ditën e tretë të Kongresit 3 ditor të zhvilluar nga Partia Socialiste, janë zhvilluar edhe zgjedhjet për Asamblenë e
Xhaferi u takua me kryetarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s Mesterhazi Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi sot është takuar me kryerësin e detyrës kryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-Atill
PS zgjedh kandidatët për anëtarë të Asamblesë Kombëtare, reagon Balla Sekretari i përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, ka bërë me dije se Partia Socialiste ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve
"Ecolog", bashkë-nikoqire e Forumit të lartë në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, New York Ecolog me qendër në Tetovë ishte bashkëbiseduesi i vetëm nga sfera e biznesit në një ngjarje të veçantë të nivelit të
Lobim për njohje në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme Kosova nuk është anëtare e Kombeve të Bashkuara dhe rrjedhimisht aktivitetet diplomatike në Nju Jork i shtrinë në aspekt
Kurrë më parë, Rama 40 minuta me vonesë në Asamblenë e PS-së Në një prej ditëve më të rëndësishme për Partinë Socialiste, lideri i saj Edi Rama është me vonesë. Kur ora për nisje
Mbledhja e Kryesisë së PS, merret vendimi i papritur Partia Socialiste ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë, nga ku u caktua të shtyhej dhe me një ditë mbledhja e Asambles
Sherr mes socialistëve, goditet ish kryetari i PS-së Përzgjedhja e emrit të kandidatit të Partisë Socialiste për bashkinë e Urës-Vajgurore, është bërë mollë sherri mes anët
Pedagogët në grevë, FHF kërkon mbledhje të jashtëzakonshme Deri në rrëzimin e ligjit për Arsimin e Lartë, vazhdon akoma më ngulm bojkoti i studentëve dhe greva e pedagogëve. D
Gati duke qarë, si e priti "kingu" i qeverisë lajmin e shkarkimit (VIDEO) Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste ka patur një furtunë largimesh. Kryeminsitri Rama ka qënë a
Nga sot nis kaosi në SHBA Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley, thotë se Nju Jorkun e ka kapluar qetësi para stuhisë, një natë
Plasën "çokollatat" në PS, ministrat e deputetët shkëmbejnë puthje (FOTO LAJM) Pavarësisht kritikave të Ramës, socialistët kanë shkëmbyer puthje e përqafime pas përfundimit të Asamblesë së PS. Në
Nenet që përcaktojnë datën e Asamblesë për zgjedhjen e presidentit të ri Në nenin 24 të Statutit të Përgjithshëm të FSHF-së përcaktohet saktësisht se kur zhvillohet Asambleja. “Asambleja e Përg
Caktohet dita kur do të zgjidhet Presidenti i ri i Federatës Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka caktuar datën e zhvillimit të Asamblesë së Përgjithshme zgjedho
Momente pikante, socialistët e lumtur para nisjes së Asamblesë (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Asambleja e PS-së për të diskutuar rreth 100 ditëve të para të qeverisjes së Rama 2. Kjo ësh
Ilir Meta iu përgjigjet me pistoletë në dorë asamblesë së Ramës? (FOTO LAJM) Disa foto të Presidentit Ilir Meta duke bërë qitje me pistoletë në dorë janë duke qarkulluar tani në rrjetet sociale.