999 rezultate për

artistit

Kryevepra e artistit italian: Një banane e ngjitur në mur dhe vlen 120 mijë dollarë Ka edhe kështu. Dikush e mendon por dikush tjetër e bën, edhe pse kjo i kërkon më pas 15 vite kohë për ta ekspozuar në n
MARRAMENDËSE/ Kjo pikturë është shitur për plot 20 milion dollar Veprat e artit gjithmonë kushtojnë. E akoma më shumë, ato të cilat janë punuar nga artistë me famë botërore. Shtëpia
Meta si Krishti e Veliaj lakuriq, ekspozita e veçantë e artistit Delvina (FOTO LAJM) Artisti i njohur shqiptar Avni Delvina çeli sot në Tiranë ekspozitën e tij “Notre Drame De Tirane” – “Drama Jonë e Tiran
E vendosi kryeveprën e artit në kuzhinë, nuk dinte që kushtonte 6 milionë euro Një kryevepër e humbur e piktorit të shekullit të 13-të, Cimabue, është gjetur në një kuzhinë afër Parisit. "Christ M
Burg se pa në ëndërr Enver Hoxhën, historia e pazakontë e artistit që vuajti 7 vite në burgun e Spaçit (FOTO LAJM) Në fundin e viteve ’70-të, teksa shkruante veprën e tij të famshme “Nëpunësi i Pallatit të Ëndrrave”, shkrimtarit të fam
Përurohet te “Zogu i Zi” vepra e artistit shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha (FOTO LAJM) Herës tjetër, kur t’iu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar n
Qeveria vendos kthimin e eshtrave të artistit të madh Mid’hat Frashërit Qeveria shqiptare ka vendosur që të kthejë në atdhe eshtrat e të madhit Mid’hat Frashërit, patriotit, personalitetit të
Rama nxjerr zellin e artistit: Arma më e fortë që kemi është pasioni Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së përbashkët me komisionerin Johannes Hahn, u shpreh se Shqipëria ka bërë progr
Ariana Grande deklaratë publike dashurie artistit shqiptar Ariana Grande është një nga këngëtaret më të dashura për publikun amerikan dhe jo vetëm. Shpeshherë edhe në rolin e akto
Gafa e artistit shqiptar: Vdes Sylvester Stallone (FOTO LAJM) Stefi Prifti është një këngëtar i njohur bashkë më vëllain e tij Endrin. Por sot Stefi duket se ka bërë një gafë të madh
Shfuqizohet titulli i Artistit Kombëtar të Republikës së Maqedonisë Kuvendi i Republikës së Maqedonisë miratoi sot Ligjin për ndërprerjen e vlefshmërisë së Ligjit për Artistin Kombëtar të
Artistit të mirënjohur Mirush Kabashit i katërfishojnë pensionin social Artistit të mirënjohur Mirush Kabashin është vendosur ti rritet pensioni. Në këtë vendim thuhet se aktori përveç pens
A mund ta gjeni ku është fshehur ariu? (FOTO LAJM) Ky mister ka lënë internetin duke kruar kokat e tyre dhe është e lehtë të kuptohet pse. Diku në këtë tufë me drerë ka
Ja detajet tronditëse të familjarëve pas vdekjes së Prince Detaje të tjera kanë dalë në dritë në lidhje me vdekjen e artistit legjendar Prince. Kunati i tij ka rrëfyer se ylli i m
Di Caprio me një dhuratë speciale për Papa Françeskun (FOTO LAJM) Leonardo Di Caprio, i nominuar me çmimin “Oscar” si aktori më i mirë për rolin e tij në filmin e fundit “The Revenant”,
Fotoja e patates shitet për 1 milion euro (FOTO LAJM) Kjo është patatja e shitur me një çmim të pabesueshëm prej 1 milion eurosh. Fotoja është blerë nga një koleksionist arti
Ja si tallet artisti me VIP-at (FOTO LAJM) Një 21 vjeçar ka vendosur që të tallet me shumicën e artistëve, kjo nëpërmjet artit të tij. Mjafton me disa veshje të sa
Robert Aliaj shtang publikun, braktis "Dance With Me" pas humorit të Cekes Mbrëmja e djeshme ka qënë me jo pak surpriza ne "Dance With Me", ku një nga anëtarët e jurisë është shkëputur nga paneli
Pasaporta e artistit francez me vula të Kosovës, ja çfarë i bëjnë serbët (FOTO LAJM) Artisti francez, Clement Peretjatko, ka postuar dy foto shumë interesante në profilin e tij në Facebook. Ai vizitoi K
Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të “Artistit të Popullit”, Albert Verria Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe solidaritetin e tij në këto momente të vështira