999 rezultate për

artisti

Dy të rinj shkatërrojnë bustin e Françesk Radit, reagon artisti i njohur Së fundmi në rrjet është shpërndarë jë video e disa të rinjëve që nga krodrate Liqenit Artificial janë mundur të përdhos
Me fustan të kuq dhe super forma, Olta Gixhari puth e përqafon artistin ndërkombëtar (FOTO LAJM) Aktorja Olta Gixhari po shijon pushimet nga Spanja, ku përveç fotove provokuese me bikini, ka ndarë dhe një moment të ve
E njeh gjithë bota, fama e bën këngëtarin të ndihet si kafshët e kopshit zoologjik Ed Sheeran është njëri nga këngëtarët me famë botërorë i pëlqyer nga të gjithë. Së fundmi, artisti ka lansuar albumin
Na paska gënjyer për vite me rradhë, Alban Skënderaj tregon "sekretin" e jetës (FOTO LAJM) Alban Skënderaj është një prej këngëtarëve më të dashur. Ai ka fituar zemrat e publikut falë këngëve të dashurisë ku tre
Burg se pa në ëndërr Enver Hoxhën, historia e pazakontë e artistit që vuajti 7 vite në burgun e Spaçit (FOTO LAJM) Në fundin e viteve ’70-të, teksa shkruante veprën e tij të famshme “Nëpunësi i Pallatit të Ëndrrave”, shkrimtarit të fam
Fatos Berisha drejtor i Teatrit Kombëtar të Kosovës Këshilli Drejtues i Teatrit Kombëtar të Kosovës ka njoftuar se pas një procesi të gjatë vlerësimi, dhe testimit me shkri
Artisti bën mrekulli me letra, ky avion i detajuar të mahnit (VIDEO) Luka Iaconi-Stewart është një artist nga San Francisko i cili krijon aeroplanë të detajuar nga letra, dhe nganjëherë i d
Edhe pse jo zyrtare, Drake është artisti me më shumë kopje të shitura të albumit për vitin 2018 Reperi, këngëtari, teks shkruesi, aktori dhe interpretuesi Canadez është duke kaluar një nga vitet më të suksesshëm të k
Messi bën realitet veprën artistike të 6 viteve më pare (FOTO LAJM) Messi mund të bëjë gjithçka. E gjithë bota e futbollit e ka kuptuar që nuk ekziston e pamundura për gjeniun e Barcelonës
Mentori flet për herë të parë për përplasjen me Fifin I ftuar së fundmi në “Mirage”, artisti Mentor Haziri tregoi diçka më shumë rreth situatës së vitit të shkuar, ku në “Kën
Sot zgjidhen tre finalistët e konkursit ndërkombëtar të dirigjentëve (FOTO LAJM) 10 gjysmëfinalistët e përzgjedhur do të përballen sot me skenën e Universitetit të Arteve për të shkuar nesër në natën f
RTSH, mikpritëse e Konkursit Ndërkombëtar të Dirigjentëve Shqipëria bëhet mikpritëse e një konkursi krejt të veçantë e të pazakontë për mjedisin tonë muzikor : Konkursit Ndërko
Artisti serb: Ta njohim Kosovën dhe ta shporrim Rusinë Një ditë pas vizitës së Vladimir Putinit në Beograd, artisti serb Çedomir Petroviq, ka shkruar një artikull për raportet
Artisti habit qytetarët në rrugët e Prishtinës, flet pastër shqip (VIDEO) Cliqme ka bërë një intervistë interesante në emisionin 'Tour de cool'. Në një intervistë në rrugët e Prishtinës, arti
Nuk e njohu në rrugë, artisti shqiptar rekordmen në Guiness ironizon gazetaren (VIDEO) Gazetarja e njohur, Rudina Demnerin i është rikthyer sërish ekranit ku tani angazhohet me emisionin "Fiks Fare". Por
Nuk do ta besoni sa kushton kjo pikturë Një pikturë e famshme e artistit britanik, David Hockney, është shitur në shtëpinë e ankandeve “Christie’s” në Nju Jork
Khabib vjen në Kosovë?! Del fotoja në kafe me artistin shqiptar (FOTO LAJM) Khabib Nurmagomedov është kthyer në një nga sportistët më të komentuar të momentit pas ndeshjes me Connor McGregor në du
Përurohet te “Zogu i Zi” vepra e artistit shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha (FOTO LAJM) Herës tjetër, kur t’iu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar n
Fitime marramendëse, ky është artisti më i paguar në botë Këngët e tij janë shëndërruar në hite, ku vetëm në Youtube kanë arritur miliona klikime dhe disa prej tyre kan kapur 1 b
Shuhet artisti i njohur shqiptar (FOTO LAJM) Rapsodi i njohur shqiptar, Hashim Shala ka ndërruar jetë ditën e sotme. Kolegu i tij, Ismet Bogujevci ka bërë të dit