999 rezultate për

artistet

Zbuloni sekretet që fshihen pas pikturave më të famshme në botë (FOTO LAJM) Arti nuk është vetëm një burim frymëzimi, por gjithashtu një mister i madh. Artistët shpesh shtojnë detaje të vogla të ç
Disa orë na ndajnë nga ceremonia e Oscar, ambasadori shpreson te artistët kosovarë Ceremonia e shpërblimeve “Oscar” do të mbahet sonte, për të vlerësuar suksesin e aktorëve, regjisorëve dhe punëtorëve të
Artistët që Shqipëria humbi gjatë vitit 2018 (FOTO LAJM) 2018-ta ishte një vit që shënjoi humbje të mëdha në radhën e artistëve të shquar shqiptarë. Figura të nderuara që ka
Kresha tërbohet në prapaskenë pas performancës, çfarë shkoi keq Sot ishte nata e dytë e gjysmëfinaleve të “Kënga Magjike”. Artistët e rinj, por edhe ata Big kanë performuar këngët e ty
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Artistët e make-up zbulojnë sekretin e lyerjes së buzëve Artisti i grimit Kevyn Aucoin ka një teknikë të tijën në aplikimin e buzëkuqit. Vizatoni konturin e buzëve më një lap
Dy artistët maqedonas që u nderuan me çmimin Nënë Tereza Në Kuvendin e Maqedonisë sot iu dorëzua Çmimi shtetëror "Nëna Tereza" për vitin 2018 piktorit Omer Kaleshi dhe aktiviste
Këta janë artistët shqiptarë të cilët konsumojnë hapur lëndë narkotike E konsumojnë fare hapur sepse nuk kanë komplekse, nuk i druhen drejtësisë ose disa nuk e konsiderojnë fare si lëndë nark
Artistët thirrje Metës: Duam teatër të ri, mos na pengo Pas nënshkrimit të gjerë të një peticioni kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, që Presidenti Ilir Meta të mos e dekretoj
Artistët kërkojnë ndihmë nga Ilir Meta, zbardhet letra Paraditen e kësaj të hëne, artistët i kanë dërguar një letër Presidentit Ilir Meta duke i kërkuar rishikimin e projektli
Teatri, Vlahutin pranon të takohet me artistët Artistët vazhdojnë protestën për Teatrin pavarësisht miratimit të ligjit. Edhe gjatë ditës së some kanë nisur protest
Artistët e qytetarët nisin protestën kundër shembjes së Teatrit (VIDEO) Protesta kundër shembjes së Teatrit ka nisur fuqishëm këtë pasdite. Qytetarët dhe artistët janë mbledhur këtë pasdite
Të lodhur nga politikanët shqiptar, artistët kërkojnë zgjidhje nga BE Të lodhur me politikën dhe institucionet shqiptare, artistët u kanë dërguar një letër institucioneve të BE-së në lidhje
Ish-gruaja i del në mbrojtje Edi Ramës e sulmon ashpër artistët Aktivistja Delina Fico i ka dalë në mbrojtje kryeministrit Edi Rama në përballjen e tij me qytetarët për të shembur Teat
Ligji për Teatrin u miratua, artistët shfaqen të përlotur Në Kuvend ka pasur shumë tension mbrëmjen e sotme, kur deputetët e opozitës bllokuan foltoren dhe hodhën në drejtim të K
Ministrja e Ramës injoron artistët në protestë: Teatri do të prishet, pikë! Pavarësisht se nuk është përballur kurrë vetëm për vetëm me artistët, ministrja e Ramës, Mirela Kumbaro vazhdon të mbroj
Nxehet protesta tek Kuvendi, artistët e qytetarët gjuajnë tymuese Qindra njerëz janë mbledhur ditën e sotme përpara Kuvendit duke kërkuar kështu mos shembjen e Teatrit Kombëtar. Arti
Kush janë 122 artistët që i thonë "JO" shembjes së Teatrit Kombëtar Vazhdon "lufta" për shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Prej një jave ka nisur një peticion me firmat e artistëve e
Lufta për Teatrin, artistët nisin firmosjen e peticionit Artistët nuk i ndahen Teatrit dhe bindjes së tyre për të mos ta prishur ndërtesën. Ata tashmë kanë kërkuar edhe ndihm
"Mural Fest", Tirana përjeton një shpërthim ngjyrash në hapësirat urbane Fasadat e pajeta dhe ngjyrë gri të qytetit janë kthyer në vepra arti, duke e kthyer Tiranën në një nga destinacionet më