999 rezultate për

artikull

Test përqëndrimi: E gjeni dot gabimin në foto për më pak se 30 sekonda? (FOTO LAJM) Falë vëmendjes ndaj detajeve, Sherlock Holmes zgjidhte krime nga më të mistershmet. Detaji që në dukje është krejt i
Dënimi nga UEFA, Skëndërbeu ka një shpresë (FOTO LAJM) Skënderbeu vuan një dënim të rëndë nga UEFA, për shkak të trukimeve të bëra në ndeshjet e kupave të Europës. 10 sezone p
Studiuesi akuzon për plagjiaturë Ministren e re të Arsimit: Artikull i kopjuar 70% Ditën e djeshme, deputetja Evis Kushi u prezantua nga kryeministri Edi Rama si Ministrja e re e Arsimit, pas largimit ng
Kush do të qeshë këtë të diel, të ndalojë njëherë në këtë artikull Fotot nga fëmijëria janë të preferuarat e të gjithëve. Të shkujdesur, të paimponuar, fotografitë janë aq të ëmbla sa
"The Sun" një tjetër artikull për Ritën: Ajo është shqiptare e Kosovës Rita Orës i është kushtuar sërish artikull në ‘The Sun’. Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora, po i vazhdon sukses
Në vetëm 3 hapa! Mësoni si t’ia fitoni zemrën vjehrrës! (FOTO LAJM) Vjehrrë-nuse është dhe një ndër marrëdhëniet më të ndërlikuara që mund të përjetojë secili. Ky është raport shumë de
Gazeta zvicerane alarmon: Rastet e COVID-19 po rriten në mënyrë rapide në Kosovë, kjo është problem për Zvicrën Gazeta e njohur zviceriane Blick ka shkruar sot për numrin e shtuar të personave të prekur me koronavirus në Kosovë.
"The Sun" artikull Metës: Si u dashurua pas Celtic Presidenti Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është tifoz i flaktë i skuadrës së famshme skoceze, Celtic. Ai ka vi
"The Sun" rendit Dukagjin Lipën ndër baballarët më joshës të VIP-ave (FOTO LAJM) Babai i Duas, Dukagjin Lipa së fundmi ka marrë vëmendjen e prestigjiozes britanike “The Sun”. Në një artikull kushtuar b
Mediat ndërkombëtare jehonë Taynës, e ngatërrojnë me të dashurën e Tyga-s (FOTO LAJM) E përditshmja britanike i ka kushtuar një artikull prezencës në protestë të reperit me famë botërore, Tyga. Megjitha
Media italiane shuplakë Ramës: 15 vite burg për karantinën? Hap shumë i gabuar! Media italiane “Euronews Italia” i ka dedikuar një artikull ndryshimeve në Kodin Penal të Shqipërisë ku parashikohet dë
Ja shembujt e propagandës ruse për koronavirusin Propaganda ruse tashmë e konfirmuar edhe nga Bashkimi Evropian, po vazhdon e rash duke e shfrytëzuar edhe situatën me ko
Mediat ndërkombëtare për Arilenën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj BBC i ka kushtuar një artikull Eurovision 2020 dhe sigurisht pjesë e këtij artikulli është edhe këngëtarja shqiptare, Ar
Plas sherri pas artikullit të Qosjes, Buzhala: Rama vetëm s*ks nuk ka bërë me Vuçiç! Artikulli i fundit i akademikut Rexhep Qosja ka shkaktuar shumë zhurmë në median shqiptare. “Urrejtje me pasoja të më
Xhaketë dhe fustan: 6 kombinime që shkojnë gjithmonë (FOTO LAJM) Nëse ka një kombinim të rehatshëm, ai është fustani shoqëruar me xhaketë. Por jo domosdoshmërisht këto të dyja qëndr
Artikulli i medias së madhe gjermane: Si trukimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar Për dënimin e Skënderbeut rikthehen të flasin përsëri mediat, por këtë herë jo ato shqiptare, por ato gjermane. Revis
Kush do të qeshë këtë të dielë, të ndalojë njëherë në këtë artikull Fotot nga fëmijëria janë të preferuarat e të gjithëve. Të shkujdesur, të paimponuar, fotografitë janë aq të ëmbla sa
Gabimet që ju bëjnë të dukeni shëmtuar, kurrë mos i kombinoni veshjet kështu (FOTO LAJM) Moda gjithmonë do të jetë e vështirë për t'u kuptuar nga njerëzit e thjeshtë të cilët nuk gjejnë dot kohën për të ndjeku
Reuters "shpall" fituesin e zgjedhjeve në Kosovë Agjencia botërore e lajmeve, "Reuters" në një artikull kushtuar këtij procesi i ka shpallur fituespartitë opozitare, VV-
"6 vite hetim", rrëfehet shefi i "Sportradar": Ja si i trukonte ndeshjet Skënderbeu Revista londineze "Wired" që publikohet dy herë në muaj dhe që trajton tema nga më të ndryshmet, më 9 korrik i ka kushtu