999 rezultate për

artificiale

Google shkarkon themeluesen e intelegjencës artificiale (AI) Google ka shkarkuar themeluesin dhe bashkëdrejtuesin e njësisë së saj të etikës së inteligjencës artificiale, duke prete
Lajm i mirë për të sëmurët, miratohet zemra e parë artificiale në Francë Kompania franceze, Carmat SA, ka marrë miratimin për zemrën e parë artificiale. Sipas agjencisë Bloomberg, projekti n
Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë Shkencëtarët kanë arritur të krijojnë një rrjet nervor që njeh se kur nuk është më i besueshëm. Është krijuar për të
U infektua me koronavirus, futbollisti i Montpellier në koma Gjendja shëndetësore e Junior Sambia, mesfushorit të Montpellier në Ligue 1, i cili rezultoi pozitiv me Koronavirus dhe
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Mrekullitë artificiale në Dubai, luksi i shfrenuar i miliarderëve (FOTO LAJM) Dubai është qyteti më i madh dhe më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe. I vendosur në bregdetin juglindor të Gjir
Inteligjenca artificiale kapërcen mjekët në diagnostikimin e kancerit të gjirit Inteligjenca artificiale ia kaloi zyrtarisht doktorëve në diagnostikimin e kancerit të gjirit. Ajo rezulton më e saktë n
Jo më titra fyese në Instagram, "ju kap" inteligjenca artificiale Instagram do t’i dërgojë njoftime paralajmëruese përdoruesve të tij kur shënimet e tyre në një fotografi ose video mund
Inteligjenca artificiale mund të parashikojë rrufetë 30 minuta para Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash
Hugo Lloris pëson dëmtim të tmerrshëm, detyrohet të marrë frymëmarrje artificiale (VIDEO) Hugo Lloris pëson një lëndim të tmerrshëm detyrohet të marrë frymëmarrje artificial. Portieri franzez ka pësur një lë
Mrekullitë artificiale në Dubai, luksi i shfrenuar i miliarderëve (FOTO LAJM) Dubai është qyteti më i madh dhe më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe. I vendosur në bregdetin juglindor të Gjir
Inteligjenca artificiale sfidon uraganet si Dorian Inteligjenca artificiale shkon në shkollën e meteorologjisë për të sfiduar uraganet si Dorian. Kjo po ndodh në univer
Vrima më e thellë artificiale në Tokë e mbuluar vetëm nga një kapak i ndryshkur Vrima më e thellë artificiale në Tokë është 12.192 metra e thellë, e mbuluar me vetëm një kapak metalik të ndryshkur nga
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Falë inteligjencës artificiale, autizmi mund të diagnostikohet me një elektroencefalogram Ne tashmë mund të kemi mjetet për të diagnostikuar një nga patologjitë më komplekse për t’u identifikuar, përkatësisht a
Të gjithë qeshin me "plakjen artificiale", Anxhela Peristeri ka një mesazh domethënës (FOTO LAJM) Rrjetet sociale vazhdojnë të mbushen me fotot e personazheve të njohur, të cilët provojnë se si do të duken pas disa vit
Qerpikë artificialë? Është kaq e thjeshtë të zgjasësh tuat Qerpikët e gjatë janë një sfidë më vete bukurie për të gjitha vajzat, madje sa herë ke ndonjë rast për të Ti mund të di
A jeni gati? Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët E keni menduar ndonjëherë? Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka për ju, di gjithcka për trungun tua
Revolucion i frikshëm, së shpejti mjekët do të zëvendësohen me robotë E keni menduar ndonjëherë? Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka për ju, di gjithcka për trungun tua
Kina e tepëron, do të ndërtojë një hënë fallco Duket e çuditshme, por Kina ka nisur procesin për krijimin e një ‘hëne artificiale’, përmes së cilës synojnë të ndriçojn